4.4/5 - (31 امتیاز)

 

لندکروز ۲۰۲۴ توسط تویوتا رسماً معرفی شد.  اکنون علاقمندان به سفرهای دورافتاده به جای انتظار چند سال برای کاهش قیمت لند کروز با کارکرد بالا و خودروی دست دوم می‌توانند با یک لندکروز ۲۰۲۴ جدید به مسیر خود بروند. منتظر بودن برای تویوتا وقتی به این خودروی معروف منجر شد ، امری منطقی بود. به جای کناره‌گیری از خودروی نمادین، این کمپانی خودرو یک مکث زمانی اعلام کرد و از آن برای ایجاد تغییر کامل در مسیر ماشین لند کروز بزرگ و پرهزینه استفاده کرد. این خودروی دلخواه برای استفاده در مسیرهای آفرودی ، به اصول خود پایبند مانده است، اما تویوتا تلاش مصممانه‌ای برای بازگشت این SUV به دنیای آفرود با قیمت مناسب کرده است.

لند کروز 2024

قیمت لندکروز ۲۰۲۴

مدلقیمت
Land Cruiser 1958$57,345
Land Cruiser$63,345
Land Cruiser First Edition$76,345

 

تویوتا لند ۲۰۲۴

برای کاهش قیمت، لندکروزر جدید بر روی نسخه‌ای از پلتفرم جهانی تویوتا به نام TNGA-F تاشو می‌افتد، یک ابزار مدولار که پایه‌ای برای تاندرا، سکویا و حتی تاکوما جدید است. این پایه برای لندکروزر 300 سری بازار جهانی مورد استفاده قرار می‌گیرد، و با یک اختصار دیگر تحت نام لکسوس LX600 (یک نسخه لندکروز اتاق 300 مخصوص آمریکا) و لکسوس GX550 آینده نیز به کار می‌رود.

قیمت لندکروز ۲۰۲۴

تویوتا لند کروز ۲۰۲۴ چه نوع لندکروزی است؟

تویوتا لندکروز ۲۰۲۴ با نام اتاق 250 شناخته می‌شود، که در بین طرفداران لندکروز محبوب است. این مدل از نظر اندازه بین لکسوس LX600 اتاق 300 و لندکروز اتاق 200 که در سال 2021 از رده خارج شد، قرار می‌گیرد. هر سه مدل از یک محور چرخ حدود 285 سانتی‌متر استفاده می‌کنند، اما لندکروز 2024 حدود 17.7 سانتی‌متر کوتاه‌تر از LX است. عرض کلی این مدل 198 سانتی‌متر است که 2 سانتی‌متر از مدل 200 کوتاه‌تر است.

باریک‌تر شدن بدنه لندکروز جدید به نظر می‌رسد برای افزایش استحکام آن انجام شده باشد. با وجود این تغییر، فضای داخلی این خودرو به نظر از 4Runner فعلی تویوتا بزرگ‌تر است. اگرچه هنوز ابعاد دقیق داخلی مشخص نشده، اما به نظر می‌رسد فضای کافی برای سرنشینان در آن وجود داشته باشد. در نهایت، لازم به ذکر است که لندکروز 2024 با وجود کوچک‌تر شدن، هنوز از 4Runner فعلی تویوتا بزرگ‌تر است.

ماشین لندکروز ۲۰۲۴

سیستم قدرت ترکیبی کوچکتر، بهترین مصرف سوخت

تمام لندکروزهای 2024 از یک سیستم قدرت ترکیبی مشابه استفاده می‌کنند که شامل یک موتور 2.4 لیتری توربوشارژ چهار سیلندر هیبریدی به نام iForce Max و یک گیربکس هشت سرعته می‌شود. این سیستم قدرت در بالاترین مدل تاکوما، یعنی TRD Pro، هم استفاده شده است. قدرت این سیستم 326 اسب بخار است که کمی کمتر از 381 اسب بخار مدل قبلی با موتور V-8 5.7 لیتری است. اما گشتاور ترکیبی آن 630 نیوتون متر است که با گشتاور 543 نیوتون متری مدل قبلی برابری می‌کند.

این گشتاور قوی از دور موتور 1700 دور در دقیقه در دسترس است، در حالی که در مدل قبلی باید تا 3600 دور در دقیقه موتور را بالا می‌بردید تا به حداکثر گشتاور برسید. با وجود قدرت و گشتاور مناسب، لندکروز جدید ظرفیت کشش کمتری دارد. حداکثر ظرفیت کشش این مدل 6000 پوند است که در مقایسه با 8100 پوند مدل قبلی، افت قابل توجهی را نشان می‌دهد.

عکس لندکروز ۲۰۲۴

مصرف سوخت لندکروز 2024

تویوتا هنوز تخمین‌های مصرف سوخت لندکروز 2024 را منتشر نکرده، اما انتظار می‌رود که به طور قابل توجهی از مدل 2021 با مصرف 16.8 لیتر در 100 کیلومتر (18 لیتر در شهر و 13.8 لیتر در جاده) بهتر باشد. همچنین پیش‌بینی می‌شود که این خودرو از لکسوس LX600 بزرگ‌تر که 19.1 لیتر در 100 کیلومتر (13.8 لیتر در شهر و 10.6 لیتر در جاده) مصرف می‌کند، عملکرد بهتری داشته باشد. یکی از دلایل اصلی تبدیل لندکروز به یک خودروی پنج نفره، استفاده از موتور هیبریدی است.

باتری 1.87 کیلووات-ساعتی نیکل-فلز هیدرید (NiMH) سیستم هیبریدی در جایی که ردیف سوم صندلی‌ها قرار می‌گرفت، جایگذاری شده است. با این حال، فضای بار به اندازه کافی جادار است و از مزایای دیگر این سیستم هیبریدی، امکان نصب یک مبدل استاندارد 2400 وات و سیستم تحویل برق است.

لندکروز ۲۰۲۴ وی ای پی

بررسی ماشین لندکروز ۲۰۲۴

لندکروزر 2024 از همان سیستم چهار چرخ محرک تمام وقت مدل قبلی خود استفاده می‌کند. این سیستم شامل یک جعبه‌دنده دو سرعته با دیفرانسیل مرکزی Torsen است که به راننده اجازه می‌دهد تا به طور مداوم از چهار چرخ متحرک در جاده‌های خشک استفاده کند. در مواقعی که نیاز به گشتاور بیشتر باشد، دیفرانسیل مرکزی به طور خودکار قفل می‌شود و راننده می‌تواند قفل شدن آن را در دنده سنگین نیز انتخاب کند. علاوه بر این، تمام لندکروزهای جدید به دیفرانسیل‌های عقب با قفل دکمه‌ای، سیستم کنترل خزنده (Crawl Control) و سیستم کنترل حرکت در سراشیبی (Downhill Assist Control) مجهز شده‌اند.

داخل لندکروز ۲۰۲۴

مفهوم تعلیق همانند قبل است، هرچند تغییر در معماری TNGA-F منجر به تغییراتی در جزئیات شده‌. لندکروز ۲۰۲۴ همچنان بر روی تعلیق مستقل کنترل دوگانه جلویی و محور عقب سفت سوار می‌شود که توسط چهار پیچ مرتبط و یک شاخه پانهارد محدود می‌شود. نها تعلیق‌گر‌های توین-تیوپ در سرتاسر استفاده می‌شود، اما سیستم KDSS معمولی تماس پیشرفته جلویی و عقب از مدل قبلی بیشتر وجود ندارد. لندکروز جدید گرایشی جدید از این مفهوم با نام تکامل e-KDSS است، اما لند کروز 2024 برای مهار هزینه از آن ذوری می‌کند.

لندکروز ۲۰۲۴ vip

انواع مدل های تویوتا لند کروز ۲۰۲۴

مدل پایه 1958 برای کسانی طراحی شده است که به طور متداول به آفرود نخواهند رفت، اما برای افرادی که می‌خواهند پول خود را برای تغییرات تعلیق و تغییرات لاستیک خود خرج کنند و بیرون روند جذابیت دارد. این خودرو دارای لاستیک‌های باریک‌تری به سایز 245/70R-18 و میله‌های ضد لغزش ثابت است. همچنین صندلی‌های پارچه‌ای قابل تنظیم دستی، فرمان گرم‌کننده، صفحه نمایش لمسی کوچک‌تر 8 اینچی دارد. این مدل دارای چراغ‌های جلوی LED گرد است که به نظر می‌رسد بسیار جذاب باشد.

تويوتا لندكروزر 2024

به مدل Land Cruiser و نسخه اولیه بروید ، لاستیک‌های 265/70R-18 با سایز 33 اینچ با سایه‌ی بیشتری خواهید دید، یک میله ضد لغزش جلویی قابل جدا شدن برای بهبود انعطاف‌پذیری و یک سیستم Multi-Terrain Select که می‌تواند سیستم کنترل حرکت در سراشیبی را برای شرایط مختلف در محدوده عالی و حتی محدوده پایین بهینه کند. هر دوی اینها صفحه نمایش بزرگتر 12.3 اینچی و یک سیستم صوتی 10 اسپیکر دارند، اما این لندکروز LED جلویی گرد را با مستطیلی جایگزین کرده‌است.

داشبورد لندکروز ۲۰۲۴

جدول مشخصات تویوتا لندکروز ۲۰۲۴

مشخصاتمقدار
پیشرانه2.4 لیتر
توان موتور326 اسب بخار در 6,000 دور در دقیقه
گشتاور465 پوند-فوت در 1,700 دور در دقیقه
سیستم پیشرانه4WD با جعبه انتقال دو سرعته
گیربکساتوماتیک 8 سرعته قابل شیفت
وزن2.6 تن
حداکثر ظرفیت بکسل3.5 تن
فاصله بین دو محور285 سانتی متر
زوایازاویه ورود : 32 درجه

زاویه خروج : 25 درجه

زاویه شکست : 21 درجه

فاصله از زمین23.5 سانتی متر

مطلب مرتبط : لندکروز ۲۰۲۳

لندکروزر سری ۷۰ ۲۰۲۴

سخن پایانی

ناشناخته ترین قابلیت لندکروز 2024 موتور 2.4 لیتری توربوشارژ چهارسیلندر iForce Max هیبرید است. اعداد خوبی دارد، و ایده داشتن یک موتور الکتریکی که گشتاور صاف در دورهای بسیار پایین تولید می‌کند، به نظر می‌رسد که پتانسیل آن را برای مسیرهای آفرود افزایش می‌دهد. اما یک گزینه V-8 همچنان در انتظار آنهایی است که به طور قطع به رانندگی با این موتور متعهد هستند. اینها به عنوان آپشنهای ارتقاء محسوب می‌شوند، ولی لند کروزی که به عنوان یک خودروی معمولی شناخته می شود، همان 2.4 لیتری توربوشارژ هیبریدی است. امیدواریم این مطلب از مجله خودرو کارمگز برای شما کارمگزی ها جذاب بوده باشد. فراموش نکنید دیدگاه های شما برای کار مگز یک دنیا ارزش دارد.

سوالات متداول

سوال : قیمت لندکروز ۲۰۲۴ چقدر است؟

جواب: قیمت ابتدایی لندکروز ۲۰۲۴ حدود 50 هزار دلار خواهد بود. این قیمت نسبت به نسخه تویوتا لندکروز سال 2021 که با قیمت حداقل 87،030 دلار توقف تولید شده بسیار کمتر است.

سوال : چه پلتفرمی برای تولید لندکروز ۲۰۲۴ استفاده شده است؟

جواب: لندکروز ۲۰۲۴ بر روی پلتفرم جهانی تویوتا به نام TNGA-F تاشو می‌افتد، که از آن به عنوان یک ابزار مدولار استفاده می‌شود و پایه‌ای برای مدل‌های دیگر تویوتا مانند تاندرا، سکویا، تاکوما و حتی لکسوس LX600 و لکسوس GX550 آینده است.

سوال : چه تغییراتی در لندکروز ۲۰۲۴ به منظور کاهش قیمت صورت گرفته است؟

جواب: برای کاهش قیمت، لندکروز ۲۰۲۴ به پلتفرم TNGA-F تاشو منتقل شده است. این اقدام منجر به افزایش کارایی تولید و کاهش هزینه‌ها شده و با حذف برخی از ویژگی‌ها مانند کانال‌های توزیع آب و هوا، کنترل‌های مسافر و سایر امکانات، هزینه‌های تولید کاهش یافته است.

به اشتراک بگذارید:

administrator

پرنیان هستم و اینجا قراره با قلم خودم دنیای خودروهارو به کلمات تبدیل کنم

2 نظرات

  • ممرضا, 1402-07-13 @ 1:33 ق.ظ پاسخ

    به پای زیبایی 2023 نمیرسه لعنتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − دو =