به این مطلب امتیاز دهید

جریان پروژه ۵۰ میلیون یورویی مشترک چیست؟! وزیر اقتصاد و بازرگانی قرقیزستان اعلام کرد که تاسیس صندوق سرمایه‌گذاری ایران-قرقیزستان با ارزش ۵۰ میلیون یورو در دستور کار دو کشور قرار دارد. در مصاحبه ای با خبرنگاران، دانیار آمانگلدیوف وزیر اقتصاد و بازرگانی قرقیزستان اعلام کرد که ایجاد این صندوق سرمایه‌گذاری ۵۰ میلیون یورویی با ایران در دستور کار است و این سرمایه به منظور حمایت از پروژه‌های مشترک، از جمله مونتاژ تراکتور، مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

وی افزود :

همانطور که می دانید ایران مدتهاست تحت تحریم است و تولیدات داخلی در این کشور فعالانه توسعه یافته است. در زمینه صنعت نیز توسعه پیدا کرده است. بنابراین ما مشتاقیم تا همکاری در این زمینه را با ایران گسترش دهیم.

 

نشست همفکری میان بخش‌های کشاورزی، تجاری و اقتصادی ایران و قرقیزستان در روز جمعه هفته گذشته در شهر بیشکک، پایتخت قرقیزستان آغاز شد. این نشست هم‌زمان با دیدار وزیر جهاد کشاورزی ایران و مقامات برجسته قرقیزستان برگزار شد. هدف اصلی این نشست، بررسی موضوعات دوجانبه و توسعه روابط اقتصادی، کشاورزی و تجاری میان این دو کشور بود.

در این جلسه، دو طرف توافق کردند که با امضای یک تفاهم‌نامه، یک دفتر سرمایه‌گذاری مشترک ایجاد کنند تا مبادلات تجاری را گسترش دهند و همکاری‌های زیرساختی را ترویج دهند.

 

منبع : eghtesadnews.com

اخبار تازه خودرو در اخبار خودرو کامگز

مطلب پیشنهادی : قیمت لندکروز ۲۰۲۲ چقدر است؟
به اشتراک بگذارید:

administrator

پرنیان هستم و اینجا قراره با قلم خودم دنیای خودروهارو به کلمات تبدیل کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 18 =