1403-03-24 07:54
Search
Close this search box.
به این مطلب امتیاز دهید

جدیدتربن لیست قیمت خودرو ۲۱ آذرماه را در این خبر مشاهده  خواهید کرد. در تاریخ 21 آذر 1402، بازار خودرو افت و خیزهای قیمتی معمولی را به نام خود به ثبت رسانده است. گزارشات آماری و قیمتی ارسال‌شده از سوی سایت کارنامه نشان می‌دهد که بخش عظیمی از محصولات موجود در بازار قیمت‌های ثابتی دارند و تنها برخی از محصولات با نوسان قیمت مواجه هستند. این ثبات قیمت در بازار خودرو به عواملی همچون کاهش حضور خریداران در بازار، استقرار نرخ ارز، و ثبت نام خودروهای وارداتی و داخلی در چند هفته اخیر برمی‌گردد.

قیمت خودروهای داخلی

در بازار خودرو امروز، نکته‌ای جالب توجه این است که محصولات گروه خودروسازی سایپا، بدون هیچگونه تغییر در قیمت، در بازار آزاد معامله می‌شوند. این محصولات در مقابل خریداران و فروشندگان بدون تغییر در قیمت نسبت به روزهای گذشته عرضه می‌شوند. اما در گروه خودروسازی ایران خودرو، وضعیت متفاوتی دیده می‌شود. در گروه خانواده پژو، خودروی پژو 207 دنده‌ای با تنها یکسال کاهش قیمت، نهایتاً با قیمت 617 میلیون تومان در بازار معامله شده است. این تنها خودروی این گروه است که با نوسانات قیمت در بازار آزاد خودرو روبرو شده است. همچنین، در گروه خانواده رانا، خودروی رانا پلاس با سقف پانارومیک، با کاهش قیمت 4 میلیون تومانی نسبت به روزگذشته با قیمت 522 میلیون تومان در بازار آزاد عرضه می‌شود.

در ادامه، تنها سورن پلاس دوگانه سوز از خانواده سورن، با افزایش قیمت 4 میلیون تومانی و به قیمت 618 میلیون تومان در بازار ارزش‌گذاری شده است. سرانجام، خودروی تارار اتوماتیک V2 از خانواده تارا با افزایش قیمت 5 میلیون تومانی و با قیمت 763 میلیون تومان در بازار آزاد به فروش می‌رسد.

ادامه مطلب
جدیدترین لیست قیمت خودرو های ایران خودرو و سایپا امروز ۳۰ آذر

قیمت خودروهای مونتاژی

در این بخش از بازار خودرو، تنها خودروی مونتاژی که در معرض کاهش قیمت قرار گرفته، خودروی نیست جز KMC T8 کرمان موتور. این خودرو در یک ماه گذشته با کاهش قیمت حدود 5 میلیون تومان در بازار آزاد، به نهایت با قیمت 1.335 میلیون تومان عرضه شده است. حالا نگاهی به افزایش قیمت‌ها در بازار داشته و تنها نماینده شرکت مدیران خودرو که با مشکل کمبود موجودی مواجه شده، خودرو Tiggo 7 Pro است. این خودرو با افزایش قیمت 6 میلیون تومان، به قیمت 1.675 میلیون تومان در بازار عرضه شده و ارزش گذاری می‌شود.

دیگر خودرویی که از سوی مونتاژ کنندگان بخش خصوصی با افزایش قیمت روبرو شده، KMC K7 است. این خودرو با افزایش قیمت 5 میلیون تومان، در نهایت با قیمت 1.615 میلیون تومان به مصرف‌کنندگان اعلام قیمت شده است. با توجه به توقف تولید این خودرو توسط شرکت مونتاژ کننده در روزهای اخیر، قابل پیش‌بینی است که در آینده افزایش قیمت این خودرو در بازار آزاد رخ دهد.

در پایان، به محصولات مونتاژی شرکت ایران خودرو می‌پردازیم؛ زیرا تمامی محصولات برند هایما که در این شرکت تولید می‌شوند، با افزایش قیمت روبرو هستند. هایما S8 با افزایش قیمت 6 میلیون تومان و به قیمت 1.685 میلیون تومان، همچنین هایما S7 نیز با همین افزایش قیمت و قیمت نهایی 1.295 میلیون تومان در بازار عرضه شده‌اند. آخرین محصول، خودرو هایما S5 نیز با افزایش قیمت 10 میلیون تومان، با قیمت 1.270 میلیون تومان در بازار معامله شده است.

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

با توجه به تمدید مهلت بازگشایی سامانه یکپارچه فروش خودرو، همچنین اعلام نتایج قرعه کشی مرحله پنجم عرضه خودروهای وارداتی در سامانه یکپارچه، در صورت ثبات نرخ ارز و عدم تغییر سیاست‌های خودرویی نظام اعمم از واردات و تولید خودرو، می‌توان انتظار ثبات یا کاهش قیمت خودروها را در این هفته داشت. همچنین، هنوز شاهد عدم حضور گسترده مردم در کف بازار خودرو هستیم.

ادامه مطلب
بازار خودرو در تب و تاب افزایش قیمت/ افزایش قیمت 30 میلیونی در یک روز !

منبع : eghtesad100.ir

اخبار روز خودرو را در مجله خودرو کار مگز دنبال نمایید.

جهت اطلاع از قیمت خودرو با کارمگز همراه باشید.
به اشتراک بگذارید:

administrator

پرنیان هستم و اینجا قراره با قلم خودم دنیای خودروهارو به کلمات تبدیل کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − چهارده =