به این مطلب امتیاز دهید

پلیس راهور: هفتاد درصد آلودگی هوا مربوط به موتورسیکت هاست!!

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ اعلام کرد که پلیس راهور در مورد تخلفات مربوط به عدم انجام معاینه فنی خودروها تصمیم‌گیری کرده است و افزود :

۷۰ درصد آلودگی هوای تهران مربوط به خودروها و موتورسیکلت‌ است.

سرهنگ محمد رازقی، معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ، اظهار نمود:

به این صورت نیست که راننده‌ای برای خودروی خود معاینه فنی بگیرد و بگوید یکسال دیگر خیال من راحت است و اگر شرایط خودرو تغییر کند و دچار نقص فنی شود معاینه فنی وی باطل می‌شود و باید مجدداً برای دریافت معاینه فنی اقدام کند.

او ادامه داد:

یکی از معضلات شهر تهران، آلودگی هوای این کلان‌شهر است که به تبع ترافیک و تردد وسایل نقلیه به وجود آمده است.

بیشترین درصد آلودگی هوا

همچنین افزود:

حدود ۷۰ درصد آلودگی شهر تهران مربوط به وسایل نقلیه مانند خودروهای شخصی، موتورسیکلت‌ها، کامیون‌ها وسایل نقلیه عمومی و ۳۰ درصد مابقی به کارخانجات و … باز می‌گردد.

سرهنگ رازقی اظهار نمود :

مردم این را می‌دانند که در نیمه دوم سال با توجه به پدیده وارونگی هوا در آذر ماه، دی ماه و بهمن ماه که معمولاً هوا آلوده است ما شرایط خیلی بدی را تجربه می‌کنیم و به خاطر همین آلودگی حتی مدارس هم تعطیل می‌شوند و خیلی از بیماری‌ها مخصوصاً بیماری‌های تنفسی و قلبی عروقی بیشتر می‌شود و مردم درگیر این موضوع می‌شوند.

او ادامه داد:

به همین خاطر بحث معاینه فنی و خودروهای دودزا، موضوعی نیست که پلیس بخواهد فقط در ایام خاص به آن بپردازد و پلیس راهنمایی و رانندگی با توجه به نقشی که دارد و قانونا و رسالتی که در این خصوص دارد در طول سال نسبت به انجام وظایف خود نسبت به خودروهای آلاینده و برخورد با خودروهای دودزا اقدام می‌کند.

منبع : mashreghnews.ir

دسته اول ترین اخبار خودرو را در کار مگز دنبال کنید.

به اشتراک بگذارید:

administrator

پرنیان هستم و اینجا قراره با قلم خودم دنیای خودروهارو به کلمات تبدیل کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =