5/5 - (1 امتیاز)

پیش بینی اصلی برای بازار خودرو در سال ۱۴۰۳ این است که قیمت خودروهای داخلی به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش می‌یابد.

با توجه به اینکه خودروهایی مانند هیوندای کرتا با قیمت‌هایی مانند ۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان نیز موجود بودند، اما اکنون قیمت آنها به محدوده ۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان کاهش یافته است، با این حال هنوز تعداد خریداران زیادی وجود ندارد. این نشان می‌دهد که در آینده کمتر افرادی به دنبال سرمایه‌گذاری در بازار خودرو خواهند بود و این بازار به تدریج به یک بازار مصرفی تبدیل می‌شود.

عمادالدین جعفری، کارشناس حوزه بازار خودرو، اظهار داشت:

با توجه به اینکه نرخ ارز در هفته گذشته بالا رفت و تأثیر خود را روی قیمت خودرو گذاشت، ولی خرید و فروش چندانی در بازار صورت نگرفت. دلیل این موضوع را می‌توان در ثابت ماندن نرخ درب کارخانه خودروسازان دانست.

وی ادامه داد:

در هفته‌های آینده نیز به احتمال زیاد، شرکت‌های خودروساز نرخ محصولات خود را افزایش نمی‌دهند؛ چرا که دولت اکنون ارز را با نرخ قبلی به آنها تخصیص می‌دهد. بنابراین، احتمالاً رکود بازار ادامه‌دار باشد. هرچند در صورتی که نرخ ارز گران‌تر شود، فروشندگان قیمت‌های بالاتری برای خودروها اعلام می‌کنند، اما همچنان ممکن است، خریداری در بازار پیدا نشود.

جعفری گفت:

در بازار خودروهای وارداتی نیز این رکود به چشم می‌خورد. برای مثال محصولی مانند هیوندای کرتا که با نرخ‌هایی همچون پنج میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان نیز آگهی شده بود، اکنون به محدوده سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان رسیده است اما هنوز خریدار چندانی ندارد. همین موضوع این نوید را می‌دهد که در آینده کمتر کسی به فکر سرمایه‌گذاری در بازار خودرو برود و این بازار به تدریج حالت مصرفی به خود بگیرد.

منبع : تجارت نیوز

“برای اطلاع از آخرین اخبار خودرو ، کار مگز را دنبال نمایید”

به اشتراک بگذارید:

administrator

پرنیان هستم و اینجا قراره با قلم خودم دنیای خودروهارو به کلمات تبدیل کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =