1403-04-03 06:31
Search
Close this search box.
5/5 - (1 امتیاز)

صدها هزار دلار می‌تواند دنیای مدل‌های لامبورگینی را به چالش کشیده و آنها را از یکدیگر متمایز کند. اختلاف 200,000 دلاری بین آونتادور SVJ و هوراکان تکنیکا گرچه مشهود است، اما یک ویدیوی مسابقه درگ نشان دهنده ی این است که هزینه اضافی کردن به مستقیم برنده شدن در یک چهارم مایل منجر نمی‌شود.

آونتادور SVJ از موتور 6.5 لیتری V12 با تنفس طبیعی به قدرت 770 اسب بخار مجهز است. این عدد 130 واحد بیشتر از هوراکان است، اما آشکار است که تنها قدرت کلید موفقیت نیست. آونتادور با وزن 1773 کیلوگرم ، در حالی که هوراکان تکنیکا با موتور 5.2 لیتری 640 اسب بخاری و وزن  1519 کیلوگرم ، در مقابل قرار دارد. آونتادور گران‌تر و همچنین از مزیت چهار چرخ متحرک برخوردار است، در حالی که هوراکان فقط با گیربکس دوکلاچه ی عقب خود را می‌چرخاند. برادر بزرگتر آن از گیربکس دستی خودکار هفت سرعته ISR بهره می‌برد.

 

آونتادور در دو مسابقه از سه مسابقه درگ در ابتدا قرار گرفت، اما در زمان‌های سریع‌ترین یک‌چهارم مایل شکست خورد. لغزش زمان ET نشان می‌دهد که هوراکان کمی سریع‌تر بازگشته است و در هر دو مسابقه درگ، آونتادور را چند دهم ثانیه پشت سر گذاشته است. بهترین زمان هوراکان 10.549 ثانیه با سرعت 210 کیلومتر در ساعت بود، در حالی که SVJ با زمان 10.730 ثانیه و سرعت 215 کیلومتر در ساعت از خود بهترین عملکرد را نشان داد.

پس، آیا هزینه اضافی 200,000 دلار برای SVJ ارزش آن را دارد؟ شاید اگر تنها به مسابقات درگ علاقه دارید، اما لامبورگینی این دو مدل را برای مسیرهای جاده‌ای طراحی کرده است، نه برای رقابت‌های مستقیم درگ. ما اعتقاد داریم که در لحظه‌ی رقابت، تفاوت عملکرد چشم‌گیرتری بین این دو وجود دارد.

ادامه مطلب
BMW شبکه سوپرشارژر تسلا را برای خودروهای برقی آینده خود انتخاب می کند
به اشتراک بگذارید:

administrator

جواد حمیدی هستم و چند سالی در حوزه ی وب فعالیت دارم و عاشق دادن اطلاعات مفید و جدید در زمینه های اینترنت و خودروها هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 11 =