1403-05-03 12:30
Search
Close this search box.
4.7/5 - (65 امتیاز)

 

سانتافه 2023

هیوندای سانتافه ۲۰۲۳ هرچند که در خانواده‌ی گسترده‌ی اس یو وی‌های کره‌ای به اندازه‌ی دیگر اعضا مورد توجه قرار نمی‌گیرد، اما همچنان عضوی منحصربه‌فرد با ویژگی‌هایی جذاب است. این خودرو در موقعیتی بین توسان کومپکت و پالیسید با سه ردیف صندلی قرار دارد و چندین گزینه‌ی موتور را در اختیار دارد. موتور استاندارد آن از موتور اینلاین چهار سیلندری با حجم 2.5 لیتر و توان 191 اسب‌بخار تشکیل شده است؛ مدل توربو با توان 277 اسب‌بخار نیز به صورت انتخابی موجود است و به عنوان گزینه‌ای پیشنهادی توصیه می‌شود.

سانتافه 2023 نيو

هر دو موتور با گزینه‌های دنده جلو یا چهار چرخ عرضه می‌شوند. در ضمن، هیوندای نیز سانتافه ۲۰۲۳ را با یک سیستم هیبریدی به توان 226 اسب‌بخار و مصرف سوخت معادل 36 مایل در گالن در شهر ارائه می‌دهد. مدل پلاگین-هیبرید دارای توان 260 اسب‌بخار، امتیاز کلی بهره‌وری سوخت معادل 76 مایل در گالن و قابلیت طی 31 مایل تنها با استفاده از برق است. با قیمت پایین و تجربه‌ی رانندگی لذت‌بخش، سانتافه 2023 با وسعتی فراوان در رده میانی اس یو وی‌های میان‌سایز قرار دارد، که این وضعیت اساساً به دلیل وجود یک موتور پایه‌ای بسیار کم‌انگیزه است.

تغییرات سانتافه در سال 2023 چیست؟

تقریباً تغییرات زیادی برای سانتا فه در سال 2023 وجود ندارد، به غیر از تجهیزات استاندارد بازآرایی شده. هیوندای بسته SEL Convenience را حذف می‌کند و ظاهر جلویی خودرو را تغییر می‌دهد، اما این همه بسته به سطح تریم است. مدل SE به بالا اکنون دارای شیشه‌های جلویی با لایه‌ی آکوستیک برای عایق‌سازی صدا بیشتر و چراغ‌های لامپی کنار زمین در نزدیکی درها هستند. تجهیزات استاندارد جدید در مدل SEL شامل فرمان با پوشش چرم، پرده‌های خورشیدی عقب، کنترل سرعت تطبیقی مبتنی بر ناوبری و صفحه نمایش مرکزی 10.3 اینچی است. آخرین مورد همچنین به عنوان استاندارد در هر مدل هیبریدی قرار دارد، همراه با یک سیستم ناوبری که به به‌روزرسانی‌های از طریق هوا اجازه می‌دهد. در نهایت، مدل پلاگین هیبرید اکنون به صورت استاندارد با حالت رانندگی نیمه‌خودرو Highway Driving Assist از هیوندای و صفحه نمایش بزرگتر عرضه می‌شود.

ادامه مطلب
معرفی و بررسی هیوندای سوناتا 2024 سدان فیس لیفت شده

عکس ماشین سانتافه ۲۰۲۳

مشخصات سانتافه ۲۰۲۳

سانتافه۲۰۲۳  با چهار نوع موتور عرضه می‌شود که اکنون شامل یک هیبرید و پلاگین هیبرید نیز می‌شود. موتور استاندارد آن یک چهار سیلندر 2.5 لیتری است که 191 اسب‌ بخار تولید می‌کند. خریداران می‌توانند برای موتور توربو شارژ 2.5 لیتری قدرتمندتر انتخاب کنند که 277 اسب‌بخار تولید می‌کند. هر دو نوع موتور با یک گیربکس خودکار هشت‌ سرعته بی‌ هیچ سر و صدا و گزینه‌ی دنده جلوی استاندارد یا چهار چرخ اختیاری ترکیب می‌شوند.

مدل هیبرید با یک گیربکس خودکار شش‌سرعته کار می‌کند، از یک موتور چهار سیلندر توربوشارژ 1.6 لیتری و دو موتور الکتریکی برای تولید 226 اسب‌بخار استفاده می‌کند و به صورت استاندارد با چهار چرخ موجود می‌شود. موتور پلاگین هیبرید از یک موتور چهار سیلندر توربوشارژ 1.6 لیتری و یک موتور الکتریکی تشکیل شده است که به هم ترکیباً 260 اسب‌بخار تولید می‌کنند. در مسیر آزمایشی ما، مدل XRT با موتور چهار سیلندری 2.5 لیتری اولیه دیزلی، با زمان 9.6 ثانیه برای رسیدن به سرعت 60 مایل در ساعت، به تنهایی تردید کرد. اگر به دنبال سانتافه با شتابی پرانرژی هستید، مدل توربو شارژی را پیشنهاد می‌کنیم.

