به این مطلب امتیاز دهید

شرکت خودروسازی سایپا، مانند سایر شرکت ‌های همتا در کشور، به اساس برنامه‌ های تعیین ‌شده‌ ای عمل کرده و قرعه ‌کشی برای چندین محصول از تولیدات خود را به منظور پیش‌فروش و تأمین بخشی از نیاز بازار برگزار می ‌نماید. در گذشته، فروش و انجام قرعه ‌کشی توسط سامانه یکپارچه فروش خودرو انجام می ‌شد؛ اما در حال حاضر، شرکت سایپا به صورت مستقیم و بدون واسطه، محصولات خود را عرضه و به فروش می ‌رساند.

هر بار که اطلاعیه پیش ‌فروش منتشر می ‌شود، شرایط مرتبط با خرید محصولات سایپا جهت اطلاع رسانی به مخاطبان اعلام می ‌گردد. این اطلاعات شامل جزئیات و شرایط مختلف پیش‌فروش محصولات می ‌باشد تا متقاضیان قادر به تصمیم‌ گیری در خصوص خرید خودروی موردنظر خود بر اساس جزئیات و شرایط فراهم شده گردند. در این مقاله قصد داریم به راهنمای خرید خودرو از سایپا، مراحل ثبت نام تا واریز وجه قرعه کشی بپردازیم.

مطلب پیشنهادی: با 400 میلیون چه ماشینی بخرم

ثبت نام در سایپا

افرادی که می ‌خواهند اطلاعات خود را در سامانه فروش اینترنتی محصولات شرکت خودروسازی سایپا ثبت نمایند، پس از ورود به سایت saipa.iranecar.com با انتخاب گزینه “ورود/ثبت‌نام” از منوی اصلی سامانه، به صفحه بعدی وارد خواهند شد.

مرحله ثبت نام یا ورود به سایت سایپا

در این صفحه، با وارد کردن کد ملی و انتخاب گزینه “تا به حال ثبت‌ نام نکرده‌ اید؟”، اقدام ابتدایی برای ورود به صفحه ثبت اطلاعات مشتری اجرا می ‌شود. (به منظور اطمینان از عدم وجود اطلاعات کاربر در سیستم، کد ملی وارد می ‌شود.) اگر کد ملی مورد نظر پیش ‌تر در سامانه ثبت نشده باشد، کاربر به صفحه اطلاعات مشتری هدایت می ‌شود و با تکمیل این فرم، اطلاعات خود را جهت خرید خودرو از طریق سامانه فروش آنلاین سایپا ثبت می ‌کند. در این مرحله، احراز هویت سایپا و تکمیل اطلاعات اجرا می ‌شود.

عکس وارد کردن کدملی برای ثبت نام سایپا

عکس تایید پیامک برای ورود به سایت سایپا

بعد از ثبت اطلاعات و ورود به سیستم، نام و نام خانوادگی کاربر در بخش مربوط به حساب کاربری (قسمت بالای چپ) به نمایش در خواهد آمد.

ثبت اطلاعات کاربردی در سایت سایپا

در صورتی که کد ملی کاربر در سامانه سایپا قبلاً ثبت شده باشد، کاربر به صفحه بازیابی رمز عبور هدایت می ‌شود و فرصت دارد تا با درخواست رمز عبور از سایپا، مراحل بازیابی را طی کند. در این صفحه، با وارد کردن شماره تلفن همراه و دریافت و وارد کردن کد تایید (که به تلفن همراه ارسال می ‌شود)، کاربر مجاز به ثبت یا تغییر رمز عبور خود در سایپا خواهد بود. این مراحل، که جزء مراحل الزامی در فرآیند فروش اینترنتی سامانه شرکت سایپا محسوب می‌شوند، پیش از انتخاب خودرو و همچنین طی فرآیند ثبت درخواست خرید خودرو قابل انجام است.

صفحه بازیابی کلمه عبور سایپا

پس از این مراحل، کاربر دارای امکان ورود به سایت سایپا با نام کاربری و رمز عبور خود خواهد بود. در هر صورت، دریافت رمز عبور برای ثبت‌ نام در سایپا الزامی است.

مراحل خرید خودرو از سایپا

با اطلاع ‌رسانی شرایط فروش و اجرای بخشنامه‌ ها، فرآیند ثبت درخواست خرید خودرو (شرکت در قرعه‌کشی برای محصولات) آغاز می شود. متقاضیان می ‌توانند از طریق ورود به صفحه اصلی سامانه saipa.iranecar.com و مشاهده لیست خودروهای موجود جهت فروش، درخواست خود را ثبت نمایند.

در این صفحه، امکان مشاهده لیست خودروها برای کاربران فراهم شده است تا بتوانند به انتخاب خودروی مورد نظر خود پرداخته و برای مراحل بعدی اقدام نمایند.

عکس انتخاب خودروهای قابل عرضه در سایت سایپا

 

در این مرحله، کاربر با انتخاب نوع فروش و بخشنامه مورد نظر، به مرحله بعدی که شامل انتخاب بیمه‌ گر و تایید هویت است، هدایت می ‌شود.

عکس انتخاب بخشنامه در مراحل خرید خودروی سایپا

در این بخش، کاربر اقدام به انتخاب بیمه ‌گر و تایید هویت می‌ نماید.

عکس انتخاب بیمه‌گر و تایید هویت

در این مرحله، متقاضیان وارد صفحه “ورود/ثبت‌نام” می ‌شوند و در صورتی که پیش ‌تر وارد سامانه نشده ‌اند، می ‌توانند در این مرحله وارد این فرآیند شوند (اگر کاربر از قبل وارد سامانه شده باشد، این مرحله به راحتی رد خواهد شد. در این شرایط، نیازی به ثبت ‌نام در سامانه سایپا نیست).

عکس تکمیل اطلاعات ورود به سامانه سایپا

در این مرحله، کاربر می ‌تواند تمام اطلاعاتی که در مراحل قبل ثبت شده است را مشاهده نماید. این اطلاعات شامل اطلاعات شخصی متقاضیان، جزئیات خودروی انتخاب ‌شده و کد رهگیری مرتبط با ثبت درخواست ایشان می ‌باشد (که در مرحله پرداخت، برای مشخص ‌شدن وضعیت متقاضی ضروری است).

عکس مشاهده اطلاعات و کد رهگیری در سایت سایپا

مراحل واریز وجه قرعه کشی سایپا

پس از دریافت پیامک اعلام برنده شدن در قرعه ‌کشی از جانب شرکت سایپا، کاربران با انتخاب گزینه “ورود/ثبت‌نام” و تکمیل اطلاعات مرتبط با حساب کاربری خود، وارد سایت می ‌شوند.

در این مرحله، افراد منتخب با انتخاب گزینه “واریز وجه قرعه ‌کشی” از منوی اصلی سامانه به صفحه بعدی هدایت می ‌شوند که شامل انتخاب رنگ، آپشن، کاربری و نمایندگی می ‌باشد. (در صورت عدم فعال بودن این گزینه برای متقاضیان، به معنای عدم شرکت در قرعه‌کشی است.)

عکس مشاهده اطلاعات و انتخاب درگاه پرداخت سایپا

در این مرحله، کاربر با انتخاب رنگ، نوع کاربری، آپشن و نمایندگی دلخواه، به منظور پرداخت مبلغ واریزی به صفحه بعدی انتقال پیدا می ‌کند.

عکس انتخاب رنگ، کاربری، آپشن و نمایندگی

در این مرحله، کاربر با نمایش اطلاعاتی که در مراحل قبل ثبت شده است، اقدام به انتخاب درگاه پرداخت جهت انجام واریز مبلغ قابل پرداخت می‌ نماید.

عکس مشاهده اطلاعات و انتخاب درگاه پرداخت در راهنمای واریز وجه قرعه‌کشی

به اشتراک بگذارید:

administrator

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =