به این مطلب امتیاز دهید

پس از خودروهای تویوتا، اکنون نوبت به ورود بی ام و رسیده است تا در سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی عرضه شوند.​

سامانه یکپارچه فروش خودرو، ابتدا با هدف تنظیم بازار خودرو، کاهش واسطه های بازار، و در نهایت کاهش قیمت خودروها معرفی شد. در این برنامه، خودروسازان بر اساس برنامه های تولید خود، به پیش فروش محصولات خود پرداختند.

علاوه بر ورود محصولات بی ام و به سامانه یکپارچه ، خودروهای مینی نیز که زیرشاخه انگلیسی آن ها محسوب می شوند، در سامانه یکپارچه ثبت شده اند. امکان سفارش محصولات بی ام و در حال حاضر تنها برای جانبازان فراهم است.

در حال حاضر، چهار خودرو با برند بی ام و همراه با یک خودرو از برند مینی در سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی معرفی شده اند. این خودروها شامل بی ام و ۳۱۸i، بی ام و X۱ SDrive، بی ام و X۲۱۸i، بی ام و ۲۲۰i و مینی کانتریمن هستند. به دلیل محدودیت های واردات خودرو به کشور، این خودروها از موتورهای دولیتری توربوشارژر یا موتورهای کم حجم بهره خواهند برد.

شرکت پرشیا خودرو مسئولیت عرضه و خدمات پس از فروش این خودروها را بر عهده دارد. شرایط واردات خودرو برای جانبازان با حالت عادی متفاوت است، و محدودیت های قیمتی در این بخش کمتر هستند. جانبازان با ۷۰ درصد (دو پا یا دو دست قطع از مچ یا قطع نخاع) تا سقف ۳۵ هزار یورو قادر به واردات خودرو هستند. سایر جانبازان با ۷۰ درصد تا سقف ۳۰ هزار یورو می توانند خودرو وارد کنند. برای جانبازان با ۵۰ تا ۶۹ درصد، سقف قیمتی ۲۵ هزار یورو در نظر گرفته شده است. همچنین، سود بازرگانی برای واردات خودروی جانبازان صفر خواهد بود. تحویل خودروهای جانبازان، با توجه به فهرست اعلامی از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران، بر اساس اولویت انجام خواهد شد.

واردات خودروهای گران تر با استفاده از مجوزهای جانبازان و حضور این خودروها در بازار، باعث افزایش رونق بخش واردات خودرو خواهد شد. مدل های محبوبی که تاکنون قابلیت حضور در بازار را نداشته‌اند، اکنون با مجوزهای واردات خودروی جانبازان، قابلیت عرضه در بازار را پیدا کرده‌اند. این عرضه محدود خواهد بود و پس از اتمام خرید تمامی جانبازان متقاضی، فرایند واردات به شکل قبلی بازخواهد گشت.

منبع : تسنیم

به روزترین اخبار خودرو را در کار مگز دنبال نمایید.

به اشتراک بگذارید:

administrator

پرنیان هستم و اینجا قراره با قلم خودم دنیای خودروهارو به کلمات تبدیل کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 4 =