به این مطلب امتیاز دهید

پیش بینی بورس چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ – در روز چهارم معاملاتی هفته، رنج منفی در نمادهای بزرگ و شاخص‌های با اهمیت ظاهر شد. این اتفاق در حالی افتاد که اطلاعاتی که در طول بازار از مجلس و وزارت اقتصاد منتشر شد، نشان می‌دهد که گروه خودرو از این نوسانات تحت تأثیر قرار نگرفته است.

در پایان معاملات روز سه‌شنبه، دماسنج اصلی تالار شیشه‌ای با افزایش 0.52 درصدی (معادل 11 هزار و 307 واحد از ارتفاع این شاخص)، در سطح دو میلیون و 176 هزار و 536 واحد قرار گرفت.

این افزایش اتفاق افتاد در حالی که شاخص هم‌وزن، که نمایانگر روند عمومی قیمت شرکت‌های کوچک و متوسط است، عملکرد موازی ولی مطلوب‌تری را نشان داد. شاخص هم‌وزن با رشد 0.83 درصدی (معادل 6 هزار و 173 واحد)، به ارتفاع 747 هزار واحدی رسید.

همچنین، شاخص کل فرابورس که نمایانگر سطح عمومی قیمت سهام شرکت‌های حاضر در فرابورس است، با افزایش 0.6 درصدی (معادل 157 واحد از ارتفاع این شاخص)، در افق 26 هزار و 214 واحدی قرار گرفت.

بورس تهران در آیینه آمار و ارقام

تابلو بورس اوراق بهادار تهران، ارزش معاملات خرد (سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی) روز سه‌شنبه را به مبلغ هشت هزار و 611 میلیارد تومان نشان می‌داد. با قرارگیری شاخص ارزیابی بورس تهران در کانال هشت هزار میلیارد تومانی، تغییر فاز بازار سرمایه تأیید شده است.

تابلو بورس اوراق بهادار تهران نشان می‌دهد که حجم معاملات چهارمین روز هفته معاملاتی حدود 13.5 میلیارد برگه سهم بوده است. متخصصان معتقدند که افزایش حجم معاملات در محدوده فعلی شاخص کل، می‌تواند نشانگر فرصت‌های جدید در بازار سرمایه باشد و ترسیم چشم‌انداز روشن‌تری برای سهامداران باشد، زیرا ورود سرمایه جدید می‌تواند راه را برای ادامه صعود سهام بهبود بخشد.

آمار مالکیت افراد حقیقی نیز در این روز نشانگر ورود سرمایه حقیقی به بازار سهام است. در پایان بورس روز سه‌شنبه، ورود مبلغ 202 میلیارد و 100 میلیون تومانی پول حقیقی به سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی را نشان می‌دهد.

همچنین، خروج 88 میلیارد تومانی از صندوق‌های با درآمد ثابت نشان از افزایش احتمالات خرید سهام توسط اعضای بازار سرمایه در حالت هیجانی است.

پیش بینی بورس چهارشنبه

در روز سه‌شنبه در بورس تهران، دو انتظار مهم به واقعیت پیوست. اولاً، فرصت خرید برای جاماندگان از رشد اخیر به وجود آمد، و دوماً، موضع برتر خریداران نیز تثبیت یافت. آغاز چهارمین روز معاملاتی هفته در بازار سهام همراه بود با افزایش تعداد نمادهای منفی نسبت به نمادهای مثبت. اما پس از گذشت 20 دقیقه ابتدایی، این نسبت به نفع نمادهای مثبت تغییر کرد.

در حین معاملات، تغییر چندباره نمادهای بزرگ و شاخص‌های کلان در دامنه نوسان میان دو سو صفر اتفاق افتاد. نمایش عملکرد بهتر نماگر هم‌وزن نسبت به شاخص اصلی نشان می‌دهد که چرخش نقدینگی میان نمادهای بازار صورت گرفته است.

محسن علیزاده، عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس، توضیحاتی درباره جزئیات و تصمیمات انجام‌شده در زمینه تجدید ارزیابی‌ها ارائه داد و اظهار کرد که این مسئله قرار است در بودجه ۱۴۰۳ به‌عنوان پیشنهاد مطرح شود.

تأثیر سریع این اطلاعات بر معاملات گروه خودرو مشهود بود و باعث افزایش حجم و ارزش معاملات نمادهای این حوزه شد. از سوی دیگر، احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصاد و دارایی کشور، در یک مصاحبه، اظهار کرد:

در حال مذاکره با وزارت صمت برای واگذاری خودروسازی‌ها به بخش خصوصی هستیم.

در آخرین روزهای معاملات هفته، حضور ارتقاء بخش مثبت در فعالیت‌های خودروسازان می‌تواند تاثیر گسیخته‌ای بر بازار داشته باشد و از وقوع تغییرات منفی در شاخص جلوگیری نماید. همچنین با نشانه‌گیری کندل‌های سبز در روز سه‌شنبه، استحکام شاخص به سطح بالاتر از مقاومت دو میلیون و 150 هزار واحد ارتقا یافته است.

منبع : تجارت نیوز

به روز ترین اخبار خودرو در مجله خودرو کار مگز

به اشتراک بگذارید:

administrator

پرنیان هستم و اینجا قراره با قلم خودم دنیای خودروهارو به کلمات تبدیل کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *