5/5 - (2 امتیاز)

با توجه به اعلام شرکت تولید کننده فرآورده‌های نفتی، مصرف سوخت در داخل کشور نزدیک به سه برابر میانگین مصرف استاندارد جهانی قرار دارد. این اطلاعات نشان می‌دهد که خودروهای عرضه شده در بازار در مقایسه با استانداردهای جهانی، به میزان بیشتری سوخت مصرف می‌کنند. به عنوان نمونه، میزان مصرف بنزین خودروهای کشور می‌بایست در هر ۱۰۰ کیلومتر حدود ۴ لیتر باشد، اما واقعیت کنونی این است که خودروهای داخلی ما در این مقطع مصرفی بین ۱۰ تا ۱۲ لیتر بنزین دارند.

کیفیت پایین خودروهای داخلی

در واکنش به پرسش‌ها در مورد دلایل کمبود کیفیت در برخی از خودروهای داخلی، عباس علی آبادی، وزیر صنعت، معدن و تجارت، بیان کرد:

برخی از خودروهای داخلی نه تنها سه برابر بلکه به دلیل خرابی خودرو شاید ۵ برابر استاندارد جهانی مصرف سوخت داشته باشند، اما خودروهایی که امروز تولید می شود مطابق با استانداردهای روز دنیاست و سعی می شود ماشین‌هایی که امروز تولید می‌شوند یا از این پس تولید خواهند شد، مطابق با استانداردهای بین المللی باشند.

او افزود  :

باید توجه داشته باشیم که استاندارد با کیفیت متفاوت است، ممکن است یک خودرویی استاندارد گرفته باشد، اما به دلیل اینکه دچار خرابی و نقص شده یا سازنده دقت لازم را در رعایت استاندارد نکرده، این خودرو از کیفیت لازم برخوردار نباشد، تأکید من این است که بحث کیفیت متفاوت از استاندارد است و باید دنبال شود.

وی با تاکید زیاد ادامه داد که :

بزرگترین سرمایه‌گذاری که انجام شده، رسیدن به اهداف کیفی متناسب با استانداردهای روز دنیاست. ما استانداردها را دنبال و به خودروسازان ابلاغ کردیم. این استانداردها دقیقاً مطابق با استانداردها در دنیاست، ولی ممکن است که در این روند تخلفی صورت بگیرد که باید رسیدگی شود یا ممکن است که خودرویی خراب باشد که باید در جهت رفع خرابی یا نقص این خودرو حرکت کرد.

او در مورد راهکارهایی که می‌توانند منجر به بهبود کیفیت خودروها در برخی شرکت‌های خودروسازی شوند، صحبت کرد :

در دنیا کمپانی های بسیار بزرگ به دلیل اینکه استانداردی را در ساخت خودرو رعایت نکردند، جریمه می شوند.

علی آبادی تأکید می‌کند که در این دوران، صنعت خودروسازی به سوی بهبود کیفیت گام برداشته است و افزود :

با تولید خودروهای هیبریدی شاهد تحولی در این صنعت خواهیم بود. در بسیاری از کشورها روند روبه رشدی برای خودروهای برقی را شاهدیم که ما نیز با این تحول دنیا همراه شدیم.

منبع : تیتر کوتاه

تازه ترین اخبار خودرو را در مجله خودرو کارمگز دنبال کنید.

به اشتراک بگذارید:

administrator

پرنیان هستم و اینجا قراره با قلم خودم دنیای خودروهارو به کلمات تبدیل کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 8 =