5/5 - (6 امتیاز)

 

لندکروز ۲۰۲۴ توسط تویوتا رسماً معرفی شد.  اکنون علاقمندان به سفرهای دورافتاده به جای انتظار چند سال برای کاهش قیمت لند کروز با کارکرد بالا و خودروی دست دوم می‌توانند با یک لندکروز ۲۰۲۴ جدید به مسیر خود بروند. منتظر بودن برای تویوتا وقتی به این خودروی معروف منجر شد ، امری منطقی بود. به جای کناره‌گیری از خودروی نمادین، این کمپانی خودرو یک مکث زمانی اعلام کرد و از آن برای ایجاد تغییر کامل در مسیر ماشین لند کروز بزرگ و پرهزینه استفاده کرد. این خودروی دلخواه برای استفاده در مسیرهای آفرودی ، به اصول خود پایبند مانده است، اما تویوتا تلاش مصممانه‌ای برای بازگشت این SUV به دنیای آفرود با قیمت مناسب کرده است.

لند کروز 2024

قیمت لندکروز ۲۰۲۴

تویوتا جزئیات کامل را اعلام نمی‌کند، اما قیمت ابتدایی در حدود 50 هزار دلار خواهد بود. این قیمت را با حداقل قیمت 87،030 دلار برای تویوتا لندکروز سال 2021  که توقف تولید شده، مقایسه کنید و متوجه می‌شوید که تویوتا انتظار دارد فروش‌ لندکروز نسبت به میانگین 3000 تا 4000 واحد در سال در دهه‌ی گذشته به طور قابل توجهی افزایش یابد. آنها اعلام نمی‌کنند که فروش چقدر افزایش می‌یابد، اما به این مسئله باید اشاره کرد که آنها قصد دارند تمامی 5000 نسخه از تولید اولیه را در سه ماه اول بفروشند – تعدادی که از سال 2004 تا به حال در یک سال کامل نتوانسته‌اند کسب کنند. پس از ساخت این نسخه‌ها، به تولید لندکروز پایه اقتصادی‌تر 1958 (نام گذاری به دلیل سال اولیه فروش لندکروز در ایالات متحده) و نسخه ساده Land Cruiser پرداخته خواهد شد.

 

تویوتا لند ۲۰۲۴

 

برای کاهش قیمت، لندکروزر جدید بر روی نسخه‌ای از پلتفرم جهانی تویوتا به نام TNGA-F تاشو می‌افتد، یک ابزار مدولار که پایه‌ای برای تاندرا، سکویا و حتی تاکوما جدید است. این پایه برای لندکروزر 300 سری بازار جهانی مورد استفاده قرار می‌گیرد، و با یک اختصار دیگر تحت نام لکسوس LX600 (یک نسخه لندکروز اتاق 300 مخصوص آمریکا) و لکسوس GX550 آینده نیز به کار می‌رود. همچنین مدل جدید به صورت اختصاصی یک ماشین پنج نفره است، که با حذف نیاز به مهندسی کانال‌های توزیع آب و هوای ردیف سوم ، کنترل‌های مسافر و سایر امکانات، هزینه‌ها را کاهش می‌دهد.

 

قیمت لندکروز ۲۰۲۴

تویوتا لند کروز ۲۰۲۴ چه نوع لندکروزی است؟

در زبان تخصصی تویوتا که علاقمندان به لندکروز دوست دارند ، لندکروز ۲۰۲۴ به طور فنی یک مدل اتاق 250 است. این خودرو به اندازه لکسوس LX600 اتاق 300 بزرگ نیست، اما جدیدتر از لندکروز اتاق 200 که در سال 2021 از صحنه خارج شده، می باشد. این سه مدل از یک محور چرخ حدود 285 سانتی متر استفاده می‌کنند، لندکروز ۲۰۲۴ تقریباً 17.7 سانتی متر کوتاه‌تر از LX می باشد. در مقایسه با مدل قدیمی اتاق 200 ، مدل جدید عرض کلی 198 سانتی متر دارد که تنها 2 سانتی متر کوتاه‌تر است.

این یک خودروی به وضوح باریکتر است که به نظر می‌رسد تغییر یافته‌ تا به آن مقاومت سخت‌تری بدهد. با وجود بدنه باریک‌تر، محل اقامت‌ها از لحاظ اندازه بزرگتر از 4Runner فعلی به نظر می‌رسد. ابعاد داخلی هنوز مشخص نیست، اما احساس می‌شود که خودروی مناسبی است. این به این خاطر است که لندکروز کوچک‌تر هنوز به اندازه 4Runner فعلی تویوتا کوچک نیست.

 

ماشین لندکروز ۲۰۲۴

سیستم قدرت ترکیبی کوچکتر، بهترین مصرف سوخت

همه لند کروز های 2024 توسط سیستم قدرت ترکیبی iForce Max توربوشارژ 2.4 لیتری چهارسیلندر هیبریدی و گیربکس هشت سرعته یکسان تغذیه می‌شوند که بالاترین محدوده مدل تاکوما، به ویژه TRD Pro، را تغذیه می‌کند. توان این سیستم قدرت 326 اسب بخار کمی کمتر از 381 اسب بخار ویژه مدل قدیمی V-8 5.7 لیتری است، اما گشتاور ترکیبی قوی آن با 630 نیوتون متر با گشتاور قدرتمند مدل قدیمی با 543 نیوتون متر مقایسه می‌شود، به خصوص از آنجا که iForce حداکثر گشتاور را در 1700 دور در دقیقه به جای 3600 دور در دقیقه تولید می‌کند. اما این لندکروز کوچک‌تر و کمتر قدرتمند ، قدرت کشش اش از 8100 پوند مدل قبلی به 6000 پوند قابل توجه کاهش یافته است.

 

عکس لندکروز ۲۰۲۴

 

تویوتا تا پایان امسال تخمین‌های مصرف سوخت را اعلام نمی‌کند، اما انتظار افزایش قابل توجه نسبت به میانگین ترکیبی 16.8 لیتر در 100 کیلومتر (18 شهری/ 13.8 جاده) مدل 2021 را داریم. لند کروز ۲۰۲۴ هیبرید آپدیت شده همچنین باید به آسانی عملکرد 12.3 مایل بر گالن (13.8 شهریور/10.6 جاده) لکسوس LX600 بزرگ‌تر را بهبود بخشد. استفاده از این موتور یک دلیل بزرگ برای تبدیل لندکروز به یک خودروی پنج نفره است. باتری نیکل-فلزهیدرید 1.87 کیلووات-ساعتی (NiMH) سیستم هیبریدی را در جایی که ردیف سوم صندلی ها قرار می‌گیرد، قرار داده است. با این حال، فضای باری به اندازه است و اینکه تنظیم هیبریدی امکان نصب یک مبدل استاندارد 2400 وات و سیستم تحویل برق را امکان‌پذیر کرده‌است، یک مزیت بزرگ است.

 

لندکروز ۲۰۲۴ وی ای پی

بررسی ماشین لندکروز ۲۰۲۴

لندکروزر 2024 همان طرح چهار چرخ متحرک تمام زمانه مدل قبلی را دنبال می‌کند. این خودرو دارای یک جعبه‌دنده دوسرعته با دیفرانسیل مرکزی Torsen است که اجازه عملکرد مداوم چهار چرخ متحرک روی سطح خشک جاده را می‌دهد. وقتی که جعبه‌دنده محدوده اش کم می‌شود دیفرانسیل مرکزی به طور خودکار قفل می‌شود یا راننده می‌تواند انتخاب کند که آن را در محدوده بالا قفل کند. همچنین تمام لندکروز های جدید دارای دیفرانسیل‌های عقب قفل شونده با دکمه و یک سیستم کراول کنترل یا کنترل حرکت خزشی و سیستم کنترل حرکت در سرپایینی هستند.

 

داخل لندکروز ۲۰۲۴

 

مفهوم تعلیق همانند قبل است، هرچند تغییر در معماری TNGA-F منجر به تغییراتی در جزئیات شده‌. لندکروز ۲۰۲۴ همچنان بر روی تعلیق مستقل کنترل دوگانه جلویی و محور عقب سفت سوار می‌شود که توسط چهار پیچ مرتبط و یک شاخه پانهارد محدود می‌شود. نها تعلیق‌گر‌های توین-تیوپ در سرتاسر استفاده می‌شود، اما سیستم KDSS معمولی تماس پیشرفته جلویی و عقب از مدل قبلی بیشتر وجود ندارد. لندکروز جدید گرایشی جدید از این مفهوم با نام تکامل e-KDSS است، اما لند کروز 2024 برای مهار هزینه از آن ذوری می‌کند.

 

لندکروز ۲۰۲۴ vip

انواع مدل های تویوتا لند کروز ۲۰۲۴

مدل پایه 1958 برای کسانی طراحی شده است که به طور متداول به آفرود نخواهند رفت، اما برای افرادی که می‌خواهند پول خود را برای تغییرات تعلیق و تغییرات لاستیک خود خرج کنند و بیرون روند جذابیت دارد. این خودرو دارای لاستیک‌های باریک‌تری به سایز 245/70R-18 و میله‌های ضد لغزش ثابت است. همچنین صندلی‌های پارچه‌ای قابل تنظیم دستی، فرمان گرم‌کننده، صفحه نمایش لمسی کوچک‌تر 8 اینچی دارد. این مدل دارای چراغ‌های جلوی LED گرد است که به نظر می‌رسد بسیار جذاب باشد.

 

تويوتا لندكروزر 2024

 

به مدل Land Cruiser و نسخه اولیه بروید ، لاستیک‌های 265/70R-18 با سایز 33 اینچ با سایه‌ی بیشتری خواهید دید، یک میله ضد لغزش جلویی قابل جدا شدن برای بهبود انعطاف‌پذیری و یک سیستم Multi-Terrain Select که می‌تواند سیستم کنترل حرکت در سراشیبی را برای شرایط مختلف در محدوده عالی و حتی محدوده پایین بهینه کند. هر دوی اینها صفحه نمایش بزرگتر 12.3 اینچی و یک سیستم صوتی 10 اسپیکر دارند، اما این لندکروز LED جلویی گرد را با مستطیلی جایگزین کرده‌است.

 

داشبورد لندکروز ۲۰۲۴

جدول مشخصات تویوتا لندکروز ۲۰۲۴

مشخصاتمقدار
پیشرانه1. 3.3 لیتر تویین توربو دیزلی شش سیلندر

2. 3.5 لیتر تویین توربو گازی شش سیلندر

توان موتور
  1. 304 اسب بخار (دیزل) در 4000 دور در دقیقه
  2. 409 اسب بخار (گاز) در 52000 دور در دقیقه
گشتاور1. 700 نیوتن‌متر در 1600 تا 2600 دور در دقیقه (دیزل)

2. 649 نیوتن‌متر در 2000 دور در دقیقه (گاز)

سیستم پیشرانه4WD با جعبه انتقال دو سرعته
گیربکس10 سرعته اتوماتیک
وزن2.6 تن
حداکثر ظرفیت بکسل3.5 تن
فاصله بین دو محور285 سانتی متر
زوایازاویه ورود : 32 درجه

زاویه خروج : 25 درجه

زاویه شکست : 21 درجه

فاصله از زمین23.5 سانتی متر
قیمت64,497 دلار آمریکا (حدود ۳ میلیارد تومان)

 

مطلب مرتبط : لندکروز ۲۰۲۳

لندکروزر سری ۷۰ ۲۰۲۴

 

سخن پایانی

اکنون کمتر شکی به لندکروز ۲۰۲۴ وجود دارد که از مشخصات اولیه فراتر رود و آن را در واقعیت مورد بررسی قرار داده‌ایم.  واقعیت این است که بدن باریک‌تر و محکم‌تر ممکن است به نفع خودرو در مسیر های آفرود باشد، و باید بگوییم که این لندکروز یک خودروی پنج نفره بد نیست. نگاه ساده به سیستم تعلیق مشخصاً تخیل‌ تیونرهای مارکت پسند را برانگیخته‌، بنابراین مجموعه‌های غنی از لوازم جانبی آن به زودی به بازار خواهد آمد.

ناشناخته ترین قابلیت لندکروز 2024 موتور 2.4 لیتری توربوشارژ چهارسیلندر iForce Max هیبرید است. اعداد خوبی دارد، و ایده داشتن یک موتور الکتریکی که گشتاور صاف در دورهای بسیار پایین تولید می‌کند، به نظر می‌رسد که پتانسیل آن را برای مسیرهای آفرود افزایش می‌دهد. اما یک گزینه V-8 همچنان در انتظار آنهایی است که به طور قطع به رانندگی با این موتور متعهد هستند. اینها به عنوان آپشنهای ارتقاء محسوب می‌شوند، ولی لند کروزی که به عنوان یک خودروی معمولی شناخته می شود، همان 2.4 لیتری توربوشارژ هیبریدی است. امیدواریم این مطلب از مجله خودرو کارمگز برای شما کارمگزی ها جذاب بوده باشد. فراموش نکنید دیدگاه های شما برای کار مگز یک دنیا ارزش دارد.

 

سوالات متداول

سوال : قیمت لندکروز ۲۰۲۴ چقدر است؟

جواب: قیمت ابتدایی لندکروز ۲۰۲۴ حدود 50 هزار دلار خواهد بود. این قیمت نسبت به نسخه تویوتا لندکروز سال 2021 که با قیمت حداقل 87،030 دلار توقف تولید شده بسیار کمتر است.

 

سوال : چه پلتفرمی برای تولید لندکروز ۲۰۲۴ استفاده شده است؟

جواب: لندکروز ۲۰۲۴ بر روی پلتفرم جهانی تویوتا به نام TNGA-F تاشو می‌افتد، که از آن به عنوان یک ابزار مدولار استفاده می‌شود و پایه‌ای برای مدل‌های دیگر تویوتا مانند تاندرا، سکویا، تاکوما و حتی لکسوس LX600 و لکسوس GX550 آینده است.

 

سوال : چه تغییراتی در لندکروز ۲۰۲۴ به منظور کاهش قیمت صورت گرفته است؟

جواب: برای کاهش قیمت، لندکروز ۲۰۲۴ به پلتفرم TNGA-F تاشو منتقل شده است. این اقدام منجر به افزایش کارایی تولید و کاهش هزینه‌ها شده و با حذف برخی از ویژگی‌ها مانند کانال‌های توزیع آب و هوا، کنترل‌های مسافر و سایر امکانات، هزینه‌های تولید کاهش یافته است.

 

به اشتراک بگذارید:

administrator

پرنیان هستم و عاشق نوشتن محتواهای جذاب هستم و سعی دارم بهترین مطالب رو براتون بنویسم

2 نظرات

  • ممرضا, 1402-07-13 @ 1:33 ق.ظ پاسخ

    به پای زیبایی 2023 نمیرسه لعنتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *