4.6/5 - (7 امتیاز)

به نظر می‌رسد که تویوتا هایلوکس 2022 کاملاً نوآورانه باشد، یا حداقل به نوعی متفاوت از نسخه های گذشته عرضه شده باشد. چند ماه پیش، این پیکاپ یک فیس‌ لیفت کامل را تجربه کرد و تغییراتی به آن اعمال شد که هدفش نه تنها به روز کردن ظاهر خودرو بلکه افزایش راحتی و سازگاری بیشتر با نیازهای دوران مدرن بود. آیا این تغییرات آیا کافی هستند تا هایلوکس به عنوان یک “خودرو” شناخته شود؟ در ادامه، ما این موضوع را برای شما بررسی خواهیم کرد.

تویوتا هایلوکس 2022 به عنوان یک پیکاپ شناخته میشود. هایلوکس هنوز هم بر روی شاسی نردبانی ‌اش سوار شده است، که باعث می‌شود کابین واقعاً بالای پایه خودرو قرار گیرد. به همین دلیل، برای نشستن در ماشین نیاز به تلاش هایی برای بالا بردن خود دارید، اگرچه تویوتا طراحی قوی ای دارد. در آخرین فیس لیفت ، هایلوکس ظاهر جلویی جدیدی را دریافت کرده ؛ چراغ های جلو کمی باریک تر شده اند و جلوپنجره به طرز چشم گیری بزرگ تر شده است. حتی می توانید انتخاب کنید که پیکاپ خود را با نصب پکیج GR Sport به یک خودروی اسپرت تبدیل کنید که ویژگی های اسپرت را به همه جوانب خودرو اضافه می کند.

 

مشخصات تویوتا هایلوکس 2022

 

مشخصات موتور هایلوکس ۲۰۲۲

اگرچه هایلوکس جذابیت های خاص خود را دارد، اما ویژگی واقعی این خودرو در عملکرد موتور است که به مراتب پایدارتر از بسیاری از رقباست. وقتی از پایداری در اینجا صحبت می‌کنیم، منظور ما این است که هایلوکس تضمین می‌کند هیچ‌گاه شما را در شرایط خرابی قرار نمیدهد. در زیر کاپوت تویوتا هایلوکس 2022 ، شما یک موتور ۲.۸ لیتری چهار سیلندر دیزلی با توان ۲۰۴ اسب بخار و ۵۰۰ نیوتن متر گشتاور خواهید داشت. ما در خصوص این خودرو از مواردی مانند زمان شتاب از ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت صحبت نمی‌کنیم ، بلکه به خصوصیاتی چون میانگین مصرف سوخت آن که ۹.۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است اشاره می‌کنیم. در هر صورت شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت این خودرو حدود ۱۱ تا ۱۲ ثانیه است.

 

موتور تویوتا هایلوکس 2022

 

مطلب پیشنهادی کار مگز : تویوتا هایلوکس 2023

 

آنچه برای شما اهمیت دارد، این است که یک خودروی مانند تویوتا باید بسیار قوی باشد. این اعتقاد ریشه در یک افسانه دارد که می‌گوید می توانید یک هایلوکس را در بالای یک ساختمان آپارتمانی قرار دهید، آن را منفجر کنید، و سپس با آن رانندگی کنید. ما شاید این تجربه را انجام نداده باشیم، اما باید فقط با این خودرو رانندگی کنید تا احساس سرزندگی کنید. به عنوان مثال، این خودرو دارای یک سیستم پیشرانه است که به شما امکان می دهد بین دو چرخ متحرک یا چهار چرخ محرک برای سرعت های بالا یا چهار چرخ متحرک برای سرعت های پایین انتخاب کنید.

همچنین، قبل از شروع به رانندگی با این خودرو، باید دستورالعمل های مربوط به سیستم تنظیم دنده را مطالعه کنید، زیرا تغییر از حالت H2 به H4 تنها زمانی که در حال رانندگی هستید انجام می شود، در حالی که انتخاب حالت L4 تنها در وضعیت نوترال گیربکس کاربرد دارد. اگر اشتباه این عمل را انجام دهید، کل کابین شما به مدت یک لحظه به بوی  صفحه کلاچ میگیرد. اما این کار ممکن است تأثیرات جانبی  نیز به همراه داشته باشد.

تمام این جزئیات ممکن است تویوتا هایلوکس 2022 را به یک خودروی روزمره تبدیل نکند، که به درستی این نکته را تایید میکنیم. به عنوان مثال، سیستم تعلیق آن به گونه ای تنظیم شده است که هنگامی که بدون بار با خودرو حرکت میکنید ، تا حدی راحتی فراهم میشود. اما ما فقط به این امور محدود نمی شویم. تجربه رانندگی جنبه های بیشتری دارد. موتور دیزلی بزرگ جذابیت های خاص خود را دارد. سرنشینان عقب به طرزی راحت و آسوده می نشینند، این در حالیست که فضای بار هم به اندازه ای بزرگ است که بیشترین حجم بار را با اطمینان در خود جای می دهد.

 

 

تویوتا هایلوکس ۲۰۲۲ به اندازه ای متمایز و پایدار است که هنگام رانندگی با آن، احساس می‌کنید کنترل کاملی بر ماشین دارید. در این لحظه ها، به هیچ عنوان اهمیتی به میکرو SUV‌های برقی دیگری که در کنار شما حرکت می‌کنند نمی دهید، زیرا هایلوکس توانایی ادامه حرکت در شرایطی که دیگران به دلیل بارش برف خفیف مجبور به توقف شده اند، را داراست. در واقعیت، برای رسیدن به اهداف خود، باید تلاش کنید و مسافتی را طی کنید، به ویژه اگر هدفتان از تویوتا هایلوکس 2022 خرید آن برای مسیرهای خاصی مانند معدن یا جنگل باشد. به عبارت دیگر، هایلوکس به شما ارزش بیشتری از یک خودروی عادی ارائه می دهد و این مزیت ها بدون هزینه ای اضافه به شما تعلق می‌گیرد.

 

امکانات داخل هایلوکس 2022

با این حال، تنها با نشستن در داخل تویوتا هایلوکس ۲۰۲۲ ، متوجه خواهید شد که امکان تطبیق با اهداف اسپرت شما در خودرو وجود ندارد. در داخل این خودرو شما احساس می‌کنید بالای یک برج هستید و برای تسلط به محیط و عادت به صندلی، چند لحظه زمان نیاز دارید. علاوه بر این، شما با یک داشبورد کلاسیک و یک سیستم سرگرمی قدیمی روبه رو هستید، و تعویض دنده همچنان توسط یک اهرم دنده اتوماتیک انجام می شود.

 

 

در مورد تجهیزات پیشرفته تر ویژه ی سال 2022، هایلوکس دارای کیت هایی است که معمولاً برای خریداران خودروهای SUV جذابیت دارند. از جمله ویژگی های اضافه ی این مدل می توان به مانیتور دوربین پانوراما از بالا به پایین برای کمک در پارک خودروی پیکاپ به طول 5.3 متری اشاره کرد. همچنین، ویژگی های دیگری نظیر کنترل دو منطقه ای آب و هوا، آینه دید عقب ، فناوری ایمنی تماس الکترونیکی و … نیز در دسترس قرار دارند.

 

ظرفیت بکسل هایلوکس چقدر است؟

ظرفیت بارگیری تویوتا هایلوکس 2022 متغیر است و می‌تواند از 2500 کیلوگرم تا 3500 کیلوگرم متفاوت باشد. برخی از مدل های این خودرو پکیج های آپشن بارگیری نیز ارائه می دهند که توانایی افزایش ظرفیت بارگیری را دارند، آپشن هایی که ممکن است تاثیر بگذارند و ظرفیت بارگیری را متغیر کنند. عوامل متعددی می توانند بر ظرفیت بارگیری تأثیر بگذارند، از جمله نوع موتور، گیربکس، مدل و آپشن های انتخابی.

 

قیمت ماشین تویوتا هایلوکس 2022

 

مشخصات فنی تویوتا هایلوکس 2022

مشخصاتمقدار
موتور۲.۸ لیتری چهار سیلندر توربو دیزل
توان موتور۲۰۴ اسب بخار
گشتاور۵۰۰ نیوتن متر
گیربکس۶ سرعته اتوماتیک
پیشرانهچهار چرخ
وزن۲,۱۲۵ کیلوگرم
میانگین مصرف سوخت۹.۶۰ لیتر در۱۰۰ کیلومتر

 

"مشخصات

 

قیمت تویوتا هایلوکس 2022

قیمت تویوتا هایلوکس 2022 به صورت زیر است:

مدل تویوتا هایلوکسقیمت ازقیمت تا
HiLux Workmate (4X2)۲۷۹۹۰ دلار۸۵۵۰۰ دلار
HiLux Rogue (4X4)۷۴۹۱۰ دلار۸۶۱۳۰ دلار
HiLux Rogue (4X4)۶۰۷۲۰ دلار۶۹۷۴۰ دلار
HiLux Rugged X (4X4)۷۳۴۸۰ دلار۸۴۴۸۰ دلار
HiLux SR (4X4)۵۷۸۶۰ دلار۶۶۵۵۰ دلار

 

قیمت جهانی تویوتا هایلوکس 2022

 

مطلب پیشنهادی کار مگز : فورد رنجر ۲۰۲۳

 

قیمت تویوتا هایلوکس ۲۰۲۲ در ایران

متاسفانه به دلیل تحریم های موجود ، تویوتا هایلوکس 2022 به صورت پلاک ملی خرید و فروش نمی شود و قیمت های ذیل با نرخ دلار ۵۲,۱۵۰ تومان محاسبه شده اند و هزینه های گمرک و مالیات در نظر گرفته نشده است.

مدل تویوتا هایلوکسقیمت ازقیمت تا
HiLux Workmate (4X2)۱,۴۵۹,۶۷۸,۵۰۰ ومان۴,۴۵۸,۸۲۵,۰۰۰ تومان
HiLux Rogue (4X4)۳,۹۰۶,۵۵۶,۵۰۰ تومان۴,۴۹۱,۶۷۹,۵۰۰ ومان
HiLux Rogue (4X4)۳,۱۶۶,۵۴۸,۰۰۰ تمان۳,۶۳۶,۹۴۱,۰۰۰ تومان
HiLux Rugged X (4X4)۳,۸۳۱,۹۸۲,۰۰۰ تومان۴,۴۰۵,۶۳۲,۰۰۰ تومان
HiLux SR (4X4)۳,۰۱۷,۳۹۹,۰۰۰ تومان۳,۴۷۰,۵۸۲,۵۰۰ تومان

 

عکس تویوتا هایلوکس ۲۰۲۲

 

جمع بندی

تویوتا شاید به هایلوکس 2022 خود برخی آداب را یاد داده باشد، اما این چیزی که هست، تغییر نمی‌کند. موتور آن نسبت به پیکاپ های بالا رده تر ابتدایی است، سیستم تعلیقش بیشتر برای سفر کردن در مسیرهای دشوار طراحی شده است و بستر آن توانایی تحمل بار های سخت را دارد. این ویژگی ها هایلوکس را جذاب می‌کند به ویژه برای افرادی که آفرود باز هستند و به چالش های رانندگی علاقه دارند.

 

ماشین تویوتا هایلوکس ۲۰۲۲

 

ویدیو بررسی هایلوکس ۲۰۲۲

به اشتراک بگذارید:

administrator

پرنیان هستم و اینجا قراره با قلم خودم دنیای خودروهارو به کلمات تبدیل کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + شش =