5/5 - (3 امتیاز)

مزایا و معایب فیات ۵۰۰ مدل ۲۰۲۳

مزایا و معایب فیات ۵۰۰ مدل ۲۰۲۳ عبارنتد از :

مزایا

  • استایل نوستالژی
  • موتور هیبریدی اقتصادی
  • دارای آپشن های شخصی سازی

 

معایب

  • فضای تنگ صندلی های عقب
  • بی نظم بودن سیستم اطلاعات سرگرمی
  • رقبای بهتری دارد

 

فیات ۵۰۰ مدل ۲۰۲۳

 

ویدیو فیات 500 2023

 

بررسی کلی فیات 500 مدل 2023

بعضی از لباس ها تنها در شرایط خاص مفید هستند. به عنوان مثال، وقتی شما درحال صعود به قله های برفی هستید، دامن کوتاه و کفش پاشنه بلند برای شما مناسب نخواهد بود، همچنین در ساحل ، کاپشن به خوبی عمل نمی کند. به همین دلیل، فیات ۵۰۰ ۲۰۲۳ هم برای مسافرت های شهری کوتاه یا ورود به شهر، بسیار مناسب است، اما در مسافرت های طولانی کمی ناخوشایند است. خودروهای شهری با حجم کم زیادی وجود دارند، اما هیچ یک از آنها به فیات 500 از نظر زیبایی نمی رسند. بدون شک، این خودرو به طور قطع بیشتر از رقبایی مانند SEAT Mii و فولکس واگن آپ جذابیت دارد.

همچنین، داخل خودرو به شما امکان می دهد تا با استفاده از مجموعه ای از تزئینات رنگارنگ و پوشش های متنوع صندلی، فیات 500 را به سلیقه شخصی خود انتخاب کنید. صندلی ها ممکن است بسیار راحت نباشند، اما تنظیمات متعددی وجود دارد که به شما امکان می دهد تا راحتی را تنظیم کنید و تمام کنترل ها به صورت منطقی در دسترس قرار دارند تا بتوانید از آنها بهره ببرید. باید توجه داشت که عادت به سیستم سرگرمی با صفحه لمسی فیات ۵۰۰ ۲۰۲۳ ممکن است کمی وقت ببرد، اما همیشه می توانید تلفن همراه خود را به آن وصل کنید و از برنامه های خود برای استفاده از تجهیزات سرگرمی خودتان استفاده کنید.

 

خودرو فیات ۵۰۰ ۲۰۲۳

 

متأسفانه، نمی توانید از فضای محدود صندلی های فیات ۵۰۰ مدل ۲۰۲۳ استفاده ی زیادی داشته باشید. دو نفر بزرگسال در جلو به راحتی می توانند بنشینند، اما برای افراد با قد بالای ۱۸۰ سانتی متر، فضای زانو و سر در نشیمن عقب بسیار محدود است و صندوق عقب فیات 500 هم فضای کمی برای چمدان ها ارائه می دهد. با این وجود، احتمالاً شما از این خودرو برای حمل بارهای بزرگ استفاده نمی کنید. احتمالاً شما به دنبال یک خودروی مناسب برای رفت و آمدهای روزمره مانند رفتن به مدرسه، رفتن به محل کار یا خرید هستید. از این منظر، فیات ۵۰۰ ۲۰۲۳ کار بزرگی انجام می دهد. کودکان به راحتی می توانند وارد و خارج شوند، و ابعاد کوچک آن به شما اجازه می دهد که به راحتی در ترافیک حرکت کرده و در فضاهای تنگ جای پارک پیدا کنید. دو موتور بنزینی مختلف برای این مدل فیات در دسترس هستند، به علاوه ی یک مدل هیبریدی که اقتصادی است.

 

فیات۵۰۰ ۲۰۲۳

 

فیات ۵۰۰ مدل۲۰۲۳ مناسب برای رانندگی در شهر نیز محسوب می شود و فرمان آن به شما کمک می کند تا از آسیب ها و خراش هایی که در پارکینگ ها ممکن است ایجاد شود، جلوگیری کنید. یکی از معایبی که فیات 500 دارد، تا حدی به سرعت بالا و پر سر و صدا بودن آن مربوط می شود، اما در جاده های پر پیچ و خم روستایی با بدنه ای کوچک و زیبا، به خوبی عمل می کند، و اکثر مدل‌ها دارای کنترل سرعت می باشند تا در مسافرت های بلند به شما کمک کند. متاسفانه، قابلیت توقف اضطراری خودکار در این مدل وجود ندارد. با این وجود، اگر به دنبال یک خودروی شهری شیک و اقتصادی هستید، نباید این موارد شما را ناامید کنند.

 

فیات ۵۰۰ ۲۰۲۳ هاچ بك

 

مشخصات فیات ۵۰۰ ۲۰۲۳

رانندگی فیات ۵۰۰ در شهر بسیار آسان است و می توانید از موتور هیبریدی ملایم با مصرف کم استفاده کنید. اما، گزینه های دیگری وجود دارند که راحت تر هستند و با فناوری های ایمنی بهتری مجهز شده اند. می توانید فیات ۵۰۰ را با دو گزینه موتور بنزینی و گیربکس دستی یا اتوماتیک تهیه کنید. اگر نگران مصرف سوخت هستید، مدل هیبریدی با موتور ۱.۰ لیتری و ۷۰ اسب بخار مناسبتر است. این موتور بنزینی با سه سیلندر به یک موتور الکتریکی کوچک و باتری در زیر صندلی سرنشین متصل می شود تا مصرف سوخت در سرعت‌ های پایین بهبود یابد. این ویژگی ها به طور آرام در پس زمینه کار می کنند و فقط علامت چشمک زن روی نمایشگر نشان می دهد که در حال کار هستند.

 

مشخصات فیات ۵۰۰ ۲۰۲۳

 

موتور بنزینی ۱.۰ لیتری با گیربکس دستی شش سرعته به فیات ۵۰۰ ۲۰۲۳ کمک می کند تا در جاده با سرعت بالا حرکت کند. هزینه های مدل هیبریدی نیز بسیار مناسب است، اما تنها اگر از پدال گاز به طور معقول استفاده کنید، می توانید به میزان مصرف سوخت ادعایی تا ۴.۴ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر برسید. مدل بنزینی با موتور ۱.۲ لیتری و ۶۹ اسب بخار عملکرد خوبی در شهر ارائه می دهد. اما این مدل به گیربکس اتوماتیک متصل است و ممکن است در سرعت کمی کند عمل کند. اما فیات ۵۰۰ بسیار نرم است و هنگام شتاب دهی صدا نمی دهد. اندازه کوچک فیات ۵۰۰ مدل ۲۰۲۳ مناسب رانندگی در شهر است.

 

ماشين فیات ۵۰۰ ۲۰۲۳

 

ستون های عقب کنار درب صندوق عقب ممکن است ناراحتی هایی در دنده عقب ایجاد کنند، اما فرمان فیات ۵۰۰ خوب و سبک است. سیستم تعلیق فیات ۵۰۰ ۲۰۲۳ تلاش می کند تا دست اندازهای شهر را مهار کند، اما چاله های بزرگ هنوز هم صدای ناخوشایندی را از زیر صندلی به کابین می فرستند. در خارج از شهر رانندگی با فیات ۵۰۰ راحت تر می شود، اما هنوز نسبت به خودروهای کوچک دیگر بیشتر از انتظار به لرزش در پاسخ به ضربه های ناگهانی دچار پاسخ میدهد. رانندگی با فیات ۵۰۰ به اندازه ی خودروهای اسپرت جذاب نیست.رانندگی در بزرگراه نیز احساس آرامش نمیدهد. نسخه های هیبریدی با گیربکس دستی شش سرعته برای سفرهای طولانی مناسب تر هستند، اما هنوز صدای باد و لاستیک ها به گوشتان میرسد. در تمام مدل های پاپ به جز نسخه پایه، کروز کنترل به صورت استاندارد ارائه می شود تا سفرهای طولانی را کمی راحت تر کند. اما متاسفانه فیات ۵۰۰ از ترمز اضطراری خودکار برخوردار نیست تا در صورت تشخیص مانع در جاده به توقف خودکار کمک کند.

 

ماشین فیات 500 مدل 2023

 

ظرفیت فضای فیات 500

برای یک خودروی شهری کوچک مانند فیات ۵۰۰، فضای خالی زیادی وجود ندارد. اما برای حمل یک بزرگسال و چند کودک در عقب، مشکل بزرگی ایجاد نمی کند. فیات ۵۰۰ ۲۰۲۳ یک خودروی شهری بسیار کوچک است. با این حال، صندلی های جلو فضای کافی برای افراد با قد بلند فراهم می کنند. علاوه بر این، هر مدل فیات ۵۰۰ دارای صندلی راننده قابل تنظیم ارتفاع است. اگرچه، حتی با تنظیم به حداقل ارتفاع، رانندگان بلند قد ممکن است بازهم به سقف برخورند. صندلی های این خودرو پشتی خاصی ندارند اما مدل های با آپشن های بیشتر دارای پشتی صندلی قابل تنظیم هستند که به جلوگیری از کمردرد در سفرهای طولانی کمک می کند. اهرم تنظیم این پشتی در کنار ترمز دستی قرار دارد، بنابراین ممکن است در هر حرکتی صندلی خود را تنظیم کنید.

صندلی های جلو به اندازه کافی جمع می شوند تا به مسافران عقب اجازه تردد دهند، اما تنها برای بزرگسالان یا کودکان کوچک فضای کافی وجود دارد. فضای سر بسیار محدود است و اگر کسی با قد نزدیک به ۱۸۰ سانتی متر بر صندلی های جلو بنشیند، فضای زانو تنگ می شود. شما می توانید یک جفت صندلی کودک را با استفاده از نقاط اتصال ایزوفیکس به راحتی نصب کنید، اما بردن یک صندلی بزرگ به عقب از درب های جلوی فیات ۵۰۰ واقعاً دشوار است.

 

داخل فیات ۵۰۰ مدل ۲۰۲۳

 

در فیات ۵۰۰ ۲۰۲۳ امکانات ذخیره سازی محدودی وجود دارد. در کنسول وسط یک جفت جا لیوانی، همراه با یک جفت درگاه USB قرار دارد، اما جیب های درب بسیار باریک هستند. چندین جا لیوانی اضافی بین صندلی های جلو برای مسافران عقب وجود دارد.فضای صندوق فیات ۵۰۰ حدود ۱۸۵ لیتر است که با نصب صندلی های عقب تاشو دوطرفه این فضا افزایش می یابد تا بتوانید بارهای بیشتری را در صندوق عقب حمل کنید. با این حال، حتی با صندلی های عقب تاشو، فیات ۵۰۰ تنها ۵۵۰ لیتر فضای چمدان دارد که کمتر از نصف فضایی است که فولکس واگن آپ دارد.

 

داخل فیات ۵۰۰ ۲۰۲۳

فضای داخل بسیار شیک فیات ۵۰۰ مدل ۲۰۲۳ دارای امکانات شخصی سازی جذاب بسیاری است. اگرچه مدل های پایه از ویژگی های ابتدایی محروم هستند و سیستم سرگرمی آنها متوسط عمل می‌کند. Fiat 500 از بین خودروهای کوچک شهری با فضای داخلی بی‌نظیر به میدان می‌آید. در مقایسه با کابین های دیگر مانند کابین Kia Picanto ، احساس می شود که فیات ۵۰۰ در حال سفر به هفته مد میلان است. بیشتر قطعات پلاستیکی این خودرو نرم و دارای طراحی های زیبایی هستند، اما نکته حیاتی آن این است که قسمت های اساسی که معمولاً با آن‌ها در تعامل هستید، از جمله فرمان، دنده و دستگیره‌های درب – از چرم مصنوعی، پلاستیک نرم یا تزئینات براق مشابه پیانو ساخته شده اند.

در ضمن، شما می توانید فضای داخل فیات ۵۰۰ ۲۰۲۳ را بسیار شخصی سازی کنید. شما قادر به انتخاب از طیف وسیعی از رنگ ها برای تزئینات داشبورد هستید و همچنین صندلی ها و فرمان مدل‌ های مختلف و انتخاب های رنگی خاصی دارند. تمام نسخه ها به جز مدل های پایه دارای دستگیره های در با پوشش کرومی هستند، و خودروهای مدل های میانه و بالاتر دارای فرمان چرمی می باشند. متاسفانه، هیچ نسخه از Fiat 500 با صفحه نمایش لمسی با اندازه بزرگتر از ۷.۰ اینچ عرضه نمی شود، اما حداقل اطلاعات به خوبی در داشبورد جای داده شده و به جای اینکه بصورت منفرد در بالای صفحه نمایش نشان داده شود، به خوبی در داشبورد به صورت یکپارچه تعبیه شده اند.

 

داخل فیات ۵۰۰ ۲۰۲۳

 

در  Fiat 500s در نسخه های ابتدایی، یک سیستم صوتی ابتدایی وجود دارد که به نظر می رسد که از خودروهای تاریخی ساخته شده است. اگر مدل Lounge یا مدل‌های بالاتر را بخرید، شما یک صفحه نمایش لمسی ۷ اینچی با کیفیت خوب و واضح دریافت خواهید کرد. این صفحه نمایش به شدت برای تنظیم فرکانس های رادیویی آسان است. صفحه کلید کوچکی بر روی صفحه نمایش وجود دارد که برنامه‌نویسی Sat Nav استاندارد در Star و Rockstar را کمی دشوار می کند، اما علاوه بر مدل های پایه، تمام نسخه های Fiat 500 دارای سیستم عامل Android Auto و Apple CarPlay هستند تا شما بتوانید از مسیریابی تلفن هوشمندتان استفاده کنید و به جای آن از برنامه های پخش موسیقی استفاده کنید.

 

داخل فیات 500 2023

 

صفحه نمایش خود به طور فابریک مات می باشد و از تابش مستقیم نور خورشید جلوگیری می کند. اگرچه فشار دادن برخی از نمادهای منو کوچک روی صفحه نمایش ممکن است کمی دشوار باشد، اما مزیت این است که تمام اطلاعات با فونت بزرگ و واضح نمایش داده می شوند. اگر مدل های Star یا Rockstar را انتخاب کنید، به جای دور شمارشگر مرکزی بزرگ و سرعت سنج فیات ۵۰۰ ۲۰۲۳ ، یک صفحه نمایش دیجیتال ۷ اینچی دوم دریافت خواهید کرد. این صفحه نمایش در یک پوشش گرد قرار دارد و برای خواندن در روزهای آفتابی آسان است، همچنین تمام اطلاعات با استفاده از فونت بزرگ و واضح نمایش داده می شوند. این نسخه از فیات ۵۰۰ امکان نمایش صفحه های منوی تلفن هوشمند شما را ندارد، اما از طریق دکمه های روی فرمان، می توانید تنظیمات لازم را انجام دهید.

 

کابین فیات 500 مدل 2023

 

قیمت فیات ۵۰۰ ۲۰۲۳

فیات ۵۰۰ مدل ۲۰۲۳ دارای محدوده قیمت از ۲۳,۱۰۰ تا ۲۷,۲۲۰ دلار است که معادل آن به تومان ۱,۱۶۱,۹۳۰,۰۰۰ تا ۱,۳۶۹,۱۶۶,۰۰۰ می باشد.

مدلویژگیقیمت
Dolcevita۱.۲ لیتر ، ۵ سرعته اتوماتیک ۲۷,۲۲۰ دلاز
Dolcevita۱.۲ لیتر، بنزین بدون سرب ممتاز، ۵ سرعته اتوماتیک DUALOGIC۲۵,۸۰۰ دلار
Lounge1.2 لیتر، بنزین بدون سرب ممتاز، 5 سرعته اتوماتیک DUALOGIC۲۳,۱۰۰ دلار

 

قیمت فیات ۵۰۰ ۲۰۲۳

 

نقد و بررسی محبوب ترین های دنیای خودرو در مجله خودرو کار مگز

به اشتراک بگذارید:

administrator

پرنیان هستم و اینجا قراره با قلم خودم دنیای خودروهارو به کلمات تبدیل کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =