4.5/5 - (57 امتیاز)

 

تویوتا کمری ۲۰۲۳ یکی از بهترین اعضای دسته‌ی خودروهای سدان متوسط است. در سال‌های اخیر، تعداد مدل‌ها و فروش خودروهای این دسته به دلیل افزایش تقاضا برای شاسی بلندها کاهش یافته است. با این حال، در حالی که بازار تغییر کرده ، تویوتا کمری همچنان به عنوان پرفروش‌ترین خودروی سواری در دسته‌ی خود در صدر جدول فروش‌ها قرار دارد، جایی که این موقعیت را از بیست سال گذشته حفظ کرده است. این خودرو شهرت برجسته‌ای در زمینه ایمنی دارد و نسخه‌ی هیبریدی آن نیز به عنوان یک مدل اقتصادی با مصرف سوخت استثنایی شناخته می‌شود.

 

 

تویوتا كمري هيبريد 2023

 

نسل تویوتا کمری ۲۰۲۳ به شکلی شیک و زیبا طراحی شده است، به خصوص زمانی که با پیکج Nightshade ،که برای سال 2023 چرخ‌های برنزی اضافه کرده است ، یا نسخه TRD با ظاهر اسپرت ، مجهز می‌شود.

در حالی که بسیاری از رقبای کمری مانند هوندا اکورد و هیوندای سوناتا به موتورهای چهار سیلندری روی آورده اند، خودروی سدان متوسط تویوتا هنوز هم می‌تواند با موتور شش سیلندر با توان ۳۰۱ اسب بخار (به صورت اختیاری) مجهز شود. اگرچه از لحاظ رانندگی دور از جذابیت است، اما ویژگی‌های ایمنی، موتور اقتصادی و فضای داخلی فراوان، آن را به یک خودروی حرفه‌ای و مناسب برای روزمره تبدیل می‌کنند.

 

بررسی تویوتا کمری ۲۰۲۳

تویوتا کمری ۲۰۲۳ در پکیج Nightshade اختیاری نسخه SE ، چراغ های جلو و عقب مشکی را اضافه می‌کند تا با جلو پنجره سیاه، اسپویلر عقب و آینه های بغل هماهنگی داشته باشد. همچنین پکیج Nightshade چرخ‌های برنز مات ۱۹ اینچی را به خودرو اضافه می‌کند که به طرز معجزه‌آسا به آن جلوه خاصی می‌دهد. شما می‌توانید این بسته را به رنگ‌های مشکی میدنایت با نیمه شب ، سفید یا نوعی آبی جدید، اضافه کنید.

 

کمری nightshade

 

همچنین، سایر نسخه‌های تویوتا کمری ۲۰۲۳ با فناوری‌های کمکی به رانندگی بهتر مجهز شده‌اند، از جمله چراغ‌های نور بالا اتوماتیک و دوربین جلویی که می‌تواند برخی از علائم جاده را تشخیص داده و آنها را در نمایشگر دیجیتال نمایش دهد.

نسخه XLE Hybrid پیشنهاد می شود ، چرا که این نسخه بهترین نمایانگر توانایی‌های تویوتا کمری ۲۰۲۳ است ، یک خودروی خانوادگی آسان با امکانات تقریباً مشابه لکسوس. در صورت رانندگی ملایم ، مصرف سوخت عالی ارائه می‌دهد ، به خوبی حرکت می‌کند، به دقت راه را راهنمایی می‌کند، و داشتن چرم استاندارد ، طراحی داخلی را شیک کرده ، همچنین فضایی بزرگ و تجهیزات خوب دارد.

 

مزایا و معایب تویوتا کمری هیبریدی 2023

مزایا

 • مصرف سوخت عالی با موتور چهار سیلندر
 • فضای داخل کابین و فضای بار بسیار فراوان
 • فرمان نرم و خوش دست و دید عالی که رانندگی را آسان می‌کند
 • مجموعه جامعی از وسایل ایمنی راننده که به صورت استاندارد ارائه شده

معایب

 • صدای نامنظم و نامطلوب موتور چهار سیلندر
 • سطوح بالایی از صدا و نویز باد و جاده در سرعت‌های بالا

آخرین تغییرات

 • مدل SE Nightshade با چرخ‌های برنز ۱۹ اینچی جدید
 • این مدل نسل هشتم کمری معرفی شده در سال ۲۰۱۸ می‌باشد.

 

مشخصات تویوتا کمری ۲۰۲۳

موتور چهار سیلندر استاندارد با گیربکس اتوماتیک هشت دنده‌ای ابریشمی ترکیب می‌شود، اما اعداد شتاب آن ناامید کننده هستند. نسخه کم توانتر این موتور با یک باتری و دو موتور الکتریکی کار می‌کند تا تویوتا کمری هیبریدی 2023 را تأمین کند که از لحاظ رانندگی هیچ اختلافی با نسخه پایه ندارد. جواهر واقعی این مجموعه موتوری موتور V-6 با توان ۳۰۱ اسب‌بخار است که در مدل‌های XLE و XSE و همچنین نسخه TRD قابل دسترس است.

تویوتا کمری ۲۰۲۳ دارای حرکت کنترل‌شده میباشد و کنترل آن به شکل مطلوبی واکنش می‌دهد. فرمان نرم و دلپذیری دارد و در پیچ‌ها احساس خوبی می دهد و هنگام مانور در پارکینگ سبک عمل میکند. پدال ترمز تویوتا کمری ۲۰۲۳ ریسپانسیو و نه خیلی نرم میباشد ، حتی در مدل تویوتا کمری هیبریدی 2023 که در آن باید اصطکاک با ترمز ژنراتوری (که انرژی ترمز کردن را برای باتری هیبرید شارژ میکند) ترکیب شود.

كمري هيبريدي 2023

مصرف سوخت ماشین تویوتا کمری ۲۰۲۳

تمام مدل‌های تویوتا کمری ۲۰۲۳ در آزمون‌های EPA عملکرد بسیار خوبی داشتند، و مدل چهار سیلندر در تست‌های جاده واقعی به خوبی عمل کرد. موثرترین مدل‌های غیرهیبرید کمری، مدل‌های LE و SE با موتور چهار سیلندری هستند که برآوردهای EPA مصرف ۸.۴ لیتر در صد کیلومتر شهری و ۶.۰ لیتر در صد کیلومتر در جاده را کسب کردند.

مدل LE هیبرید پایه برآوردهای مصرف ۴.۱ لیتر در صد کیلومتر شهری و ۴.۴ لیتر در صد کیلومتر در جاده را کسب کرد. مدل‌های بالاتر هیبرید که لوکس هستند ، کارایی شان کاهش یافته، اما مدل‌های با موتور وی-۶ برآوردهای مصرف ۱۰.۶ لیتر در صد کیلومتر شهری و تا ۷.۱ لیتر در صد کیلومتر در جاده را کسب کردند. مدل چهار سیلندر SE در تست جاده مصرف ۵.۲ لیتر در صد کیلومتر را ارائه داد.

ماشين تويوتا کمری ۲۰۲۳

داخل کمری 2023

کمری XLE و SE هر دو فضایی فراوان و راحت دارند و XLE واقعاً لوکس است. با این حال، تفاوت جدی در کیفیت متریال بین مدل‌های اقتصادی و نسخه‌های گرانتر وجود دارد و بخش مرکزی داشبورد ما را با طراحی نه چندان جالبش سوپرایز کرده است.

تویوتا کمری ۲۰۲۳ یک سدان بزرگ است که فضای بار و فضای داخلی زیادی هم در صندوق عقب و هم در کابین آن با صندلی عقب تا شده وجود دارد. این بهترین مدل از نظر فضای بار نیست، اما به طور کلی راضی کننده است. در تویوتا کمری هیبریدی 2023 ، باتری از صندوق به زیر صندلی‌های عقب منتقل شده است، بنابراین مالکان هیبرید فضایی را از دست نخواهند داد.

 

داخل کمری ۲۰۲۳

صندوق کمری ۲۰۲۳

تکنولوژی در تویوتا کمری گرند 2023

سیستم سرگرمی لمسی تویوتا به نام Entune 3.0 در کل مجموعه‌ی کامری ، با نسخه بهبود یافته به عنوان یک گزینه قابل دسترسی و به صورت استاندارد است. Entune دارای ویژگی‌های بسیاری است و به خوبی به ورودی‌های کاربر پاسخ میدهد و سازگاری با Apple CarPlay و Android Auto نیز وجود دارد.

