5/5 - (1 امتیاز)

بی‌ام‌ دبلیو، همانند بسیاری از تولیدکنندگان خودرو دیگر، اعلام کرده است که در ایالات متحده و کانادا استاندارد شارژ آمریکای شمالی (NACS) را به عنوان یک استاندارد مشترک برای شارژ خودروهای برقی اتخاذ خواهد کرد. این تصمیم به رانندگان خودروهای برقی این کمپانی دسترسی به شبکه سوپرشارژر تسلا را فراهم می‌کند. این اقدام نمایانگر تلاش بی‌ام‌ دبلیو برای تقویت و توسعه NACS به عنوان یک استاندارد جهانی می‌باشد.

بی‌ام‌ دبلیو اعلام کرده است که از سال 2025 به صورت رسمی به تبدیل به دوشاخه‌های تسلا برای خودروهای BMW و برندهای Mini و Rolls-Royce در بازار ایالات متحده می‌پردازد. این خودروها در حال حاضر از سیستم شارژ ترکیبی (CCS) برای شارژ خودروهای الکتریکی خود استفاده می‌کنند.

سباستین مککنسن، رئیس و مدیر عامل BMW آمریکای شمالی، تاکید دارد: “اولویت اصلی ما این است که اطمینان حاصل کنیم که رانندگان ما به راحتی و با سرعت به شارژ سریع دسترسی دارند.”

NACS در ابتدا با ارائه شارژ اختصاصی برای خودروهای تسلا شروع شد، اما پس از اعلام فورد در تابستان گذشته که نیز از این استاندارد استفاده خواهد کرد، به سرعت به یک استاندارد جدید در زمینه شارژ خودروهای الکتریکی تبدیل شد. سپس، تولیدکنندگان دیگری از جمله ریوین، مرسدس بنز، ولوو، نیسان، پولستار و جگوار به NACS پیوستند. به تازگی، گروه موتور هیوندای اعلام کرده که کانکتور NACS را نیز برای برندهای خودش، کیا و جنسیس، به مشتریان ارائه خواهد داد.

بی‌ام‌و اعلام کرده است که در ماه‌های آینده در سه بازار خود (ایالات متحده، کانادا و…) برای انتقال به شبکه شارژ تسلا تا اوایل سال ۲۰۲۵ تلاش خواهد کرد. این اقدام به مالکان این خودروها امکان می‌دهد تا از طریق اپلیکیشن مرتبط با خودرویشان هزینه شارژ را پرداخت کنند.

برای اطلاع از جدید ترین اخبار خودرو به سایت مجله خودرو کار مگز مراجعه کنید.

به اشتراک بگذارید:

administrator

بامداد هستم و خیلی از خبرهای روز تکنولوژی در خودروها لذت می برم و همیشه براتون اینجا اونها رو مینویسم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =