به این مطلب امتیاز دهید

محکومیت ۱۴ هزار میلیارد تومانی – سال گذشته، یک شرکت تولیدکننده خودرو به دلیل افزایش قیمت‌ها و گران‌فروشی محکوم به پرداخت جریمه به مبلغ ۱۴ هزار میلیارد تومان و همچنین برگشت پول‌هایی که از مردم به عنوان پیشپرداخت برای خرید خودروها دریافت کرده بود، شد. این حکم تاکنون اجرایی نشده است به دلیل عدم پاسخگویی سازمان حمایت به استعلام‌های سازمان تعزیرات. این خبر از سوی احمد اصانلو، رئیس سازمان تعزیرات حکومتی، در تاریخ ۱۶ بهمن ماه سال گذشته به رسانه‌ها اعلام شد.

اصانلو اظهار داشت :

در حوزه بازار خودرو، مسئولیت با وزارت صمت است ولی از جایگاه رسیدگی به گرانفروشی برای چند شرکت خودروساز پرونده تشکیل شده که در یک فقره یک شرکت خودروساز به 14 هزار میلیارد تومان جریمه و نیز بازگشت پول به مردم محکوم شده است.

با گذشت بیش از 7 ماه از صدور رأی بدوی، حکم شعبه تعزیرات هنوز قطعی و اجرا نشده است. اما علت آن چیست؟

بر اساس آنچه رئیس شعبه ویژه تجدیدنظر پرونده‌های مهم و ملی تعزیرات حکومتی اعلام کرده؛ رأی قطعی شرکت خودروساز معروف و متخلف در انتظار پاسخ سازمان حمایت است.

بیش از 7 ماه پس از صدور رأی بدوی، حکم شعبه تعزیرات هنوز به تصویب نهایی نرسیده و اجرا نشده است. اما چرا؟

به گفته رئیس شعبه ویژه تجدیدنظر پرونده‌های مهم و ملی تعزیرات حکومتی، علت این تأخیر در انتظار پاسخی از سازمان حمایت به علت رأی قطعی در پرونده شرکت خودروساز معروف و متخلف می‌باشد.

سید احد یوزباشی درباره این مورد بیان داشت:

پرونده شرکت خودروساز معروف پس از رسیدگی در شعبه بدوی و با اعتراض متهم به رأی صادره در ابتدای سال جاری به شعبه ویژه تجدیدنظر ارجاع شد. با توجه به اعتراض تجدیدنظرخواه در خصوص نظر کارشناسی سازمان حمایت، موضوع پیگیری و مقرر شد که این سازمان با توجه به نوع خودرو و میزان تخلف صورت گرفته برای هر خودرو به تفکیک تهیه و گزارش نهایی به تعزیرات حکومتی ارسال شود.

به اساس گزارش حاکی از وضعیت کنونی، علی‌رغم پیگیری‌هایی که توسط سازمان تعزیرات حکومتی انجام شده است، هنوز پاسخی به درخواست ارسالی از سازمان حمایت دریافت نشده است. از آنجایی که برای صدور حکم قطعی در این پرونده نیاز به نظر کارشناسی از سوی سازمان حمایت داریم، تا کنون تصمیم نهایی گرفته نشده و اجرای هیچ‌گونه حکمی انجام نشده است.

مبلغ دقیق جریمه برای این شرکت خودروساز متخلف، که توسط شعبه هفتم ویژه رسیدگی به تخلفات مهم و ملی سازمان تعزیرات حکومتی صادر شده، معادل 138 هزار و 606 میلیارد ریال است.

منبع : tasnimnews.com

جدیدترین اخبار خودرو را در carsmagz دنبال کنید.

به اشتراک بگذارید:

administrator

پرنیان هستم و اینجا قراره با قلم خودم دنیای خودروهارو به کلمات تبدیل کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 5 =