 

داخل تویوتا کمری 2023

امنیت و ویژگی‌های کمکی به راننده در کمری 2023

تصمیم تویوتا را برای مجهز کردن همه مدل‌های کمری با فناوری کمک به رانندگی به عنوان استاندارد قابل تحسین است. ویژگی‌های اصلی ایمنی شامل:

 • هشدار پیشرانه و ترمز اتوماتیک فوری
 • هشدار خروج از مسیر و کمک به نگه‌داشتن در مسیر
 • کروز کنترل تطبیقی استاندارد

قیمت تویوتا کمری ۲۰۲۳

در جدول زیر قیمت تویوتا کمری ۲۰۲۳ به دلار را مشاهده خواهیم کرد :

مدلقیمت
LE۲۷,۴۵۰ دلار
SE۲۸,۹۵۵ دلار
LE Hybrid۲۹,۷۵۰ دلار
SE Hybrid۳۱,۲۸۵ دلار
XLE۳۲,۱۶۵ دلار
XSE۳۲,۷۱۵ دلار
TRD۳۴,۴۸۰ دلار
XLE Hybrid۳۴,۶۴۰ دلار
XSE Hybrid۳۵,۱۹۰ دلار

عکس تویوتا کمری ۲۰۲۳

قیمت تویوتا کمری ۲۰۲۳ در دبی

در این بخش قیمت تویوتا کمری گرند 2023 را در امارات مشاهده خواهید کرد که به شرح زیر می باشد :

مدلقیمت
2023 Toyota Camry S+۹۸,۹۰۰ درهم
2023 Toyota Camry 2.5L SE۱۰۳,۹۰۰ درهم
2023 Toyota Camry 3.5L SE۱۱۴,۰۰۰ درهم
2023 Toyota Camry SPORT۱۲۸,۹۰۰ درهم
2023 Toyota Camry LIMITED ۱۳۵,۰۰۰ درهم

مشخصات تویوتا کمری 2023

 

سوالات متداول

۱. کدامیک از مدل های تویوتا کمری ۲۰۲۳ برای شما مناسب است؟

نسخه‌های مختلف کمری 2023 عبارتند از :

 • LE (۲.۵ لیتر ، ۴ سیلندر ، ۸ سرعته اتوماتیک ، ۴ دیفرانسیل )
 • LE 4dr Sedan AWD (۲.۵ لیتر ، ۴ سیلندر ، ۸ سرعته اتوماتیک ، تمام چرخ محرک)
 • SE (۲.۵ لیتر ، ۴ سیلندر ، ۸ سرعته اتوماتیک ، ۴ دیفرانسیل)
 • SE Nightshade Edition (۲.۵ لیتر ، ۴ سیلندر ، ۸ سرعته اتوماتیک ، ۴ دیفرانسیل)

 

۲. آپشن های جدید کمری ۲۰۲۳  چیست؟

مدل SE Nightshade دارای چرخ‌های برنزی ۱۹ اینچی جدید است.این تغییرات به عنوان بخشی از نسل هشتم کمری که در سال ۲۰۱۸ معرفی شد، اعلام شده است.

 

۳. آیا کمری 2023 ماشین خوبیست؟

نظرات خریداران نشان می‌دهد که تویوتا کمری ۲۰۲۳ میانگین امتیاز ۴ از ۵ ستاره را دریافت کرده است. در مورد ظرفیت حمل و نقل باید گفت وقتی درباره حمل کردن اشیاء در ماشین جدید فکر می‌کنید، به یاد داشته باشید که تویوتا کمری دارای ۱۵.۱ فوت مکعب فضای باربری در صندوق عقب است.

به اشتراک بگذارید:

administrator

پرنیان هستم و اینجا قراره با قلم خودم دنیای خودروهارو به کلمات تبدیل کنم

3 نظرات

 • Mojtaba Dta, 1402-07-08 @ 6:44 ب.ظ پاسخ

  به نظرم دابوردش با اینکه هیت گرفته ولی خاصه م نبدم نیومد ولی خب مهم سواریشه که گویا اوکیه

  • پرنیان مقلیان, 1402-07-11 @ 4:19 ب.ظ پاسخ

   مرسی از کامنتی که گذاشتی دوست خوب کارمگز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − 1 =