5/5 - (1 امتیاز)

لند کروز سوار می شوید یا تارا ! قیمت خودرو در بازار تحت تأثیر عوامل متعددی قرار می‌گیرد که شامل عوامل داخلی و خارجی است. عوامل داخلی شامل مواردی نظیر کیفیت خودرو، تکنولوژی مورد استفاده در ساخت، قابلیت‌های امنیتی و رفاهی، طراحی و برند خودرو و موارد مشابه می‌شوند. در عین حال، عوامل خارجی شامل نرخ ارز، قیمت سوخت، قوانین و مقررات دولتی، رقابت با سایر شرکت‌های خودروسازی، تقاضای بازار و موارد مشابه است.

به همین دلیل، قیمت‌گذاری خودروها در بازار به واسطه تأثیر این متغیرها تعیین می‌شود و هرکدام از آنها ممکن است بر قیمت نهایی خودرو اثرگذار باشد.

به عنوان نمونه، بر اساس آخرین اطلاعات موجود در بازار، قیمت تویوتا کمری مدل ۲۰۰۷ با ۲۷۲ هزار کیلومتر کارکرد به مبلغ یک میلیارد تومان رسیده است. همچنین، خودروی سوزوکی ویتارا سال ۱۳۸۹ با کارکرد ۱۲۱ هزار کیلومتر با قیمت یک میلیارد و ۲۰ میلیون تومان در دسترس قرار گرفته است. برای خرید تویوتا لندکروز سال ۱۹۸۳ با ۵۰۰ هزار کیلومتر کارکرد، مبلغ ۸۳۰ میلیون تومان مورد نیاز است. همچنین، قیمت سوزوکی مدل ۲۰۰۶ با کارکرد ۱۳۵ هزار کیلومتر به ۷۶۰ میلیون تومان اعلام شده است.

قیمت خودروهای وارداتی کارکرده ژاپنی

برندمدلکارکرد (کیلومتر)قیمت (تومان)
سوزوکی گراند ویتارا۱۳۸۹۱۲۱,۰۰۰۱,۰۲۰,۰۰۰,۰۰۰
سوزوکی گراند ویتارا۲۰۰۷۲۰۰,۰۰۰۹۲۵,۰۰۰,۰۰۰
تویوتا کمری۲۰۰۶۲۸۰,۰۰۰۸۲۰,۰۰۰,۰۰۰
تویوتا کمری۲۰۰۷۲۷۲,۰۰۰۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰
تویوتا لندکروز چهار در۱۹۸۳۵۰۰,۰۰۰۸۳۰,۰۰۰,۰۰۰
سوزوکی گراند ویتارا۲۰۰۶۱۳۵,۰۰۰۷۶۰,۰۰۰,۰۰۰

منبع : باما خودرو

جدیدترین اخبار خودرو را در کار مگز دنبال نمایید.

 

به اشتراک بگذارید:

administrator

پرنیان هستم و اینجا قراره با قلم خودم دنیای خودروهارو به کلمات تبدیل کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *