5/5 - (3 امتیاز)

مزایای هیوندای کونا ۲۰۲۳

 • موتور توربوشارژ شتاب سریع را ارائه می دهد
 • هندلینگ چابک باعث لذت بردن از رانندگی می شود
 • کیفیت خوب نسبت به قیمت
 • رفتار رانندگی هیجان انگیز با Kona N

 

معایب

 • موتور پایه ضعیف
 • تزئین فضای داخلی با تعداد زیادی پنل پلاستیکی سخت

 

ویدیوی بررسی هیوندای کونا 2023

 

آپشن های جدید برای ۲۰۲۳

 • هشدار نقطه کور و ترافیک متقابل عقب در نسخه استاندارد
 • آینه های گرم شونده دیگر در نسخه استاندارد وجود دارند
 • Kona N Line دارای ویژگی های بسیار تکنولوژی به صورت استاندارد می باشد
 • بخشی از اولین نسل Kona که در ۲۰۱۸ معرفی شد

 

مشخصات هیوندای کونا ۲۰۲۳

 

بررسی کلی هیوندای کونا ۲۰۲۳

هیوندای کونا ۲۰۲۳ یک خودروی چند منظوره و سرگرم کننده است. این خودرو به عنوان یک SUV کم سوار یا یک هاچ بک با قد بلند شناخته می شود. با موتور پایه ۲.۰ لیتری ۴ سیلندر که توان ۱۴۷ اسب بخار را دارد، کونا با توربوشارژ اختیاری شتاب و سرعت خاصی دارد که با رانندگی با هندلینگ دقیق آن هماهنگ است.

همچنین، همانند دیگر مدل های هیوندای ، کونا ارائه دهنده یک لیست ویژگی های استاندارد بسیار بزرگ است که شامل فناوری های کمک راننده و سیستم های اطلاعاتی متنوع می شود. واقعیت این است که از نظر قیمت، کونا به شدت جذاب میشود. اگرچه رقبا مانند کیا سلتوس و فولکس واگن تائو قیمت های بسیار بالاتری دارند، اما با کونا می توانید با بودجه محدودی به دنیای خودروها وارد شوید.

 

بیشتر بخوانید : کیا سلتوس 2023

 

با این حال، ممکن است فضای داخلی کونا نسبت به رقبای بزرگ ترش کمتر باشد، اما وقتی به لذت رانندگی و سرگرمی هایی که ارائه می‌دهد فکر می کنید، کونا هنوز هم مقرون به صرفه است، بدون در نظر گرفتن اینکه این یک خودروی کوچک یا یک SUV است.

 

عکس هیوندای کونا ۲۰۲۳

 

آپشن های جدید برای سال ۲۰۲۳ چیست؟

دو نسخه از هیوندای کونا ۲۰۲۳ موجود است : مدل‌های SE و SEL که با موتور چهار سیلندری با توان ۱۴۷ اسب بخار و یک گیربکس شش سرعته اتوماتیک عرضه می شوند. مدل SEL به ۹.۲ ثانیه نیاز داردتا به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد. مدل های Limited و N-Line از یک موتور چهار سیلندر توربوشارژ با توان ۱۹۵ اسب بخار بهره می برند که با یک گیربکس اتوماتیک هفت سرعته دوکلاچه ترکیب می شود. این مدل به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت در ۷.۳ ثانیه میرسد.

دنده هفت سرعته دوکلاچه اتوماتیک به محض به سرعت فعال شدن، به آرامی تعویض میشود، اما با سرعت کم در پارکینگ ها و ترافیک دست و پا می زند و با تردید دنده اول را درگیر و جدا می کند تا زمانی که راننده بیشتر گاز دهد. فرمان این خودرو احتمالاً بزرگترین ضعف آن است، نیاز به تنظیمات مکرر دارد تا بهترین حالت را در رانندگی در بزرگراه ها داشته باشد. کونا ۲۰۲۳ هندلینگ خوبی دارد و تجربه رانندگی جالبی را فراهم می کند.

اما این خودرو برای رانندگی خشن در جاده های آسفالتی تعریف نشده است. اما سیستم تعلیق آن به خوبی نقاط ضعف جاده ها را جذب می کند و فضای کابین را برای سرنشینان به خوبی جدا می کند. فرمان از طرف دیگر، احتمالاً اصلی ترین ضعف دینامیکی Kona است؛ فرمانی است که به علت احساس سنگینی که می دهد، نیازمند تنظیمات مکرر در زمان عبور از بزرگراه ها است.

 

هیوندای کونا 2023

 

مصرف سوخت هیوندا کونا 2023

در این کلاس از مینی SUV‌ ها ، هیوندای کونا ۲۰۲۳ امتیازات EPA خوبی دارد، اما نسبت به رقبا رتبه متوسطی دارد. نسخه‌ی کارآمدتر، یعنی مدل پایه با دیفرانسیل جلو، در شهر ۷.۸ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر و در بزرگراه ۶.۷ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر مصرف سوخت دارد. مدل توربوشارژ با دیفرانسیل جلو به میزان ۸.۱ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر در شهر و ۶.۷ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر در بزرگراه مصرف سوخت دارد.

اگر به همه چرخ ها متصل باشد، این اعداد به ۸.۷ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر در شهر و ۷.۳ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر در بزرگراه افزابش می یابد. مدل توربو با چهار چرخ متحرک در تست های انجام شده توانست مصرف سوخت در بزرگراه با سرعت ۱۲۰ کیلومتر در ساعت، مصرف ۷.۳ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر را نشان دهد. همچنین، مدل پایه با موتور چهار سیلندری به مصرف سوخت ۷.۱ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر دست یافت.

 

مصرف سوخت هیوندای کونا ۲۰۲۳

 

داخل هیوندای کونا ۲۰۲۳

طراحان هیوندای وظیفه دشواری را بر عهده گرفته اند تا ظاهر جذاب بیرونی خودروی کونا را به همراه حفظ راحتی و آسایش در داخل کابین به ارمغان آورند. از مواد با کیفیت استفاده شده و طراحی ارگونومی بسیار خوب، به همراه صندلی های راحت، احساس می شود که این طراحی بهبود یافته است و به طور کلی بزرگ تر و تمیزتر شده است. اما این تغییرات با ظاهر بیرونی کونا همخوانی ندارد.

فرمان از چرم با بافت زیبا و دوخت های کنتراستی بهره می برد و پنل کنترل یکپارچه برای کروز کنترل و تنظیمات صوتی را ارائه می دهد. کسانی که از یک هاچ بک کوچک یا سدان به هیوندای کونا ۲۰۲۳ رو می آورند ، فضای بار آن را کاملاً مناسب می یابند. اما افرادی که از یک اس یو وی بزرگتر به کونا رو می آورند، احتمالاً احساس نیاز به فضای بیشتری خواهند کرد.

 

 

در بالای داشبورد هیوندای کونا ۲۰۲۳ ، یک سیستم سرگرمی لمسی وجود دارد که دارای دکمه های میانبر ساده در کنار آن است. این دکمه ها به شما این امکان را می دهند که به راحتی بین منوهای پرکاربرد جابجا شوید. این سیستم در عملکرد خود بسیار حسی و شهودی است، اما در هنگام پاسخ به ورودی ها، بسیار آرام و قابل اعتماد عمل می کند. این سیستم دارای یک صفحه نمایش لمسی با اندازه استاندارد ۸.۰ اینچ است، اما خریدارانی که تمایل دارند یک صفحه نمایش بزرگتر داشته باشند، می توانند به یک دستگاه با صفحه نمایش ۱۰.۳ اینچی ارتقاء دهند.

این صفحه نمایش اطلاعات مربوط به جهت یابی را روی داشبورد نمایش می دهد، همچنین سرعت خودرو و اطلاعات دیگری را نیز نمایش می دهد. این سیستم از قابلیت‌های Apple CarPlay و Android Auto به صورت استاندارد پشتیبانی می کند و همچنین امکان اتصال بی سیم برای این ویژگی ها به عنوان یک گزینه از جانب مشتریان در دسترس است.

 

آیا هیوندای کونا ایمن است؟

خریدارانی که به دنبال ویژگی های محبوب کمک راننده هستند، می توانند این ویژگی‌ها را در هیوندا کونا پیدا کنند. این مدل به عنوان تجهیزات استاندارد دارای ترمز اضطراری خودکار، کمک به حفظ بین خطوط و مانیتور توجه راننده است. ویژگی های پیشرفته دیگر به عنوان گزینه های اختیاری در دسترس هستند. ویژگی های کلیدی ایمنی این مدل عبارتند از:

۱. ترمز اضطراری خودکار به عنوان یک آپشن استاندارد
۲. هشدار خروج از خط نیز به عنوان یک آپشن استاندارد موجود است
۳. کروز کنترل تطبیقی نیز در این مدل قابل دسترس می باشد

 

مشخصات کونا 2023

 

جدول مشخصات هیوندای کونا ۲۰۲۳

مشخصهمقدار
نوع موتورگازی
گیربکساتوماتیک با سرعت متغیر پیوسته
پیشرانهچرخ جلو
نوع سیلندر۴ سیلندر خطی
تعداد صندلی۵
مصرف سوخت شهر/بزرگراه۷.۸/۶.۷ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر
مصرف سوخت میانگین۷.۳ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر
ظرفیت مخزن سوخت۵۰ لیتر
حجم موتور پایه۲.۰ لیتر
توان موتور۱۴۷ اسب بخار در ۶۲۰۰ دور در دقیقه
گشتاور۱۳۲ پوند فوت @ ۴۵۰۰ دور در دقیقه (۱۷۹ نیوتون متر)
سوپاپ۱۶
نوع بادامکدو طرفه بادامک (DOHC)
حداکثر ظرفیت بارگیری۴۸۵ کیلوگرم

 

مشخصات موتور هیوندای کونا ۲۰۲۳

 

انواع مدل های هیوندا کونا

هیوندای کونا 2023 یک خودرو کراس اوور کامپکت است که ظرفیت پنج سرنشین را دارد. این اتومبیل با پنج مدل مختلف عرضه می شود که شامل تریم های SE، SEL، N Line، Limited و N می شود. چرخ محرک جلو به‌صورت استاندارد عرضه می شود، به جز در مدل N (که با دیفرانسیل جلو متصل می شود). اما سیستم چهار چرخ محرک به عنوان یک آپشن اختیاری نیز در دسترس می باشد.

 

ماشین کونا ۲۰۲۳

مطلب پیشنهادی : جیپ اونجر

 

قیمت هیوندای کونا ۲۰۲۳

هیوندای کونا ۲۰۲۳ تقریباً تمام تجهیزات مورد نیاز را بدون افزایش هزینه ارائه می دهد. تجهیزات استاندارد این نسخه شامل سانروف، سیستم کنترل هوا و هوای خودکار، سیستم مه شکن، روکش چرمی و صندلی راننده با قابلیت تنظیم برقی می شود. همچنین، این مدل مجهز به موتور چهار سیلندر توربوشارژ با عملکرد بسیار بالا است.

مدلقیمت به دلار
SE۲۳,۴۷۵
SEL۲۵,۲۸۵
N Line۲۹,۱۸۵
Limited۳۰,۲۸۵

 

گالری تصاویر

به اشتراک بگذارید:

administrator

پرنیان هستم و اینجا قراره با قلم خودم دنیای خودروهارو به کلمات تبدیل کنم

1 نظر

 • shahiinxc, 1403-01-25 @ 12:01 ب.ظ پاسخ

  ماشین جمع و جور و بامزه‌ایه نسبت به قیمتش نمیدونم ارزش داره یا نه ولی در کل از ماشینای چینی صد درصد بهتره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =