به این مطلب امتیاز دهید

پس از کاهش شدید در فروش خودروها در ماه ژانویه، شرکت خودروسازی فورد تصمیم گرفت قیمت خودرو آمریکایی موستانگ الکتریکی را به شدت کاهش دهد.

فورد اعلام کرد که در پی کاهش چشمگیر فروش خودروها در ماه ژانویه، قیمت موستانگ الکتریکی را به میزان بیش از ۸ هزار دلار کاهش داده است.

بزرگترین خودروساز دوم آمریکایی، اکنون مدل ۲۰۲۳ موستانگ الکتریکی را با قیمت حدوداً ۴۰ هزار دلار به بازار عرضه می‌کند که نسبت به قیمت پیشین حدود ۴۳ هزار دلار کاهش یافته است. نسخه‌های دیگر از جمله نسخه پریمیوم نیز قیمت‌های گزافی بیش از ۸ هزار دلار کاهش یافته و به قیمت ۴۹ هزار دلار می‌رسند.

فورد اعلام کرده که این کاهش قیمت به منظور تطبیق بازار صورت گرفته است. این شرکت با انتشار آماری اعلام کرده است که فروش موستانگ الکتریکی در آمریکا با ۵۱ درصد کاهش در ژانویه به ۱۲۹۵ دستگاه رسیده است.

پس از اجرای الزامات جدید باتری از سوی وزارت خزانه داری آمریکا، که به منظور جدا سازی زنجیره تأمین خودروهای الکتریکی از چین انجام شد، موستانگ الکتریکی از امکان دریافت مالیات تخفیف ۳۷۵۰ دلاری محروم شد که یکی از دلایل کاهش فروش این خودرو است.

تسلا، تولید کننده خودروهای الکتریکی، در اوایل سال گذشته به دنبال افزایش تقاضا و کسب سهم بیشتری از بازار، جنگ قیمتی را آغاز کرد. فورد و سایر خودروسازان معتبر نیز تولید خودروهای الکتریکی خود را کاهش داده و به جای آن، بر روی مدل‌های هیبریدی و گازویی با مارجین سود بالا تمرکز کرده‌اند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

جدیدترین اخبار خودرو را در کار مگز دنبال نمایید.

به اشتراک بگذارید:

administrator

پرنیان هستم و اینجا قراره با قلم خودم دنیای خودروهارو به کلمات تبدیل کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 19 =