1403-03-23 22:37
Search
Close this search box.
به این مطلب امتیاز دهید

نیسان GT-R، با ریشه‌های خود در کانسپت Skyline GT-R از سال 2001، یک خودروی ابرخودروی ژاپنی است که به لحاظ تکنولوژی و اجرایی در سال 2023 عالی عمل کرد و در ایالات متحده با افزایش 584 درصدی در فروش مواجه شد. با این وجود، نیاز به نسل جدیدی از این مدل، به ویژه R35، احساس می‌شود.

GT-R الکتریکی از نمای کنار

در نمایشگاه ژاپن در اکتبر گذشته، نیسان به طراحی خودروی نسل بعدی خود، با نام Hyper Force، اشاره کرد. این خودروی تماشایی با طراحی جسورانه و وعده 1341 اسب بخار، نظرات مختلفی را در جامعه جلب کرد. مدیر طراحی این شرکت، جیووانی آروبا، حالا ارائه کرده که Hyper Force می‌تواند تا سال 2030 به یک مدل تولیدی تبدیل شود.

آروبا اظهار داشت که این خودرو “رویایی جسورانه اما ملموس” است و ادامه داد که شکل، تناسب و موقعیت‌گیری آن بر اساس ایده‌های فانتزی نیستند. درباره بازخوردهای دریافتی، نظرات متفاوتی مطرح شده است، از جمله پیشنهادهای دارای موتور احتراقی یا سیستم الکتریکی کامل. این نشان‌دهنده تنوع نظرات در مورد آینده GT-R است.

GT-R الکتریکی از نمای عقب

ایوان اسپینوزا، رئیس محصولات جهانی نیسان، پیش‌تر اشاره کرده بود که نیاز به انتظار داریم تا باتری‌های حالت جامد به بلوغ برسند، پیش از آنکه یک GT-R برقی عرضه شود. او تاکید داشته است که این باتری‌ها از چگالی انرژی دو برابری و سرعت شارژ سه‌گانه در مقایسه با باتری‌های لیتیوم یونی برخوردار خواهند بود. حتی امکان نصب موتور سوم یا چهارم در R36 را رد نکرده و به احتمال نسبت به یک نسخه گرمتر از نیسمو اشاره داشته است که باتری کوچکتری را برای کاهش وزن دارد.

ادامه مطلب
پنج خودروی عجیب غریب از تویوتا که هیچ وقت دیده نشدند!!

GT-R الکتریکی از نمای داخل

نیسان قبلاً اعلام کرده است که یک خودروی برقی با باتری‌های حالت جامد در سال 2028 به بازار عرضه خواهد شد. این باتری‌ها امکان تغذیه یک خودروی برقی غیرمرتبط با مدل‌های موجود را دارند و این احتمال را ایجاد می‌کنند که یک پلتفرم کاملاً جدید برای خودروهای برقی توسعه داده شود. از سوی دیگر، این باتری‌های حالت جامد می‌توانند امکان تولید شاسی‌بلندها و کامیون‌های پیکاپ را افزایش دهند، همچنین به دلیل ویژگی‌های منحصر به فرد خود، ارتقاء آینده صنعت خودروسازی را نشان می‌دهند.

برای اطلاع از جدیدترین اخبار ماشین به سایت مجله خودرو کار مگز سری بزنید.

به اشتراک بگذارید:

administrator

بامداد هستم و خیلی از خبرهای روز تکنولوژی در خودروها لذت می برم و همیشه براتون اینجا اونها رو مینویسم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + چهارده =