1403-03-21 21:04
Search
Close this search box.
به این مطلب امتیاز دهید

فیروز نادری، متخصص بازار خودرو، افزایش ناگهانی در قیمت‌ها را به عدم تحویل خودروها از سوی شرکت ایران‌خودرو نسبت داده و هشدار داده است که قیمت خودرو ها تا پایان شب عید به نسبت ۱۰ درصد افزایش خواهند یافت. او همچنین بر افزایش مبلغ حدود ۵۰ تا ۶۰ میلیون تومان در قیمت برخی از خودروها و نقش کاهش عرضه در این افزایش، تأکید کرده است. نادری با اشاره به وضعیت فعلی بازار خودرو، علت اصلی افزایش قیمت‌ها را در عدم تحویل خودروها توسط شرکت ایران‌خودرو می‌بیند و درمورد  پیشبینی بازار خودرو اظهار داشته است:

عرضه پژو پارس معمولی و پژو پارس TU۵ در بازار کم شده است و قیمت این دو مدل به یکباره افزایش پیدا کرده؛ این در حالی است که بر اثر این اتفاق، قیمت پژو پارس معمولی که ۵۰۰ میلیون تومان بود، به رنج ۵۴۰ تا ۵۵۰ میلیون شده و پژو پارس TU۵ از ۶۳۰ به ۶۸۰ میلیون تومان رسیده است.

بنا به گفته نادری دلیل دیگر افزایش قیمت خودرو ، قراردادن سیستم ESP برای یکسری ماشین‌ها است که سبب فاصله قیمتی ۲۰ تا ۴۰ میلیون تومانی این خودروها با نمونه‌های موتور مستقیم شده و در بازار تنش ایجاد کرده است.

این کارشناس بازار خودرو می‌گوید:

دلار افزایش قیمت نداشته، حتی در برخی مواقع کاهشی هم بوده، این در حالی است که ماشین‌های چینی افزایش قیمت نداشته، اما قیمت خودروهای داخلی با کاهش عرضه از سوی شرکت‌ها رشد کرده است؛ بنابراین اگر با همین روند پیش برود تا شب عید قیمت خودرو ۱۰ درصد رشد خواهد کرد.

این فعال بازار خودرو درباره حباب قیمت خودرو نیز گفت:

تقریبا اکثر ماشین‌ها ۵۰ تا ۶۰ میلیون حباب قیمتی دارند، کاهش عرضه سبب شده تا قیمت خودرو کمتر نشود؛ این در حالی است که اوایل سال عرضه بالا و تقاضا کم بود، اما الان عرضه کم شده و تقاضا بیشتر شده است.

وی اظهار داشت:

اگر واردات خودروهای کارکرده عملیاتی می‌شد در کاهش قیمت خودرو بسیار تاثیر می‌گذاشت. در حال حاضر خودروهای نو هم با تاخیر و طی کردن یک فرآیند اداری طولانی تحویل می‌شود که این روند بازار را متشنج می‌کند.​

منبع : تجارت نیوز

ادامه مطلب
شوک بهمن موتور با لغو فروش فوق العاده 5 خودروی محبوبش!!

جدیدترین اخبار خودرو را در کار مگز دنبال نمایید.

به اشتراک بگذارید:

administrator

پرنیان هستم و اینجا قراره با قلم خودم دنیای خودروهارو به کلمات تبدیل کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =