5/5 - (1 امتیاز)

در سال گذشته، CX-5 با فروش 153808 دستگاه، به عنوان محبوب‌ترین مدل مزدا در آمریکای شمالی معرفی شد، اگرچه این مدل از سال 2017 عرضه شده و در حال قدیمی شدن است. حالا، مزدا رسماً نسل جدید CX-5 را تأیید کرده است، اطلاعات اضافی این است که این نسل از مدل از یک پیشرانه هیبریدی بهره می‌برد، اما آیا این هیبریدی سنتی است یا دارای قابلیت‌های پلاگین است، هنوز مشخص نیست.

همچنین، CX-50 هیبریدی نیز برای بازارهای دیگر در نیمه دوم سال 2024 قرار است عرضه شود. در حالی که برخی از مشتریان در سال 2022 نگران بازنشسته شدن CX-5 بودند، اما همانطور که مشخص شده است، CX-5 و CX-50 همراه خواهند بود. در حالی که CX-5 تقریباً سه و نیم برابر محبوب‌تر از CX-50 در آمریکای شمالی بود، این ترکیب منطقی به نظر می‌رسد.

CX-5 جدید

علاوه بر این، مزدا به طیف خودروهای شاسی‌بلند خود با اضافه شدن CX-70 و CX-90 با موتورهای شش خطی بزرگتر، افزوده است. همچنین، مدل 6 الکتریکی مزدا که در حال حاضر تنها در چین عرضه می‌شود، نیز ذکر شده است. وعده‌ای داده شده که اولین خودروی برقی بر اساس پلتفرم اختصاصی در سال 2027 عرضه خواهد شد، و پس از آن، “رونمایی کامل از خودروهای برقی” از سال 2028 تا 2030 انجام خواهد شد.

به اشتراک بگذارید:

administrator

بامداد هستم و خیلی از خبرهای روز تکنولوژی در خودروها لذت می برم و همیشه براتون اینجا اونها رو مینویسم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − دو =