5/5 - (1 امتیاز)

پیش فروش 8 خودرو وارداتی

متقاضیان خودروهای وارداتی که در ابتدا خودروهای خود را در اسفند ماه سال گذشته ثبت نام کرده و با واریز ۵۰۰ میلیون تومان به حساب وکالتی خود، نوبت‌دهی شده‌اند، اکنون از امروز (شنبه) تا پایان روز دوشنبه (۲۹ آبان ماه) فرصت دارند تا از میان هشت مدل خودروی وارداتی با مجوز در چهارمین دوره عرضه، سه اولویت خود را انتخاب نمایند.

افرادی که تصمیم به واردات خودروهایی با مشخصات خاص داشتند و پیش از شروع فرآیند ثبت‌نام، مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان را به عنوان وجه تضمین در حساب وکالتی خود قرار داده بودند، از تاریخ ششم اسفند ماه قادر به ثبت درخواست خود از طریق سامانه یکپارچه تخصیص خودروها بودند.

تقریباً ده روز پس از اتمام مهلت ثبت‌نام اولیه، نتایج نوبت‌های مختص خودروهای وارداتی اعلام شدند و در حساب کاربری افراد منتظر، اطلاعات مربوط به تخصیص خودروها در دسترس قرار گرفت. در میان حدود ۱۲۰ هزار نفری که درخواست ثبت‌نام داده بودند، ۳۰ هزار نفر نهایی وارد لیست دریافت خودروهای وارداتی شدند که به تدریج وارد کشور می‌شوند.

 

مطلب پیشنهادی : مشخصات فنی و بررسی تویوتا لوین ۲۰۲۳

 

فروش اولین دسته از خودروهای وارداتی با شروع آخرین روزهای اسفند ماه و با عرضه چانگان‌ های وارداتی سایپا آغاز شد. این فرآیند از حدود یک ماه پیش آغاز شده و تاکنون سه مرحله اجرایی و تخصیص‌ها صورت گرفته است. همچنین، از امروز (شنبه ۲۷ آبان ماه) دور چهارم این فرآیند آغاز شده است.

در این مرحله از فرآیند عرضه خودروهای وارداتی، هشت مدل محصول به بازار عرضه شده‌اند. این محصولات شامل هیوندای توسان، النترا، و اکسنت از شرکت کرمان‌موتور، تویوتا کرولا ۱۲۰۰cc از معین‌خودرو ایرانیان، و کیا سونت از کوشاخودرو نگین هستند. این خودروها دارای قیمت علی الحساب در مبادی ورودی برای مشتریان ( بدون احتساب هزینه های گمرک و غیره) قرار گرفته‌اند. همچنین، هیوندای کرتا از شرکت کرمان‌موتور، تویوتا کرولا ۱۵۰۰cc از معین‌خودرو ایرانیان، و دانگ‌فنگ شاین‌مکس از ایران‌خودرو نیز با قیمت‌های علی‌الحساب در مبادی ورودی به مشتریان عرضه شده‌اند.

گفتنی است که برای این خودروها، تمامی فرآیندهای اخذ مجوزهای لازم (استاندارد، محیط‌زیست و…) توسط شرکت‌های واردکننده انجام شده و خودروها وارد کشور شده‌اند و بدین ترتیب خودرویی که هنوز وارد نشده یا تاییدی‌های لازم را ندارد، در این فروش‌ها حضور ندارند.

بر اساس برنامه دور چهارم عرضه خودروهای وارداتی، متقاضیانی که در مرحله اول ثبت‌نام در اسفند ماه سال گذشته ثبت تقاضا کرده و نوبت‌دهی شده‌اند، سایت سامانه‌ یکپارچه خودروهای وارداتی برای متقاضیان که طی سه دور قبلی هنوز تخصیصی به آن‌ها صورت نگرفته، از امروز (شنبه ٢٧ آبان ماه) تا پایان روز دوشنبه (ساعت۲۳ و ۵۹ دقیقه ٢٩ آبان ماه) در دسترس خواهد بود تا سه اولویت مورد نظر خود (چینش اولویت‌ها، حائز اهمیت) را از میان هشت محصول عرضه شده، انتخاب کنند.

تاکید می‌شود که هیچگونه ثبت‌نام جدیدی در این مرحله انجام نمی‌شود و انتخاب خودرو در سامانه صرفاً مختص ثبت‌نام‌کنندگان مرحله اول است.

همچنین گفتنی است که قیمت‌های فوق (قطعی و علی‌الحساب)، قیمت در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی معمولِ پس از ترخیص،  در هنگام صدور فاکتور نهایی به قیمت‌ قطعی که مصوب خواهد شد، اضافه خواهد شد.

منبع : اقتصاد آنلاین

به اشتراک بگذارید:

administrator

جواد حمیدی هستم و چند سالی در حوزه ی وب فعالیت دارم و عاشق دادن اطلاعات مفید و جدید در زمینه های اینترنت و خودروها هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =