به این مطلب امتیاز دهید

گرانی رانا پلاس – در روز پنج‌شنبه 23 شهریور 1402، قیمت خودروها مجدداً افزایش یافت. با این حال، این افزایش به میزان چشم‌گیری نبود، مشابه روزهای گذشته.

افزایش قیمت خودروها اغلب به محصولات داخلی محدود بوده و بازار مونتاژی‌ها به نسبت آرام و بدون تلاطم عمل کرده است.

عواملی مانند بازگشت نرخ دلار به کانال 50 هزار تومان و نگرانی‌ها در مورد آینده نرخ ارز از یک سو و اخبار مرتبط با افزایش نرخ کارخانه از سوی دیگر، گرانی در بازار را در چند روز گذشته تشدید کرده است. با این حال، سپهر دادجوی توکلی، دبیر روابط عمومی شورای قابت، هرگونه افزایش قیمتی را تکذیب کرده و بیان کرده که خودروسازان حق افزایش قیمت ندارند.

در بازار داخلی، قیمت خودروها تقریباً در تمام موارد افزایشی داشته و این افزایش در برخی مواقع به صورت چشم‌گیرتری رخ داده است. برای مثال، پژو 206 تیپ 2 با مدل 1401 به قیمت 475 میلیون تومان به فروش می‌رسد و از دیروز پنج میلیون تومان گران‌تر شده است. همچنین، سمند سورن پلاس به قیمت 585 میلیون تومان رسیده و پژو پارس LX TU5 با افزایش 4 میلیون تومانی به نرخ 633 میلیون تومان رسیده است. رانا پلاس نیز با افزایش قیمتی حدود 10 میلیون تومانی به قیمت 510 میلیون تومان فروخته می‌شود.

خودرومدلتغییر قیمتقیمت جدید (تومان)
پژو 206 تیپ 2مدل ۱۴۰۱افزایش۴۷۵ میلیون تومان
سمند سورن پلاسافزایش۵۸۵ میلیون تومان
پژو پارس LX TU5افزایش۶۳۳ میلیون تومان
رانا پلاسافزایش۵۱۰ میلیون تومان

در مقابل، قیمت خودروهای مونتاژی تغییرات کمتری نسبت به خودروهای داخلی داشته‌اند. به عنوان مثال، ام‌وی‌ام X۲۲ دنده‌ای با قیمت 715 میلیون تومان و جک S۵ نیوفیس کراس‌اوور با قیمت 1 میلیارد و 365 میلیون تومان در بازار معامله می‌شوند. هایما S۵ اتوماتیک کراس‌اوور مونتاژی ایران خودرو نیز با قیمت 1 میلیارد و 230 میلیون تومان به فروش می‌رسد. در مورد فونیکس تیگو 7 پرو نیز تغییرات کمی رخ داده و با افت حدود 10 میلیون تومان به نرخ 1 میلیارد و 635 میلیون تومان رسیده است.

نام خودروویژگی‌هاقیمت نهایی (تومان)
ام‌وی‌ام X۲۲ دنده‌ایمدیران خودرو۷۱۵ میلیون تومان
جک S۵ نیوفیس کراس‌اوورکرمان موتور۱ میلیارد و ۳۶۵ میلیون تومان
هایما S۵ اتوماتیک کراس‌اوورمونتاژی ایران خودرو۱ میلیارد و ۲۳۰ میلیون تومان
فونیکس تیگو 7 پرومدیران خودرو۱ میلیارد و ۶۳۵ میلیون تومان

درباره آینده، کارشناسان معتقدند که بازار خودرو در هفته آینده نیز تغییرات چشم‌گیری نخواهد داشت و وضعیت کنونی ادامه خواهد داشت. اخبار متناقض و نگرانی‌ها ممکن است بازار را متزلزل کنند، اما به طور کلی، بازار واقعی خودرو تمایل به تغییرات عجیب و غریب ندارد و به صورت معمول در حال انطباق با وضعیت اقتصادی عمل می‌کند. تأمین سرمایه به بازار می‌تواند انقباض‌ها و انتفاخ‌هایی ایجاد کند، اما در حال حاضر، بازار در وضعیت نسبتاً ثابتی قرار دارد و فعالیت معمولی خرید و فروش خودرو را داراست. امیدواریم که این وضعیت پایداری ادامه داشته باشد.

منبع : eghtesad100.ir

دسته اول ترین خبر ها را در اخبار خودرو کارمگز دنبال کنید.

به اشتراک بگذارید:

administrator

پرنیان هستم و اینجا قراره با قلم خودم دنیای خودروهارو به کلمات تبدیل کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + بیست =