5/5 - (1 امتیاز)

شرکت‌های خودروسازی همواره تلاش می‌کنند تا با ابداع خودروهای مفهومی، نقش فناوری را به رخ بکشند و یا مدل‌های آینده خودروها را پیش‌نمایش دهند. با گذشت زمان، این خودروهای مفهومی پس از اتمام عمر مفید خود به طور معمول در انبار شرکت‌ها نگهداری می‌شوند. با این حال، برخی از این پروژه‌ها گاهی اوقات کنار گذاشته می‌شوند، و به نظر می‌رسد که همین اتفاق برای مفهومی به نام “S-Classic Digital ‘My MBUX'” از مرسدس بنز رخ داده است، که در آگوست 2020 معرفی شد.

نمای عقب ماشین کپسولی مرسدس بنز

این خودرو به نظر می‌آید که به شکل یک کپسول خنده‌دار شباهت دارد، و هدف آن ارتقاء آگاهی مردم از فناوری استفاده از خودروهای مانند EQS است. تصاویر اخیراً نشان می‌دهد که این خودرو به نظر می‌رسد که از کار افتاده و در زباله دان رها شده است. این واقعیت شاید نشان‌دهنده این باشد که پروژه تا زمانی که هدف خود را به‌دست آورده، در داخل شرکت نگهداشته شده و سپس دور ریخته شده است. این موضوع نشان‌دهنده نگرانی‌های قانونی مربوط به عرضه پروتوتایپ‌های کاربردی توسط خودروسازان است. این کپسول حاوی صندلی‌های مجسمه‌سازی، صفحه‌نمایش لمسی بزرگ و اجزای دیگری است که به نظر می‌رسد که در نهایت در مدل‌های پیشرفته‌تر مرسدس بنز مانند کلاس S و EQS ادغام خواهند شد.

نمای داخل ماشین کپسولی مرسدس بنز

با این حال، متأسفانه اغلب از این ویژگی‌ها در زباله دان ریخته شده‌اند. این مسئله نشان‌دهنده این است که گاهی اوقات حتی پروژه‌های جالب نیز به سادگی در میدان زباله قرار می‌گیرند، اما باید به‌خاطر داشت که بسیاری از مفاهیم کاربردی مرسدس بنز در واقع به شکل‌های کاربردی واقعی در مدل‌های خودروهایشان تجسم می‌یابند. به هر حال، همچنان منتظر می‌مانیم تا ببینیم که چگونه فناوری‌های نوین ارائه‌شده در این پروژه به‌زودی در خودروهای معمولی تجاری‌سازی خواهند شد.

برای اطلاع از لیست قیمت انواع خودرو به سایت کار مگز سری بزنید.

به اشتراک بگذارید:

administrator

بامداد هستم و خیلی از خبرهای روز تکنولوژی در خودروها لذت می برم و همیشه براتون اینجا اونها رو مینویسم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + دو =