5/5 - (1 امتیاز)

گروه شرکت سایپا اعلام کرده است که شرایط جدیدی برای پیش‌فروش خودروها را از طریق سامانه یکپارچه به متقاضیان ارائه داده است. این شرایط به عنوان بخشنامه تبدیل تعهد مربوط به اردیبهشت ۱۴۰۳ منتشر شده است. در این چارچوب، سایپا از متقاضیان خودرو خواسته است به‌جای خودرویی که ثبت‌نام کرده‌اند، اتومبیل دیگری را دریافت کنند.

قبل از این، گروه خودروسازی ایران خودرو به دلیل عدم تأیید استانداردهای ۸۵ گانه، خودروی پژو پارس را از خط تولید خود حذف کرده بود. به همین دلیل، از متقاضیان این خودرو خواسته شد تا به‌جای پژو پارس، سه خودرو دیگر را انتخاب کنند. مدیر عملیات فروش ایران‌خودرو نیز اعلام کرد که امکان پرداخت بخشی از وجه خودرو به صورت اقساطی برای متقاضیان فراهم است.

در آخرین روزهای دی ماه، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با تأکید بر اجرای قانون مربوط به استانداردهای خودرو، اعلام کرد که ایران‌خودرو تا نیمه اسفند ماه جاری مجوز تولید خودروی پژو پارس را خواهد گرفت و بر اساس قوانین عمل خواهد کرد.

سایپا نیز شرایط پیش‌فروش جدیدی را برای متقاضیان خودرو در قالب سامانه یکپارچه منتشر کرده است. این شرایط مربوط به اردیبهشت ۱۴۰۳ و بخشنامه تبدیل تعهد است. سایپا از متقاضیان خودرو در قالب سامانه یکپارچه، خواسته است به‌جای خودروی ثبت‌نامی، اتومبیل دیگری را دریافت کنند.

متقاضیان خرید مدل‌های کوییک GX، کوییک GXR، شاهین G، اطلس G و ساینا با اولویت زمستان ۱۴۰۲ و بهار ۱۴۰۳ می‌توانند از این شرایط استفاده کنند. سایپا برای اطلاع‌رسانی به این گروه از مشتریان، در تاریخ سوم اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲ پیامک ارسال کرده است.

با توجه به اعلامات شرکت سایپا، تحویل خودروها در هفته چهارم هر ماه انجام خواهد شد. ارائه برنامه تبدیلات مکرر توسط سایپا، نشان می‌دهد که این شرکت با مشکلات جدی در تولید و عرضه خودروها به مشتریان روبرو است. پس از اجرای مرحله دوم سامانه یکپارچه، سایپا با مشکلاتی در ارائه خودروهای ثبت‌نامی به مشتریان مواجه شده است.

بررسی قیمت محصولات سایپا در بازار نشان می‌دهد که روند آن‌ها نسبت به نرخ بازار عجیب است. برخی خودروها مانند شاهین با مشکلات تولید و عرضه روبه‌رو هستند و قیمت آن‌ها با نرخ بازار آزاد اختلاف قابل توجهی دارد. از سوی دیگر، محصولاتی همچون خانواده کوییک به دلیل عرضه فراوان، سودآوری چندانی برای مشتریان ندارند. بنابراین، خرید کوییک برای مصرف‌کنندگان واقعی به عنوان یک گزینه مناسب مطرح می‌شود.

منبع : گسترش نیوز

“جدیدترین اخبار خودرو را در کار مگز دنبال نمایید ” 

به اشتراک بگذارید:

administrator

جواد حمیدی هستم و چند سالی در حوزه ی وب فعالیت دارم و عاشق دادن اطلاعات مفید و جدید در زمینه های اینترنت و خودروها هستم.

1 نظر

  • Mohsen_YU, 1403-02-05 @ 11:25 ق.ظ پاسخ

    به به چه عالی همه مشکلات حل شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 5 =