به این مطلب امتیاز دهید

تویوتا در نسل آینده خودروهای الکتریکی خود قصد دارد گیربکس دستی را به عنوان یک گزینه ارائه دهد، تا مطمئن شود که تجربه رانندگی با خودروهای الکتریکی آنها جذاب و سرگرم کننده باشد و مانند خودروهای با موتور احتراق داخلی، تفریحی باشد.

این سیستم، که توسط تویوتا به مدت سه سال در دست توسعه بوده است، به عنوان یک گزینه کارخانه‌ای در مدل‌های جدیدی که بر اساس یک معماری مدولار جدید در حال توسعه است و قرار است در سال 2026 عرضه شود، در دسترس خواهد بود. این گزینه به عنوان جانشین معنوی برای مدل MR2 در نظر گرفته می‌شود. این سیستم احتمالاً برای خودروهای با تمرکز بر عملکرد استاندارد در نظر گرفته می‌شود.

گیربکس دستی تویوتا

این سیستم تقریباً به طور کامل نرم‌افزاری است و تغییرات سخت‌افزاری محدود به افزودن پدال کلاچ و امکان تعویض دنده از مدل تویوتا GR86 به آن است. همچنین، یک شمارنده دور و تعدادی کلید جدید برای انتخاب حالت موجود است و امکان تعویض دست و پا نیز وجود دارد.

مهندسان اعلام کرده‌اند که این سیستم به‌عنوان یک جزء از حرکتی طراحی شده است تا خودروهای الکتریکی را به «تجربه رانندگی احترامی» تبدیل کند و به توصیه رئیس آکیو تویودا که الکتریکی‌ها صرفاً یک “تولید مصنوعی” نیستند، واکنش نشان دهد.

همچنین، تویوتا در حال توسعه نرم‌افزار “On Demand” برای خودروهای الکتریکی است که اجازه می‌دهد تا عملکرد خودرو به‌طور مطابق با برخی از مدل‌های دیگر تغییر کند. نسخه نمونه اولیه این نرم‌افزار که روی لکسوس RZ نصب شده است، به خودرو امکان می‌دهد تا به‌تناسب با مدل‌های مختلفی از تویوتا پاسو، کامیون تویوتا توندرا و ابرخودروی لکسوس LFA حرکت کند.

برای اطلاع از اخبار به روز خودرو به سایت مجله خودرو کار مگز سری بزنید

به اشتراک بگذارید:

administrator

بامداد هستم و خیلی از خبرهای روز تکنولوژی در خودروها لذت می برم و همیشه براتون اینجا اونها رو مینویسم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 1 =