5/5 - (1 امتیاز)

در دنیایی که شاهد نابودی بسیاری از خودروهای عضلانی کلاسیک هستیم، نجات هر نمونه از آنها ارزشمند است. با اینکه مدل‌های محبوب‌تر با موتورهای V-8 و گیربکس دستی بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرند، نسخه‌های کم‌قدرت‌تر با موتورهای کوچک‌تر و گیربکس‌های اتوماتیک به فراموشی سپرده می‌شوند. این دقیقاً سرنوشتی بود که برای شورلت کامارو نسل سوم این داستان رقم خورد.

مالک قبلی این کامارو هرگز فکر نمی‌کرد که روزی دوباره آن را به جاده بازگرداند. با وجود ظاهر نسبتاً سالم، پیشرانه ضعیف 3.1 لیتری V6 و گیربکس اتوماتیک 4 سرعته آن را به گزینه‌ای جذاب تبدیل نمی‌کرد. به همین دلیل، این خودرو برای 20 سال در مزرعه‌ای در سینسیناتی رها شده بود و به طور کامل در خاک و غبار مدفون شده بود.

تیم WD Detailing در یوتیوب با دیدن این کامارو، تصمیم به نجات و بازگرداندن آن به جاده گرفتند. ویدیوی آنها در یوتیوب جزئیات این فرآیند را به تصویر می‌کشد.

شورلت کامارو ۱۹۸۷ از نمای جلو

پاک کردن لایه ضخیم خاک و کثیفی از روی بدنه کار آسانی نبود و به تلاش و زمان زیادی نیاز داشت. پس از تمیز کردن بدنه، نوبت به داخل خودرو رسید. در آنجا، تیم WD Detailing با لانه‌ای بزرگ از موش‌ها که فرمان یدکی را اشغال کرده بودند، زباله و خاک انباشته شده در فرش‌ها و حتی یک تسمه سنباده و قهوه‌ساز در صندوق عقب روبرو شدند. همچنین مشخص شد که شخصی برای دسترسی به پمپ بنزین، بدنه را بریده بود.

شورلت کامارو ۱۹۸۷ از نمای عقب

با وجود این چالش‌ها، تیم WD Detailing موفق به تمیز کردن کامل خودرو شد. اکنون این کامارو آماده تعویض موتور با نمونه قدرتمندتر LS است و اگر زیر بدنه زنگ زدگی قابل توجهی وجود نداشته باشد، بدون شک دوباره در جاده خواهد درخشید.

این داستان یادآوری می‌کند که حتی خودروهای رها شده و فراموش شده نیز می‌توانند با کمی تلاش و عشق به زندگی دوباره بازگردند.

به اشتراک بگذارید:

administrator

بامداد هستم و خیلی از خبرهای روز تکنولوژی در خودروها لذت می برم و همیشه براتون اینجا اونها رو مینویسم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − هشت =