4.2/5 - (102 امتیاز)

آپدیت شده در تاریخ : 1402/08/13 

 

 

تویوتا لندکروز ۲۰۲۲ خودرویی ست که با یک تیر دو نشان می زند. هم یک خودروی آفرودی بسیار قدرتمند می باشد و هم نماد خودرویی خانوادگی برای انجام کارهای روزمره است. همچنین تویوتا لندکروزر 2022 ، عزیز و به عبارتی حضرت جاده‌هاست که به سان شکوه و عظمت یک کشتی در مسافرت‌های طولانی و مسیرهای سخت هنرنمایی میکند . سال ۲۰۲۱ ، تویوتا مدل جدید اتاق های ۳۰۰  را به بازار عرضه کرد (به جز بازار شمال آمریکا) تا پس از ۱۳ سال تولید پیشنهادی دیگر را جایگزین مدل دوست‌داشتنی خود کند.

ماشین لندکروز ۲۰۲۲

در حالی که لند کروز های اتاق ۲۰۰ در بازار جهانی بویژه در امریکا جذابیت خاصی نداشت، اما در بازارهایی مانند استرالیا و خاورمیانه تا زمان خاتمه تولیدش تقاضای زیادی داشت. این مدل دارای رانندگی و سواری راحت و توانایی بالای کشیدن بار بود و با وجود ویژگی‌های رفاهی‌اش، همچنان یک خودروی آفرود کارآمد و کامل بود. سری های ۲۰۰ باید مسیر دشواری را دنبال کنند و طرفداران وفادار آن اکنون از نداشتن موتور V۸ در مدل جدید انتقاد می‌کنند.

آیا لند کروز 2022 با مدل‌های قبلی شباهت دارد؟ این سوالی است که ما بدآن جواب خواهیم داد.

تویوتا لندکروز ۲۰۲۲

مشخصات لندکروز ۲۰۲۲

مشخصاتمقدار
قیمت۱۰۷,۹۹۹ دلار
مشخصات موتورموتور دیزل V۶ توربوشارژ
حجم موتور۳.۳ لیتری
گیربکسدنده‌ی اتوماتیک ۱۰ سرعته
توان موتور۳۰۴ اسب بخار در ۴۰۰۰ دور در دقیقه
گشتاور۶۹۹.۶ نیوتون متر در ۱۶۰۰ تا ۲۶۰۰ دور در دقیقه
پیشرانه4×4
حجم بارحداقل ۶.۲ فوت مکعب با 7 مسافر

۳۵.۵ فوت مکعب با تا شدن ردیف سوم صندلی ها

حداکثر ۶۹.۵ فوت مکعب با تا شدن ردیف دوم و سوم صندلی ها

کشور مبدأژاپن
دسته‌بندیاس یو وی بزرگ
ارتفاع از زمین۲۳.۴ سانتی متر
زوایای آفرودزاویه ورود = 32 درجه

۲۱ درجه = زاویه شکست

زاویه خروج = ۲۵ درجه

  وزن خالص2600 کیلوگرم
مصرف سوخت۱۱.۲ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر در شهر

۷.۵ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر در منطقه خارج از شهر

۹.۰ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر میانگین

داخل لندكروز اتاق ۳۰۰

کابین لندکروز ۲۰۲۲

صندوق لندکروز ۲۰۲۲

ماشین لندکروز 2022

تویوتا سال‌ها پیش خط تولید لندکروزر را به دو بخش تقسیم کرد. مدل اصلی سری ۴۰ به رانندگی آفرود اختصاص داشت، در حالی که سری ۵۰ در سال ۱۹۶۷ با تمرکز بیشتری بر روی راحتی مسافران و رفتار روی جاده عرضه شد. امروزه، سری های ۷۰ در فرمت اولیه خود قرار دارند و از سال‌های ۱۹۸۰ تغییرات کمی داشته‌اند. مدل‌های با تمرکز بر راحتی رانندگی و سرنشینان نیز برای ارائه تطابق با نیاز های مشتریان بهبودات متداول‌تری داشته اند و لندکروز اتاق ۳۰۰ آخرین مدل در این راه است. چالش تویوتا این است که روی کمالی که تا کنون از مدل لندکروزر دیده‌ایم مانور دهد.

لندكروزر 2022

لندکروز اتاق ۳۰۰

از لحاظ ظاهری، لندکروز 2022 اتاق 300 به وضوح هنوز هم یک لندکروزر است. طراحی دو جعبه‌ای معمولی را دارد، اما کمی بیشتر از مدل قبلی خود کشیده است. بامپر، تیغه‌ها و خطوط بدنه آن شکل مربعی و مستطیلی را به آن می‌دهند. این مدل ، لندکروزر را در خط تولید کنونی تویوتا قرار می‌دهد. به طور کلی، این یک نگاه نسبتاً محافظ کارانه است و نسبت به بسیاری از لند کروز های گذشته، به مرور زمان تقریباً جاودانه به نظر می‌رسد. لندکروز اتاق ۳۰۰ مدل ۲۰۲۲ همچنین در طراحی داخل خود نیز قدرتمندتر شده است. طراحی جدید ساده‌تر و مدرن‌تری دارد و نمایشگرها را به صورت یکپارچه سازمان داده است و همچنان با دارا بودن دکمه‌های فیزیکی بر داشبورد ، اصالت طراحی خود را حفظ کرده است.

شاید مهم‌ترین تصمیمی که تویوتا گرفته است، انصراف از موتور V۸ باشد. در حالی که مدل قدیمی دارای موتورهای V۸ بنزین یا دیزل بود که بسته به بازار متفاوت می‌شد، لندکروز اتاق ۳۰۰ تمامی آن را برای همه مدل‌ها با موتور V۶ جایگزین کرده است و در بازارهای جهانی موتور دیزل توربوشارژ ۳.۴ لیتری و موتور V۶ تنفس طبیعی ۴.۰ لیتری نیز موجود است. بدون در نظر گرفتن نقدهای طرفداران وفادار، موتورهای جدید موتورهای آینده هستند. آن‌ها بیشترین توان را نسبت به نسخه‌های بزرگتر خود دارند و با کمک دنده‌ی اتوماتیک ۱۰ سرعته جدید، همچنین بهره‌ورتر هستند. با توجه به افزایش قیمت‌های سوخت در دنیای امروز، این یک ویژگی مورد استقبال است.

لندکروز اتاق ۳۰۰

امکانات لندکروز 2022 اتاق 300

لندکروز ۲۰۲۲ با وارد شدن به اتاق ۳۰۰ همه‌چیز را در مورد چگونگی تفاوت آن با سری 70 نشان می‌دهد. در حالی که در مدل سابق باز و بسته شدن در با صدای متالیک حس عجیبی منتقل می کرد ، در مدل اتاق ۳۰۰ در هنگام باز شدن درب، صدای سبک و نرمی میدهد. درب‌ها احساس سنگینی لوکسی دارند و با صدای سنگینی بسته می شوند و شما را در فضای داخلی عایقبندی شده نگه می‌دارند. در داخل کابین ، حس می‌شود که می‌توانید به آرامی و در سکوت بنشینید در حالی که در بیرون ماشین یک مبارزه‌ی خیابانی جاری است.

به عبارتی میتوان گفت شما تویوتا لندکروز ۲۰۲۲ را رانندگی نمی‌کنید، بلکه از پشت میز کاپیتان آن را هدایت میکنید. انگار که به یک کلاه کاپیتان نیاز است تا هماهنگی بیشتری داشته باشید. هنگامی که روی صندلی‌های نرم نشسته و موتور را با لمس یک دکمه روشن می کنید و دنده‌ی اتوماتیک با دسته کوتاه کم‌ارتفاع ، در حالت “درایو” قرار می‌دهید ، تنها یک لمس کافیست تا موتور دیزل به کار بیافتد و ماشین لندکروز 2022 به دستور شما به سرعت حرکت کند. هر چیزی که تویوتا لند کروز انجام می‌دهد، به نظر ساده می‌آید.

ارتفاع این کشتی به گونه ایست که در سطح شهر در ساعات شلوغی انگار که شما بالای ترافیک می‌نشینید. ترکیب موتور و سیستم فرمان به صورت کامل حس رانندگی را آسان می‌کند. دید بسیار عالی دارید و توانایی راحت دنبال کردن ترافیک را دارید. علاوه بر این، دیگر چاله‌های جاده و دست انداز ها برای شما ذره ای مشکل بوجود نمی آورند ، می‌توانید به سادگی روی آن‌ها بروید. رانندگی با ماشین لندکروز ۲۰۲۲ بیشتر به سبک یک ماشین سواری لوکس و نرم است، اما احتمالاً خریداران تویوتا لند کروزر از هیجان سرگرم‌کننده یک رانندگی مقاوم و پیچیده‌تر لذت می‌برند.

تویوتا ۲۰۲۲

ایمنی لندکروز ۲۰۲۲ v8

آسان است که بفهمید چرا تویوتا لندکروزر 2022 عزیز خانواده‌هایی ست که بچه مدرسه‌ای دارند. فضای کافی برای نشستن کودکان و اسباب‌بازی‌های آن‌ها در عقب خودرو به وفور وجود دارد و حتی با پنج نفر در داخل کابین، احساس تنگی نمی‌کنید. علاوه بر این، به دلیل ایمنی فوق العاده اش به راحتی می‌توانید با سرعت دلخواه و مطمئن رانندگی کنید و استرس تصادفات و آسیب های احتمالی را نداشته باشید.

همچنین می‌توانید به آسانی به سفرهای طولانی بروید.دسترسی های آسان برای کنترل گرمایش و سرمایش ، نمایشگر اندازه‌گیری دما و میزان سوخت وجود دارد هم چنین لندکروز 2022 از یک داشبورد کاربردی ، با استحکام و آسان بهره می‌برد تا به شما امکان کنترل آسان را بدهد. همچنین به شما اجازه می‌دهد تا موزیک خود را از طریق اپل‌کارپلی و اندروید اتو راه اندازی کنید و بازی‌ها و امکانات تلفن از طریق دستیار صوتی را به کار گیرید.

داخل لندکروز ۲۰۲۲

تویوتا لندکروز اتاق ۳۰۰ را می‌توان به عنوان یک تجربه‌ی بی همتا به حساب آورد. این خودرو با ظاهر ساده‌تر و طراحی داخلی مدرن‌تر خود، بهبودهای قابل توجهی در موتور و کنترل بیشتری بر روی جاده دارد. اگر یک خودروی آفرودی محبوب و خانوادگی باشد که همچنان بر روی مسیرهای طولانی و سفرهای جاده‌ای مطمئن و ایمن باشد، لند کروز 2022 اتاق 300 یک گزینه‌ی عالی است. همچنین، اگر به دنبال یک تجربه‌ی رانندگی خودروی لوکس برای کارهای روزمره و سفرهای طولانی هستید، این خودرو نیز برای شما جذابیت دارد. به هر حال، لندکروز ۲۰۲۲ به عنوان یکی از مدل‌های محبوب تویوتا در بازار جهانی ارائه می شود و انتخاب خوبی برای بسیاری از خریداران خواهد بود.

داخل لند کروز 2022

قیمت لندکروز ۲۰۲۲ به دلار

در این بخش لیست قیمت روز لندکروز 2022 را مشاهده خواهیم کرد که در کنار آن قیمت آن به تومان هم درج شده است. قیمت لندکروز ۲۰۲۲ به تفکیک مدل به شرح زیر می باشد :

مدل لندکروز 2022مشخصات موتورقیمت به دلارقیمت در ایران (دلار ۴۹,۰۰۰ تومان)
LC200 GX (4X4)۴.۵ لیتر اتوماتیک ۶ سرعته دیزلی۷۶,۴۵۰ دلار۳,۸۰۳,۳۸۷,۵۰۰ تومان
LC200 GXL (4X4)۴.۵ لیتر اتوماتیک ۶ سرعته دیزلی۸۷,۵۶۰ دلار۴,۳۵۶,۱۱۰,۰۰۰ تومان
LC200 Sahara (4X4)۴.۵ لیتر اتوماتیک ۶ سرعته دیزلی۱۱۷,۴۸۰ دلار۵,۸۴۴,۶۳۰,۰۰۰ تومان
LC200 VX (4X4)۴.۵ لیتر اتوماتیک ۶ سرعته دیزلی۹۷,۵۷۰ دلار۴,۸۵۴,۱۰۷,۵۰۰ تومان

امیدواریم این مطلب برای شما کارمگزی های عزیز جذاب بوده باشد ، فراموش نکنید اشتراک گذاری دیدگاهتان با ما بسیار برای مجله خودرو کار مگز ارزشمند است. تا مقالات آینده بدرود.

 

دانلود به صورت پی دی اف

به اشتراک بگذارید:

administrator

پرنیان هستم و اینجا قراره با قلم خودم دنیای خودروهارو به کلمات تبدیل کنم

5 نظرات

 • محمدحسين, 1402-07-10 @ 8:43 ق.ظ پاسخ

  تنها ماشینیه که حتی اگه سال بعد هم همون قبلیو عرضه کنه بازم جنجال میکنه الکی
  البته بیشتر کشورای عربی خیلی دوسش دارن در مقابل ماشینای امریکایی که پرایده

  • پرنیان مقلیان, 1402-07-11 @ 4:07 ب.ظ پاسخ

   ممنونم به خاطر کامنتت دوست کارمگز

 • افشار, 1402-10-14 @ 9:31 ب.ظ پاسخ

  فقط اینکه قیمت 4 یا 5 میلیارد گذاشتی خیلی درست نیست یه لندکروز قراضه 2010 الان 10 میلیارد گذاشتن

  • جواد, 1402-10-14 @ 9:57 ب.ظ پاسخ

   قیمت تیدیل شده دلار به تومان هست دوست عزیز و اینکه هزینه وگمرک و این موارد ذکر نشده چون فعلا این خودرو پلاک نمیشود..هزینه به صورت حدودی هست

 • حامد نیا, 1403-02-18 @ 10:53 ق.ظ پاسخ

  خفنننن به این میگننن کاش وارد شه و بتونم بخرمششش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =