5/5 - (2 امتیاز)

ویدیو شورولت کلرادو ۲۰۲۳

 

بعد از هفت سال استفاده از همان مدل کلرادو قدیمی ، پیکاپ متوسط شورولت با یک ظاهر کاملاً جدید که از نظر عرض و فاصله بین دو محور بهبود یافته است، وارد سال ۲۰۲۳ و نسل سوم خود می شود. شورولت کلرادو 2023 از یک گیربکس اتوماتیک چهار و هشت سرعته با حجم ۲.۷ لیتری خطی و توربوشارژر به صورت انحصاری استفاده می کند. اسب بخار و گشتاور از موتور پایه با ۲۳۷ اسب بخار تا نسخه پرتوان ZR۲ با ۳۱۰ اسب بخار و گشتاور ۴۳۰ پوند-فوت (۵۸۳ نیوتون متر) ، بسته به نسخه ، مختلف است. فضای داخلی نیز به طور قابل توجهی بهبود یافته و شامل یک صفحه نمایش لمسی 11.3 اینچی برای اطلاعات سرگرمی به عنوان تجهیزات استاندارد می باشد. در حال حاضر، کلرادو با توان و فناوری برتری نسبت به رقبای سنتی در دسته پیکاپ های متوسط اندازه‌ی قدیمی مانند تویوتا تاکوما ، فورد رنجر و هوندا ریجلاین برخوردار است.

 

ماشین شورلت کلرادو 2023

 

مزایا

 • شتاب سریع و بکسل قوی
 • کیفیت سواری عالی برای یک پیکاپ
 • امکانات جدید ادغامی با Google در سیستم اطلاعات سرگرمی
 • توانمند بودن مدل ZR2 برای آفرود

 

معایب

 • عدم وجود فضای داخلی زیاد برای وسایل کوچک
 • راحت نبودن صندلی های جلو و عقب

 

آپدیت ها

 • طراحی کابین و نمای بیرونی به میزان قابل توجهی بهبود یافته
 • توربوشارژ چهار سیلندر دارای سه حالت تنظیم است

 

ماشین شورلت کلرادو ۲۰۲۳

 

شورولت کلرادو در سال ۲۰۲۳ چه چیزی برای ما دارد؟

برای سال ۲۰۲۳ ، کلرادو  با بدنه ای جدید، گزینه های پیشرانه به روز و اصلاحات چشمگیر در فضای داخلی به طور کامل بازطراحی شده است. این خودرو با دیفرانسیل عقب یا چهار چرخ متحرک نیز ارائه میشود. پیشرانه های V-۶ و Duramax دیزلی که در نسل قبلی این پیکاپ ارائه می شد، دیگر در دسترس نخواهند بود.

 

 

مشخصات فنی و موتور شورولت کلرادو ۲۰۲۳

در سال ۲۰۲۳ ، شورلت کلرادو با موتور ۲.۷ لیتری چهار سیلندر توربوشارژ، با عملکرد های متنوع بر اساس نسخه ، به بازار عرضه می شوند. تمام کلرادو ها از یک گیربکس اتوماتیک هشت سرعته بهره مند هستند. مدل های WT و LT به طور استاندارد با قدرت ۲۳۷ اسب بخار و گشتاور ۲۵۹ پوند-فوت (۳۵۱ نیوتون متر) عرضه می شوند، که این مقادیر بسیار بیشتر از مدل چهار سیلندر ۱۵۹ اسب‌ بخاری تویوتا تاکوما هستند. مدل های Z۷۱ و Trail Boss با نسخه ۳۱۰ اسب بخار از همان موتور ۲.۷ لیتری توربو بهره مند هستند و گشتاور ۳۹۰ پوند-فوت (۵۲۸ نیوتون متر) دارند، که نسبت به پیشرانه های V-۶ موجود در جیپ گلادیاتور، ریج لاین و تاکوما، قدرت و گشتاور بیشتری ارائه می دهند.

 

گالری تصاویر خودرو (اسلاید را بکشید)

 

پیشرانه شورولت کلرادو ZR2 2023 با توان ۳۱۰ اسب بخار، گشتاور ۴۳۰ پوند-فوت (۵۸۳ نیوتون متر) دارد. این موتور همان پیشرانه ای است که در مدل Chevrolet Silverado 1500 عرضه می شود. مدل های V-۶ و Duramax Diesel که در نسل قبلی کلرادو وجود داشتند، دیگر ارائه نمی شوند. هرچند که کلرادو جدید از سیستم تعلیق جلو مستقل با محور عقب جامد و فنرهای برگ استفاده می کند، اما مدل ZR2 از دمپرهای Mutlimatic DSSV در قسمت جلو استفاده می کند و دمپرهای DSSV در قسمت عقب خارج از قاب نصب شده اند. مدل های WT و LT از دیفرانسیل عقب استفاده می کنند، در حالی که Trail Boss و Z71 به یک واحد لغزش محدود مجهز شده اند. تنها مدل آفرود ZR2 با دیفرانسیل های جلو و عقب قفل برقی عرضه می شود.

 

پیکاپ شورولت کلرادو 2023

 

شورولت کلرادو 2023 بالاترین توان یدک کشی را در دسته ی پیکاپ های متوسط با ظرفیت حداکثر ۳۴۹۲ کیلوگرم را ارائه می دهد. در حالی که موتور پایه با توان ۲۳۷ اسب بخاری که در مدل های WT و LT استفاده می شود، تنها توانایی کشش حداکثر ۱۵۸۷ کیلوگرم را دارد، مدل های کلرادو Z71 و تریل باس قادرند تا وزن ۳۴۹۲ کیلوگرم را بکشند. این عدد بیشتر از هر یک از مدل های جیپ گلادیاتور، نیسان فرانتیر، فورد رنجر یا تویوتا تاکوما است. حداکثر توان یدک کشی برای شورولت کلرادو ZR2۲ به ۲۷۲۱ کیلوگرم کاهش می یابد.

 

پیکاپ شورلت کلرادو ۲۰۲۳

 

مشخصات شورولت کلرادو ZR2

ویژگیمشخصات
گیربکس۸ سرعته اتوماتیک قابل تعویض
نوع محرکچهار چرخ محرک
تعداد سیلندر۴ سیلندر خطی
تعداد صندلی۵
نوع سوختمعمولی بدون سرب
مصرف سوخت شهر / بزرگراه۱۳.۸ /۱۲.۳ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر
مصرف سوخت ترکیبی۱۳ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر
ظرفیت مخزن سوخت۸۱ لیتر
حجم موتور پایه۲.۷ لیتر
نوع موتور پایهگازی
قدرت موتور۳۱۰ اسب بخار در ۵۶۰۰ دور در دقیقه
گشتاور۴۳۰ پوند فوت @ ۳۰۰۰ دور در دقیقه (۵۸۳ نیوتون متر)
تعداد سوپاپ۱۶
حداکثر ظرفیت بکسل۲۷۲۱ کیلوگرم
حداکثر ظرفیت محموله۵۸۰ کیلوگرم
زاویه ورود۳۸.۳ درجه
زاویه خروج۲۵.۱ درجه

 

پیکاپ شورولت کلرادو ۲۰۲۳

 

مصرف سوخت شورلت کلرادو ۲۰۲۳

در سال ۲۰۲۳ ، کلرادو به عنوان خودرویی با بالاترین رتبه در مصرف سوخت توسط اداره حفاظت محیط زیست آمریکا (EPA) برای خودروهای دیفرانسیل عقب با مصرف ۱۱.۷ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر در شهر و ۹.۴ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر در بزرگراه شناخته شده است. خودروهای چهار چرخ متحرک شورولت کلرادو 2023 به مصرف سوخت میانگین ۱۲.۳ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر در شهر و ۱۰.۲ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر در بزرگراه دست میابند. اما در مدل های آفرود ZR2 ، این ارقام به ترتیب به ۱۳.۸ و ۱۲.۳ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر افزایش خواهند یافت.

 

پیکاپ شورلت کلرادو 2023

 

امکانات داخل شورولت کلرادو 2023

کلرادوی جدید در طراحی داخلی ، جهش مهمی کرده است. هر شورولت کلرادو 2023 دارای یک کابین با چهار در است. در داخل این خودرو، یک کنسول میانی وجود دارد و لیوان‌ها به جای قرار گرفتن در مقابل دنده، مستقیماً در جلوی کنسول میانی قرار دارند. این تغییرات با اضافه شدن صفحه کیلومتر جدید، صفحه نمایش اطلاعات سرگرمی و طراحی فرمان به‌روز شده، زیبایی و کاربری فضای داخلی را بهبود می بخشند.

در کل، فضای سر این خودرو نسبت به آخرین مدل پیکاپ 2.5 سانتیمتر کاهش یافته است. اما فضای پا و فضای شانه تقریباً همانند نسخه های قبلی باقی می ماند. با الهام از ترفندهای هوندا Ridgeline ، مدل ZR2 به صورت استاندارد با یک جعبه ذخیره سازی کم عمق به عرض 114 سانتی متر در درب عقب ارائه می شوند.

 

 

هر شورلت کلرادو 2023 از یک صفحه نمایش لمسی 11.3 اینچی به عنوان تجهیزات استاندارد برخوردار است. این مدل همچنین امکان شارژ بی سیم تلفن را داراست، اما در همین حال، پورت های USB نیز برای اتصال دستگاه های شما حفظ شده اند. کلرادو به عنوان یک سرویس اشتراک، قابلیت اتصال به Google Built-In را دارد تا علاوه بر ناوبری، امکان استفاده از موسیقی و دیگر عملکردهای وسیله نقلیه که از طریق حساب Google شما شخصی سازی می شوند، فراهم شود. هر کلرادو به‌صورت استاندارد با Android Auto بی سیم و Apple CarPlay ارائه می شود.

 

گالری تصاویر داخل خودرو (اسلاید را بکشید)

 

ایمنی شورلت کلرادو

ویژگی های کمک راننده ی شورولت کلرادو 2023 حاوی اصول ابتدایی مانند هشدار برخورد از جلو ، همچنین از فناوری های پیشرفته نظیر دستیار حفظ بین خطوط نیز بهره‌مند است. ویژگی های امنیتی کلیدی این خودرو عبارتند از:

 • هشدار برخورد از جلو و سیستم ترمز اضطراری خودکار
 • هشدار خروج از خط و تکنولوژی کمک به حفظ خطوط
 • سیستم کنترل سرعت تطبیقی (کروز کنترل)

 

"قیمت

 

قیمت شورولت کلرادو 2023

مدلقیمت به دلار
WT۳۰,۶۹۵
LT۳۳,۰۹۵
Trail Boss۳۸,۴۹۵
Z71۴۱,۳۹۵
ZR2۴۸,۲۹۵
به اشتراک بگذارید:

administrator

پرنیان هستم و اینجا قراره با قلم خودم دنیای خودروهارو به کلمات تبدیل کنم

2 نظرات

 • Mohamad Pirnejad, 1402-10-09 @ 11:26 ق.ظ پاسخ

  به این میگن غول آفرود 🤯🤯
  بعد شما برین دنبال تویوتا ..

 • سپنتا, 1402-10-15 @ 2:36 ب.ظ پاسخ

  یه کلرادو داشته باشم ، یه جاده و جنگل تا آخر عمرم بسمه ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *