1403-04-24 06:09
Search
Close this search box.
5/5 - (1 امتیاز)

در سال 2017، آئودی با معرفی یک سیستم نام‌گذاری جدید برای خودروهای خود، جامعه را گیج کرد. این سیستم بر اساس قدرت موتورها بود، از “30” برای خودروهای با قدرت 109-128 اسب بخار تا “70” برای خودروهای با حداقل 536 اسب بخار. این اعداد در کنار نشان‌های معمولی مانند TFSI، TDI و Quattro ظاهر می‌شدند. اما پس از هفت سال، آئودی تصمیم گرفت از این سیستم نام‌گذاری مبهم دست بکشد.

Q6 E-Tron از نمای جلو

معرفی Q6 E-Tron، که این هفته انجام شد، نشان‌دهنده این تغییر است، اگرچه این تغییر از نظر فنی با Q8 E-Tron شروع شده بود. حالا اعداد روی درب عقب شاسی بلندهای الکتریکی بزرگتر نیز حذف شده‌اند. با این حال، آئودی همچنان از این سیستم نام‌گذاری گیج‌کننده در اسناد رسمی Q8 E-Tron استفاده می‌کند. فلوریان هاوزر، رئیس بخش فروش و بازاریابی محصولات آئودی برای وسایل نقلیه الکتریکی باتری دار، به Auto Express گفت که این شرکت دیگر نیازی به ارائه اعداد ندارد.

آئودی به دنبال ساده‌سازی مدل‌های خود است، به خصوص در مورد کراس‌اوورهای الکتریکی جدید. مدل معمولی Q6 با چهار چرخ متحرک به نام Q6 E-Tron Quattro شناخته می‌شود، در حالی که مدل داغ SQ6 E-Tron نیز وجود دارد. یک نوع دیفرانسیل عقب جدید با نام Q6 E-Tron در آینده عرضه خواهد شد. با این حال، آئودی ممکن است مجبور باشد پسوندی مانند “عملکرد” ​​را برای مشخص کردن خط تولید مدل‌های با انتخاب‌های اندازه باتری مختلف، اضافه کند.

Q6 E-Tron از نمای داخل

این تغییرات تنها برای خودروهای الکتریکی نیست، بلکه خودروهای بنزینی و دیزلی نیز موظف به پیروی از این سیستم هستند. آئودی به مجله بریتانیایی گفته که این سیستم نام‌گذاری دو رقمی از درب صندوق عقب و درب عقب خودروهای با موتور احتراقی حذف خواهد شد، اما تصمیم‌گیری نشده که آیا نام‌گذاری قبلی به طور کامل حذف شود یا خیر.

ادامه مطلب
آیا هیوندای کنا ۲۰۲۳ وارد ایران میشود؟!! + توضیحات کامل

تغییرات بیشتری نیز در راه است. یک سال پیش، مارکوس دوزمان، مدیرعامل سابق آئودی، تأیید کرد که A4 به A5 و A6 به A7 تبدیل خواهند شد. این به این معناست که A5/S5/RS5 Avant و A7/S7/RS7 Avant آینده مدل‌هایی خواهند بود که البته این تغییرات ممکن است عجیب به نظر برسد. هنوز نمی‌دانیم آیا جایگزینی برای سدان A4 فعلی وجود خواهد داشت یا خیر، زیرا تصاویر جاسوسی اسپورت بک پنج در را نشان می‌دهد. این اقدام از سوی آئودی عملی غیرمعمول است که ممکن است رقبایی مانند سری 3 سدان ب‌ام‌و و کلاس C سدان مرسدس بنز را به چالش بکشد.

Q6 E-Tron از نمای عقب

افزایش سطح گاز/دیزل A4 و A6 بخشی از برنامه آئودی برای استفاده از اعداد فرد برای خودروهای با موتورهای احتراقی و اعداد زوج برای خودروهای برقی است. تغییر نام این دو مدل، فضایی را برای مدل‌های A4 و A6 با باتری ایجاد می‌کند.

به اشتراک بگذارید:

administrator

جواد حمیدی هستم و چند سالی در حوزه ی وب فعالیت دارم و عاشق دادن اطلاعات مفید و جدید در زمینه های اینترنت و خودروها هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 18 =