به این مطلب امتیاز دهید

خبری خوش برای متقاضیان طرح جایگزینی خودروهای فرسوده!! – مدیر عامل فروش شرکت ایران خودرو، در اشاره به طرح جایگزینی خودروهای فرسوده ، اعلام کرد که تعداد ۶۶۰۰ نفر از بین بیش از ۷۰۰۰ متقاضی ثبت‌نام کرده‌اند. او درباره فرآیند واریز وجه از سوی افراد توضیح داد و تاکید کرد که افرادی که در ۶ ماه گذشته وجه را واریز کرده‌اند، افزایش قیمت را تحمل نخواهند کرد. کیوان پناهی نیز در مورد علتی که منجر به تاخیر در تحویل خودرو به متقاضیان طرح جایگزینی شده است، توضیحاتی ارائه داد:

بیشتر بخوانید: طرح تعویض خودرو فرسوده سال1402

طرح جایگزینی خودروهای فرسوده از شهریور سال گذشته آغاز شد، اما تاکنون فرآیند اسقاط خودروهای این متقاضیان طولانی شده است.

 

به گفتهٔ پناهی، تاخیر در تحویل خودروهای فرسوده از سوی خودروساز نیست. آخرین فهرست ارسال شده به ایران خودرو، که به تازگی یک ماه پیش اتفاق افتاده، شامل حدود ۷۰۰۰ نفر بود و از این تعداد، ۶۶۰۰ نفر آن‌ها ثبت‌نام کرده‌اند.

مدیر عملیات فروش شرکت ایران خودرو اظهار می‌دهد که معمولاً زمان ثبت نام خودروها در محدوده ۷۵ تا ۹۰ روز به طول می‌انجامد و ادامه داد :

اکنون موعد تحویل خودروی حدود ۴۰۰ نفر رسیده که هنوز فراخوان نشدند، برای این تعداد افراد هم به زودی با توجه به شرایطی که در تولید پیش بینی کردیم، فراخوان ارسال می‌کنیم.

هدف این است که خودرو در موعد مقرر تحویل شود، ۴۰۰ نفری که تاکنون فراخوان نشدند به این دلیل بوده که خودرویشان آماده تحویل شود و سپس فراخوان کنیم.

او در ادامه توضیح داد :

از زمانی که متقاضیان به خودروساز معرفی می‌شوند بین ۱۵ روز تا یک ماه برای ثبت نام معطل می‌شوند.

مدیر عملیات فروش شرکت ایران خودرو به پرسشی درباره اینکه آیا افزایش قیمت برای افرادی که به مدت طولانی در انتظار اجرای طرح اسقاط و تحویل خودرو بوده‌اند تاثیر می‌گذارد یا خیر، به این صورت پاسخ داد:

افزایش قیمت شامل این افراد نمی‌شود، در طول ۶ ماه اخیر همه این متقاضیان که تاکنون واریز وجه کرده‌اند، افزایش قیمت شاملشان نشده است. در فروردین ماه یک افزایش قیمت شورای رقابت روی کل محصولات اعمال کرد که شامل تمام متقاضیان خودرو بود، اما از آن زمان تاکنون هیچ افزایش قیمتی نداشته‌ایم.

منبع : isna.ir

دسته اول ترین اخبار خودرو را  در carsmagz دنبال کنید.

به اشتراک بگذارید:

administrator

پرنیان هستم و اینجا قراره با قلم خودم دنیای خودروهارو به کلمات تبدیل کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 2 =