قيمت سانتافه ۲۰۲۳ در دبی

در آزمایش رانندگی ما با مدل Calligraphy با موتور توربوشارژ چهار سیلندری، زمان 6.0 ثانیه برای رسیدن به سرعت 60 مایل در ساعت را ثبت کردیم. در غیر اینصورت، سانتا فه حین انجام وظایف روزمره تجربه‌ای آرام و پایدار را ارائه می‌دهد و دقیقاً انعطاف و بازخورد فرمان لازم را برای ارضای کسانی که از رانندگی لذت می‌برند، فراهم می‌کند. کسانی که به دنبال تجربه‌ی رانندگی پرجنب‌وجوش‌تری در اس یو وی‌های خود هستند، باید به شورولت بلیزر یا هوندا پسپورت توجه کنند. در هنگام کشیدن بار، سانتافه با موتور بنزینی می‌تواند حداکثر وزن 3500 پوند را کشید؛ هیبرید و پلاگین هیبرید تنها می‌توانند حداکثر تا وزن 2000 پوند را مدیریت کنند.

ادامه مطلب
معرفی هیوندای نکسو 2023 خودرویی با سوخت هیدروژنی

 

بیشتر بخوانید :مشخصات پورشه پانامرا 2023 ، لاکچری ترین خودروی دنیای هاچبک ها + ویدیو

داخل ماشین سانتافه ۲۰۲۳

مشخصات فنی سانتافه ۲۰۲۳

ویژگی‌ها موتور‌ها و انتقال‌ها
نوع موتور موتور اینلاین چهار سیلندر 2.5 لیتری
موتور توربوشارژ چهار سیلندر 2.5 لیتری
موتور توربوشارژ چهار سیلندر 1.6 لیتری (هیبرید)
موتور توربوشارژ چهار سیلندر 1.6 لیتری (پلاگین هیبرید)
توان موتور (اسب‌بخار) 191
277
226 (هیبرید)
260 (پلاگین هیبرید)
گیربکس گیربکس خودکار هشت‌سرعته
گیربکس خودکار شش‌سرعته (هیبرید)
نوع دیگر موتور
توربوشارژ 1.6 لیتری + موتورهای الکتریکی (هیبرید)
توربوشارژ 1.6 لیتری + موتور الکتریکی (پلاگین هیبرید)
امتیاز موتور در هماهنگی با گزینه‌های دیگر
226 (هیبرید)
260 (پلاگین هیبرید)
سیستم دنده‌ای دنده جلوی استاندارد یا دنده چهار چرخ اختیاری
مصرف سوخت (شهری)
36 مایل بر گالن (هیبرید)
مصرف سوخت (جاده‌ای)
زمان شتاب‌دهی به سرعت 60 مایل در ساعت 9.6 ثانیه (موتور 2.5 لیتری)
6.0 ثانیه (موتور توربوشارژ 1.6 لیتری)
توان برای کشیدن (حداکثر) 3500 پوند (موتور بنزینی)
2000 پوند (هیبرید و پلاگین هیبرید)

لطفاً توجه داشته باشید که مشخصات ممکن است بسته به نسخه و تجهیزات مختلف، متفاوت باشند.

عکس داخل سانتافه ۲۰۲۳

دامنه، شارژ و عمر باتری هیوندای سانتافه ۲۰۲۳

سانتافه ۲۰۲۳ پلاگین هیبرید دارای یک باتری با ظرفیت 12.4 کیلووات‌ساعت است که به تازگی تا 31 مایل رانندگی تنها با استفاده از برق بر اساس محاسبات ای‌پی‌ای ارائه می‌کند.

داخل سانتافه ۲۰۲۳

بیشتر بخوانید : مشخصات فنی لامبورگینی اوروس – Lamborghini Urus

 

مصرف سوخت و مصرف واقعی در جهان واقعی با سانتافه ۲۰۲۳

EPA تخمین می‌زند که سانتافه ۲۰۲۳ با موتور غیر توربو چهار سیلندری تا 25 مایل در گالن در شهر و 28 مایل در گالن در جاده می‌تواند داشته باشد. نسخه توربوشارژ اختیاری تا 22 مایل در گالن در شهر و 28 مایل در گالن در جاده را دارد. مدل هیبرید امتیازاتی تا 36 مایل در گالن در شهر و 31 مایل در گالن در جاده کسب کرده است. در آزمایش مصرف سوخت جاده‌ای با سرعت 75 مایل در ساعت، که بخشی از برنامه آزمایش جامع ماست، یک خودروی آزمایشی با موتور توربوشارژ 2.5 لیتری و چهار سیلندری و سیستم چهار چرخ مدل Calligraphy مدیریت مصرف 27 مایل در گالن را داشت.

ادامه مطلب
هیوندای اکسنت 2022 خودرویی که می تواند در صدر واردات باشد! + مشخصات فنی

عکس سانتافه ۲۰۲۳

امکانات و ویژگی های داخلی سانتافه 2023

سانتافه 2023 با کابینی جذاب در خدمت شماست که با گستره‌ای از انتخاب‌های مدرن همچون تخته‌نمایش دیجیتالی، نمایشگر سر بالا، صندلی‌های عقب گرمایشی، صندلی‌های جلوی تهویه دار و امکانات بیشتر خدمت می‌کند. در سال گذشته، سانتافه به طور کمی در طراحی داخلی تغییراتی داشت که به تناسب بیشتر آن با اس یو وی لوکس‌تر و بزرگتر پالیسیده منتهی شد. یکی از ویژگی‌های چشم‌گیرتر آن، فضای بی‌نظیر مسافر در هر دو ردیف است که در سفرهای طولانی بسیار کارآمد است. همچنین، فضای باری فراوان پشت صندلی‌های عقب دارد که در آن با طی کردن صندلی‌های عقب 15 چمدان کوچک و کلّی را دارا است.

امکانات داخل سانتافه 2023

سیستم اطلاعات و ارتباطات هیوندای سانتافه 2023

هر سانتا فه با یک صفحه نمایش لمسی 8.0 یا 10.3 اینچی که در قسمت بالایی تخته داشبورد قرار دارد و شامل کنترل‌های ساده‌تر و ویژگی‌های دلخواه، تجربه‌ای لذت‌بخش از سیستم اطلاعات و ارتباطات را ارائه می‌دهد. این سیستم امکان استفاده از Apple CarPlay و Android Auto بی‌سیم را به صورت استاندارد ارائه می‌کند، همچنین شارژ بی‌سیم و یک سیستم صدای 12 اسپیکری با توان 630 وات نیز به صورت اختیاری در دسترس است.

سانتافه ۲۰۲۳ داخل

ماشین های هم رده با سانتافه 2023

1. Kia Sorento کیا سورنتو

2. Honda CR-V هوندا سی آر

3. Nissan Rogue نیسان راگ

4. Toyota RAV4 تویوتا راو4

5. Hyundai Tucson هیوندای توسان

سانتافه ۲۰۲۳ فول آپشن

مقایسه هیوندای سانتافه ۲۰۲۲ با سانتافه ۲۰۲۳

هیوندای برای مدل 2023 با تغییرات جزئی عرضه شده است و ویژگی‌هایی مشابه مدل 2022 را دارا می‌باشد.

قیمت سانتافه ۲۰۲۳ در دبی

مدل قیمت
۲.۴L FWD Smart ۹۴,۲۶۰ – ۹۴,۳۰۰ درهم
۲.۴L FWD Comfort ۱۰۳,۷۴۰ – ۱۰۴,۰۰۰ درهم
۳.۵L AWD Smart ۱۱۴,۴۵۰ – ۱۱۵,۰۰۰ درهم
۳.۵L AWD Comfort ۱۲۸,۹۰۰ – ۱۲۹,۰۰۰ درهم
۳.۵L AWD Premium ۱۴۶,۹۰۰ – ۱۴۷,۰۰۰ درهم

سانتافه مدل ۲۰۲۳

قیمت جهانی سانتافه ۲۰۲۳

مدل قیمت
 SE FWD ۲۹,۸۴۳ دلار
 SEL FWD ۳۲,۹۸۶ –  ۳۳,۴۴۸ دلار
SEL AWD ۳۴,۸۰۶ – ۳۵,۳۳۷ دلار
XRT FWD ۳۴,۸۴۲ دلار
SEL CONVENIENCE + PREMIUM FWD ۳۷,۵۳۲ – ۳۸,۱۷۸ دلار
SEL CONVENIENCE + PREMIUM AWD ۳۹,۷۹۵ – ۳۹,۸۶۱ دلار
LIMITED FWD ۴۱,۱۹۴ و ۴۱,۶۲۸ دلار
LIMITED AWD ۴۳,۳۳۲ دلار
CALLIGRAPHY FWD ۴۳,۶۸۶ و ۴۳,۷۱۱ دلار
به اشتراک بگذارید:

administrator

جواد حمیدی هستم و چند سالی در حوزه ی وب فعالیت دارم و عاشق دادن اطلاعات مفید و جدید در زمینه های اینترنت و خودروها هستم.

3 نظرات

 • پارسا, 1402-07-09 @ 7:59 ب.ظ پاسخ

  نمیدونم چرا هیوندای توو طراحی سانتافه دگم عمل میکنه
  بابا یه تغییر خاص تووش بده از سال ۲۰۱۳ هنوز کانسپتش همونه👎🏼👎🏼

  • پرنیان مقلیان, 1402-07-11 @ 4:18 ب.ظ پاسخ

   ممنونم از نظرت دوست خوب کارمگز

 • Ramiin, 1403-02-14 @ 11:47 ق.ظ پاسخ

  من واقعا این ماشینو میپسندم ، به امید روزی که بتونیم راحت و ارزون سوار شیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *