دسته بندی نیسان

تاریخچه شرکت نیسان

شرکت نیسان یکی از بزرگ ترین شرکت های خودروسازی جهان است که در سال ۱۹۲۸ توسط کارآفرین ژاپنی؛ یوشیسوکه آیکاوا تأسیس شد. دفتر مرکزی این شرکت در چیودا، توکیو، ژاپن قرار دارد.

آیکاوا در سال ۱۹۰۸ به آمریکا سفر کرد و پس از بازگشت به ژاپن، شرکتی به نام «داتسون» را برای تولید خودروهای سواری تأسیس کرد. اولین خودروی داتسون در سال ۱۹۱۱ تولید شد و نام آن «DAT» بود که از حروف اول نام سه سهامدار اصلی شرکت گرفته شده بود.

در سال ۱۹۳۳، دولت ژاپن شرکت داتسون را خریداری کرد و نام آن را به «نیسان» تغییر داد. Nissan در طول جنگ جهانی دوم به تولید کامیون و هواپیما برای ارتش ژاپن پرداخت. پس از جنگ جهانی دوم، Nissan به تولید خودروهای سواری بازگشت و در سال ۱۹۵۸، اولین خودروی صادراتی خود را به ایالات متحده آمریکا صادر کرد.

در سال ۱۹۹۹، شرکت رنو فرانسه ۴۴ درصد از سهام Nissanرا خریداری کرد و این دو شرکت یک اتحاد استراتژیک را آغاز کردند. این اتحاد باعث شد که Nissan بتواند از تکنولوژی های پیشرفته رنو بهره‌مند شود و رنو نیز بتواند بازار آسیا و اقیانوسیه را گسترش دهد.

 

شرکت نیسان

 

شرکت نیسان مال کدام کشور است؟

همانطور که گفته شد ، شرکت نیسان یک شرکت ژاپنی است که دفتر مرکزی آن در چیودا، توکیو، ژاپن قرار دارد. این شرکت در سال ۱۹۲۸ توسط کارآفرین ژاپنی؛ یوشیسوکه آیکاوا تأسیس شد. در سال ۱۹۳۳، دولت ژاپن شرکت داتسون را خریداری کرد و نام آن را به «نیسان» تغییر داد. Nissan در طول جنگ جهانی دوم به تولید کامیون و هواپیما برای ارتش ژاپن پرداخت.

پس از جنگ جهانی دوم، Nissan به تولید خودروهای سواری بازگشت و در سال ۱۹۵۸، اولین خودروی صادراتی خود را به ایالات متحده آمریکا صادر کرد. در سال ۱۹۹۹، شرکت رنو فرانسه ۴۴ درصد از سهام Nissan را خریداری کرد و این دو شرکت یک اتحاد استراتژیک را آغاز کردند. این اتحاد باعث شد که Nissan بتواند از تکنولوژی های پیشرفته رنو بهره مند شود و رنو نیز بتواند بازار آسیا و اقیانوسیه را گسترش دهد.

در حال حاضر، Nissan یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های خودروسازی جهان است و سالانه بیش از ۷ میلیون خودرو تولید می‌کند. این شرکت در بیش از ۲۰۰ کشور جهان فعالیت می‌کند و بیش از ۲۹۰ هزار نفر در آن مشغول به کار هستند. بنابراین، پاسخ به این سوال که شرکت نیسان مال کدام کشور است، ژاپن است.

 

محصولات شرکت نیسان

Nissan طیف گسترده‌ای از محصولات را تولید می‌کند که از جمله آن‌ها می‌توان به خودروهای سواری، کامیون، اتوبوس، موتورسیکلت و تجهیزات صنعتی اشاره کرد. برخی از محصولات معروف نیسان عبارتند از:

خودروهای سواری

 • Nissan ماکسیما
 • نیسان آلتیما
 • Nissan تیانا
 • نیسان جوک
 • Nissan X-Trail
 • نیسان لیف

 

کامیون

 • Nissan تیتان
 • نیسان فرگوسن
 • نیسان دیزل

 

اتوبوس

 • نیسان دیزل

 

موتورسیکلت

 • نیسان موتورز اسپرت

 

جوایز و افتخارات نیسان

نیسان تاکنون جوایز و افتخارات متعددی را کسب کرده است که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

خودروی سال اروپا (۲۰۱۱، ۲۰۱۳، ۲۰۱۴)
خودروی سال آمریکا (۲۰۰۳، ۲۰۱۳)
خودروی سال ژاپن (۱۹۸۰، ۱۹۸۴، ۲۰۰۳، ۲۰۱۳)

Nissan در حال حاضر یکی از بزرگ ترین شرکت های خودروسازی جهان است و سالانه بیش از ۷ میلیون خودرو تولید می کند. این شرکت در بیش از ۲۰۰ کشور جهان فعالیت می کند و بیش از ۲۹۰ هزار نفر در آن مشغول به کار هستند.

 

بهترین ماشین های شرکت نیسان

Nissan طیف گسترده‌ای از خودروهای سواری را تولید می کند که هر کدام ویژگی ها و مزایای خاص خود را دارند. برخی از بهترین ماشین های نیسان عبارتند از:

 • Nissan 370Z یک خودروی اسپرت دو نفره است که از موتور 3.7 لیتری V6 قدرت می گیرد. این خودرو دارای شتاب و هندلینگ عالی است و برای رانندگی های لذت بخش مناسب است.

 

نیسان 370Z

 

 • Nissan GT-R یک خودروی سوپراسپرت است که از موتور 3.8 لیتری V6 توربوشارژ قدرت می گیرد. این خودرو یکی از سریع ترین و قدرتمندترین خودروهای تولید انبوه جهان است و عملکردی خیره‌کننده دارد.

 

نیسان GT-R

 

 • Nissan لیف یک خودروی برقی است که از موتور الکتریکی 150 کیلوواتی قدرت می گیرد. این خودرو دارای شعاع حرکتی 378 کیلومتر است و یکی از مقرون به صرفه ترین خودروهای برقی موجود در بازار است.

 

نیسان لیف

 

 • نیسان آلتیما یک سدان خانوادگی است که از موتور 2.5 لیتری چهار سیلندر قدرت می‌گیرد. این خودرو دارای فضای داخلی جادار و امکانات رفاهی متنوع است و برای خانواده ها گزینه مناسبی است.

 

نیسان آلتیما

 

 • نیسان جوک یک کراس اوور کوچک است که از موتور 1.6 لیتری چهار سیلندر قدرت می گیرد. این خودرو دارای طراحی جذاب و قابلیت های آفرودی مناسبی است.

 

نیسان جوک

 

 • نیسان ایکس-تریل یک کراس اوور متوسط است که از موتور 2.5 لیتری چهار سیلندر قدرت می گیرد. این خودرو دارای فضای داخلی جادار و امکانات رفاهی متنوع است و برای خانواده ها گزینه مناسبی است.

 

نیسان ایکس تریل

 

البته، این‌ها تنها چند مورد از بهترین ماشین های نیسان هستند. این شرکت طیف گسترده ای از خودروهای دیگر را نیز تولید می کند که هر کدام ویژگی ها و مزایای خاص خود را دارند.

با مجله خودرو کارمگز همراه شوید تا انواع محصولات پرطرفدار این کمپانی ژاپنی را با هم مورد بررسی قرار دهیم.