5/5 - (1 امتیاز)

ژاپن، یکی از بهترین و  بزرگترین تولیدکنندگان ماشین در جهان محسوب می شود. این کشور امروزه با خودروهایی از برندهای برجسته مانند تویوتا، هوندا، سوزوکی، داهیتسو، نیسان، و میتسوبیشی و مزدا، در صدر بهترین‌ های صنعت خودرو قرار دارد. اطلاعات اعلام‌شده توسط سازمان JAMA نشان می‌ دهند که در سال ۲۰۲۰، ژاپن تعداد ۷٫۹ میلیون خودرو را تولید کرده است، که از این تعداد ۳٫۷ میلیون خودرو به بازارهای جهانی صادر شده‌ اند. این مقاله به معرفی بهترین ماشین های ژاپنی در ایران می‌پردازد پس با کارمگز همراه باشید.

بهترین ماشین ژاپنی در ایران با توجه به عوامل مختلفی مانند قیمت، امکانات، کیفیت ساخت، مصرف سوخت، و ایمنی می‌تواند متفاوت باشد.

ماشین ژاپنی چی بخریم؟

پاسخ به این سوال به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله بودجه، نیازهای شما و ترجیحات شخصی شما.

در اینجا چند نکته برای کمک به شما در تصمیم‌گیری آورده شده است:

 • بودجه خود را در نظر بگیرید. خودروهای ژاپنی در طیف قیمتی گسترده‌ای موجود هستند، بنابراین مهم است که بودجه خود را قبل از شروع خرید تعیین کنید.
 • نیازهای خود را در نظر بگیرید. آیا به یک خودروی کوچک برای تردد در شهر نیاز دارید؟ یا به یک خودروی بزرگ‌تر برای حمل خانواده یا بار نیاز دارید؟
 • ترجیحات شخصی خود را در نظر بگیرید. آیا به یک خودروی اسپرت با عملکرد بالا علاقه دارید؟ یا به یک خودروی راحت و جادار علاقه دارید؟

ماشین ژاپنی چی بخریم؟

 

تویوتا CHR

تویوتا CHR یک کراس‌اوور کوچک و جمع‌وجور است که از طراحی مدرن و جذابی برخوردار است. این خودرو از پیشرانه‌ای 1.8 لیتری تنفس طبیعی بهره می‌ برد که قدرت و گشتاور مناسبی را تولید می‌ کند. تویوتا CHR همچنین از امکانات رفاهی و ایمنی خوبی برخوردار است که آن را به یکی از بهترین خودروهای ژاپنی در ایران تبدیل کرده است.

طراحی خارجی C-HR به شکلی استثنایی با ترکیب خطوط تیز و شکسته و زوایای نرم شگفت‌ آور است. این ترکیب چشمان هر تماشاگر را به سمت خود جلب می‌ کند. این مسئله یک خطای طراحی نیست، بلکه هدف نهایی در جهت ایجاد یک خودروی با ظاهر فضایی و چشم‌ نواز است.

مشخصاتمقدار
موتور1.8 لیتری تنفس طبیعی
قدرت140 اسب بخار
گشتاور173 نیوتن‌متر
گیربکسCVT
شتاب صفر تا صد9.8 ثانیه
مصرف سوخت ترکیبی8.1 لیتر در هر صد کیلومتر

بهترین برند ماشین ژاپنی

 

لکسوس NX300h

لکسوس NX300h یک کراس‌ اوور لوکس و هیبریدی است که از طراحی زیبا و امکانات رفاهی پیشرفته‌ ای برخوردار است. این خودرو از پیشرانه‌ ای 2.5 لیتری هیبریدی بهره می‌ برد که قدرت و گشتاور مناسبی را تولید می‌ کند. لکسوس NX300h همچنین از مصرف سوخت بسیار مناسبی برخوردار است.

مشخصاتمقدار
موتور1.8 لیتری تنفس طبیعی
قدرت140 اسب بخار
گشتاور173 نیوتن‌متر
گیربکسCVT
شتاب صفر تا صد9.8 ثانیه
مصرف سوخت ترکیبی8.1 لیتر در هر صد کیلومتر

بهترین ماشین های ژاپنی

 

هوندا CR-V

هوندا CR-V یک کراس‌اوور خانوادگی است که از طراحی جادار و کاربردی برخوردار است. این خودرو از پیشرانه‌ای 2.0 لیتری تنفس طبیعی بهره می‌برد که قدرت و گشتاور مناسبی را تولید می‌کند. هوندا CR-V همچنین از امکانات رفاهی و ایمنی خوبی برخوردار است که آن را به یکی از بهترین خودروهای ژاپنی در ایران تبدیل کرده است.

مشخصاتمقدار
موتور2.0 لیتری تنفس طبیعی
قدرت158 اسب بخار
گشتاور197 نیوتن‌متر
گیربکسCVT
شتاب صفر تا صد10.3 ثانیه
مصرف سوخت ترکیبی7.2 لیتر در هر صد کیلومتر

بهترین ماشین های ژاپنی چیست

 

تویوتا RAV4

تویوتا RAV4 یک کراس‌اوور محبوب و پرفروش است که از طراحی مدرن و امکانات رفاهی خوبی برخوردار است. این خودرو از پیشرانه‌ای 2.5 لیتری تنفس طبیعی بهره می‌برد که قدرت و گشتاور مناسبی را تولید می‌کند. تویوتا RAV4 همچنین از مصرف سوخت مناسبی برخوردار است.

مشخصاتمقدار
موتور2.5 لیتری تنفس طبیعی
قدرت203 اسب بخار
گشتاور243 نیوتن‌متر
گیربکسCVT
شتاب صفر تا صد9.2 ثانیه
مصرف سوخت ترکیبی7.5 لیتر در هر صد کیلومتر

نکات خرید ماشین های ژاپنی

 

سوزوکی گرند ویتارا

سوزوکی گرند ویتارا یک کراس‌اوور جمع‌ و جور و خوش‌ قیمت است که از طراحی جذاب و امکانات رفاهی نسبتاً خوبی برخوردار است. این خودرو از پیشرانه‌ ای 2.4 لیتری تنفس طبیعی بهره می‌ برد که قدرت و گشتاور مناسبی را تولید می‌ کند. سوزوکی گرند ویتارا همچنین از مصرف سوخت نسبتاً مناسبی برخوردار است.

مشخصاتمقدار
موتور2.4 لیتری تنفس طبیعی
قدرت169 اسب بخار
گشتاور220 نیوتن‌متر
گیربکس6 سرعته دستی یا CVT
شتاب صفر تا صد10.6 ثانیه
مصرف سوخت ترکیبی9.2 لیتر در هر صد کیلومتر

ماشین ژاپنی در ایران

لکسوس LS

لکسوس LS، یک خودروی لوکس و پیشرفته است که با امکاناتی چون فناوری خودران و دوربین‌های ۳۶۰ درجه، به راننده کمک می‌کند تا رانندگی خود را با اطمینان و راحتی بیشتری انجام دهد. همچنین، این خودرو با بهره‌مندی از فناوری‌های متنوع از جمله سیستم صوتی با کیفیت بالا و صندلی‌های ماساژور، مناسب برای رانندگانی است که به دنبال تجربه‌ای لوکس از رانندگی هستند.

در مدل ۲۰۰۸ خود، این خودرو از یک پیشرانه با حجم موتور ۴.۶ لیتر و ۸ سلندر بهره می‌برد، که توانایی تولید حداکثر ۳۸۰ اسب بخار قدرت و ۵۰۰ نیوتن متر گشتاور را دارد. ضریب سرعت حداکثر این خودرو به ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و توانایی دارد که در زمان کمتر از ۵٫۷ ثانیه از حالت سکون به سرعت صد کیلومتر در ساعت برسد.

مشخصاتمقدار
قدرت380 اسب‌بخار
گشتاور500 نیوتن‌متر
شتاب5.7 ثانیه (صفر تا 100 کیلومتر)
سرعت250 کیلومتر برساعت
مصرف ترکیبی11.1 لیتر در صد کیلومتر

نکاتی برای خرید ماشین ژاپنی

هنگام خرید ماشین ژاپنی، نکات زیر را در نظر داشته باشید:

 • به سابقه فروشنده توجه کنید. از خرید از فروشندگانی که سابقه فروش خوبی ندارند، خودداری کنید.
 • ماشین را از نظر ظاهری و فنی بررسی کنید. از سالم بودن بدنه خودرو اطمینان حاصل کنید.
 • به سابقه فروشنده توجه کنید. از خرید از فروشندگانی که سابقه فروش خوبی ندارند، خودداری کنید.
 • ماشین را از نظر ظاهری و فنی بررسی کنید. از سالم بودن بدنه، رنگ، شیشه ها، لاستیک ها و سایر قطعات ظاهری خودرو مطمئن شوید. همچنین، از سلامت موتور، گیربکس، سیستم تعلیق و سایر قطعات فنی خودرو مطمئن شوید.
 • برای خرید ماشین، از یک مکانیک یا کارشناس خودرو کمک بگیرید. یک مکانیک یا کارشناس خودرو می تواند به شما کمک کند تا ماشین را از نظر ظاهری و فنی بررسی کنید و از سلامت آن مطمئن شوید.
 • قیمت ماشین را با سایر فروشندگان مقایسه کنید. قبل از خرید، قیمت ماشین را با سایر فروشندگان مقایسه کنید تا بهترین قیمت را بدست آورید.

 

سخن پایانی

خودروهای ژاپنی همواره از محبوبیت بالایی در بازار ایران برخوردار بوده اند. این محبوبیت به دلیل کیفیت ساخت، دوام و قیمت مناسب خودروهای ژاپنی است. در این مقاله سعی کردیم به معرفی بهترین ماشین های ژاپنی در ایران بپردازیم.

در هنگام خرید ماشین ژاپنی، باید نیازها و بودجه خود را در نظر بگیرید. همچنین، باید نکات ایمنی و فنی را در نظر بگیرید تا خرید مطمئنی داشته باشید. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

به اشتراک بگذارید:

administrator

1 نظر

 • Farzad Port58, 1402-10-14 @ 12:06 ب.ظ پاسخ

  ماشین ژاپنی خفننن ترینن ماشینه کم خرج ، پر آپشن و عمری من که میگم اگر بتونید پولاتونو جمع کنید و یه تویوتا قدیمی حتی بخرین عالیه 👌🏼👏🏼👏🏼

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *