به این مطلب امتیاز دهید

تعویض مخزن سوخت چه خودروهایی رایگان است؟! رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی سی‌ان‌جی کشور، اعلام کرد که مخزن گاز برای برخی از خودروهای دوگانه‌سوز به صورت رایگان تعویض خواهد شد. محسن جوهری، رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی سی‌ان‌جی کشور، درباره این موضوع بیان کرد:

 با توجه به نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی به ویژه تاکسی‌ها و اتفاقاتی که در این حوزه رخ داده، طبق ویرایش آخرین نسخه از مصوبه شورای اقتصاد، مقرر شد مخازن تاکسی‌ها رایگان تعویض شود.

جوهری اظهار کرد:

اطلاع‌رسانی‌هایی توسط شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی انجام شده تا تاکسی‌ها با مراجعه به مراکز معاینه فنی و ارجاع به آزمایشگاه‌های آزمون مخازن سی ان جی (CNG) برای نوسازی اقدام کنند.

دوگانه سوز شدن خودروها

 

او با اشاره به مصوبه شورای اقتصاد ادامه داد:

با توجه به ماده ۱۲رفع موانع تولید، مشکلی در بودجه اجرای این طرح وجود ندارد.

در استان سیستان و بلوچستان توسعه‌ای در حوزه جایگاه CNG انجام نشده بود که دولت مصوباتی درخصوص احداث جایگاه انجام داده و سرمایه‌گذاران می‌توانند در این حوزه ورود یابند.

او با تأکید بر مزایای عمومی‌سازی خودروهای برقی به منظور تقویت اقتصاد و کاهش آلودگی هوا اعلام کرد:

با توجه به ناترازی در حوزه تولید و مصرف بنزین و تولید برای 8 میلیون خودرو گازسوز، در حال حاضر از نصف این ظرفیت یعنی 4 میلیون خودرو استفاده می‌کنند.

با توجه به مهلت 4 ساله استفاده رایگان از دوگانه‌سوز کردن خودروها و تعویض رایگان مخازن تاکسی‌ها، از سال آینده شرایط برای دوگانه‌سوز کردن همه خودروها فراهم شود.

منبع : hamshahrionline.ir

اخبار تازه خودرو در اخبار خودرو کار مگز

به اشتراک بگذارید:

administrator

پرنیان هستم و اینجا قراره با قلم خودم دنیای خودروهارو به کلمات تبدیل کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − هجده =