دسته بندی رولز رویس

کمپانی رولز رویس ، یکی از معروف‌ترین و برجسته‌ترین تولیدکنندگان خودروهای سوپر لوکس و گران قیمت در جهان است. این کمپانی بریتانیایی با تاریخی درخشان در صنعت خودروسازی، از سال ۱۹۰۴ فعالیت خود را آغاز کرد و در طی دهه‌ها به عنوان نمادی از تجربه، تفکر طراحی برتر و لوکس بودن شناخته می‌شود. از معروف‌ترین محصولات این کمپانی می‌توان به “رولز رویس فانتوم” و “رولز رویس کالینان” اشاره کرد که در دنیای خودروهای لوکس به عنوان بالاترین سطح تجربه رانندگی و لوکسی شناخته می‌شوند. کمپانی Rolls Royce همچنین با تلفیق هنر دست‌ساز و تکنولوژی شما را به سفری به عالم لوکس و استثنایی دعوت می‌کند که مشتاقان خودروهای لاکچری از آن به شدت لذت می‌برند.

کمپانی رولز رویس

تاریخچه کمپانی رولز رویس

شرکت Rolls Royce ، از سال ۱۹۱۴ به دنیای تولید موتورهای هواگرد پیوست و این بخش جدید را به خط تولید کارخانجات خود اضافه کرد. در سال ۱۹۷۱، به منظور جلوگیری از ورشکستگی این شرکت ، دولت بریتانیا دارایی‌های آن را ملی کرد و در نتیجه، در سال ۱۹۷۳ شرکت Rolls Royce به دو شرکت جداگانه تقسیم شد. بخش خودروسازی این شرکت به نام رولزرویس موتورز شناخته می‌شود که در حال حاضر به عنوان یک شرکت تابعه بی ام و عمل می‌کند. همچنین، بخش صنایع انرژی و هوافضای این شرکت تحت عنوان رولز رویس هلدینگز به ثبت رسید.

آرم رولز رویس

تأسیس کمپانی: کمپانی رولز رویس در سال ۱۹۰۴ توسط سر هنری رویس (Sir Henry Royce) و چارلز استوارت رولز (Charles Stewart Rolls) تأسیس شد. این افراد با همکاری در تولید خودروهای معتبر و موتورهای با کیفیت عالی شناخته شدند.

اولین خودرو: در سال ۱۹۰۷، اولین خودروی تولید شده توسط Rolls Royce به بازار عرضه شد. این خودرو به نام  Rolls-Royce 10 HP شناخته می‌شد و تعدادی از آن به عنوان مدل اول کمپانی ساخته شد.

موفقیت‌ها در مسابقات رالی: در دهه‌های ۱۹۲۰ و ۱۹۳۰، خودروهای Rolls Royce به موفقیت‌های چشمگیری در مسابقات رالی معروفیت یافتند و به عنوان خودروهایی با عملکرد و پایداری برجسته شناخته شدند.

موتورهای هواگرد: از سال ۱۹۱۴ به بعد، کمپانی Rolls Royce همچنین به تولید موتورهای هواگرد پرداخت. موتورهای طراحی شده توسط رولز-رویس در دهه‌ها بعد در هواپیماهای معروفی مانند “سپیتفایر” (Spitfire) و “کنکورد” (Concorde) استفاده شدند.

تأسیس شرکت تابعه BMW: در دهه ۱۹۹۰، بخش خودروسازی رولز رویس به تأسیس یک شرکت تابعه تحت نام “رولز-رویس موتورز” (Rolls Royce Motor Cars) تبدیل شد. این شرکت توسط BMW اداره می‌شود و خودروهای لوکس تحت علامت Rolls Royce را تولید می‌کند.

تحویل موتورهای هواگرد به شرکت رولزرویس هلدینگز: در سال ۱۹۷۱، بخش موتورهای هواگرد شرکت Rolls Royce به دولت بریتانیا ملی شد. این بخش سپس تحت عنوان Rolls Royce Holdings ثبت گردید و به تولید موتورهای هواگرد و صنایع انرژی متمرکز شد.

ماشین رولز رویس

از آن زمان حرکت به سمت توسعه و تخصص در صنایع موتورهای هواگرد و صنایع انرژی ادامه داشته و کمپانی رولز رویس به عنوان یکی از پیشروهای جهانی در این زمینه‌ها شناخته می‌شود. ما در مجله خودرو کار مگز در تلاشیم تا محبوب ترین و پرطرفدار ترین خودروهای این کمپانی لاکچری را مورد نقد و بررسی قرار دهیم و در این مسیر به همراهی شما کارمگزی های عزیزمان نیاز داریم. فراموش نکنید دیدگاه شما بسیار برای کار مگز ارزشمند و محترم است.