1403-03-21 15:27
Search
Close this search box.
5/5 - (1 امتیاز)

پیگیری کارت سوخت از جمله نگرانی‌ های افراد می‌باشد و راه های مختلفی برای استعلام آن وجود دارد. در این مقاله، می‌ خواهیم روش‌های مختلف پیگیری کارت سوخت را مورد بررسی قرار دهیم. کارت سوخت چقدر طول میکشه بیاد؟ کارت سوخت چند روزه صادر میشود؟ چگونه کارت سوخت خودرو صفر را پیگیری کنیم؟ این سوالات متداولی هستند که درباره پیگیری کارت سوخت اغلب از ما پرسیده می‌ شود. بنابراین، خوب است بدانید حداقل باید دو ماه صبر کنید تا کارت سوخت دریافت شود،

زمان تحویل کارت سوخت ممکن است هر زمانی در این دوره باشد، اما با توجه به درخواست‌های مکرر، شرایط غیرمنتظره نظیر شیوع ویروس کرونا و موارد دیگر، احتمالاً لازم است که منتظر مدت زمان بیشتری  باشید. پس از دو ماه از زمان درخواست کارت سوخت، اگر هنوز کارت دریافت نشده باشد، باید از روش‌های مختلف پیگیری کارت سوخت برای خودروی خود استفاده کنید. در این مواقع، با توجه به شرایط، لازم است تدابیر لازم را انجام دهید. اگر کارت سوخت هنوز به دست شما نرسیده است، در ادامه مقاله روش‌هایی که برای پیگیری آن نوشته‌ ایم را مطالعه فرمایید.

چرا کارت سوخت نمیاد؟

چرا کارت سوخت نمیاد؟

تأخیر در تحویل کارت سوخت به دلیل وجود اشکالات سیستمی رخ می دهد. نهادهای ناجا و دفاتر پلیس به علاوه افراز ۱۰، قطعی در سراسر کشور و وجود مشکلات در سیستم شرکت نفت را به عنوان عوامل این تاخیر اعلام می‌کنند. همچنین، شرکت نفت و اداره پست نیز از وجود مشکلات در سیستم ناجا خبر دارند. مدیرعامل شرکت نفت در حال حاضر اعلام کرده است که هیچ مشکلی مرتبط با صدور کارت سوخت دیگر وجود ندارد.

ادامه مطلب
راهنمای خرید پاترول _ چه پاترولی نخریم؟

عوامل دیگری که باعث تأخیر در تحویل کارت سوخت به شما می‌ شوند، عبارتند از:

ثبت آدرس‌های نادرست توسط افراد، که باعث تأخیر یا عدم دریافت کارت سوخت می‌ شود. برخی از افراد هنگام تغییر خودروی خود، آدرس جدید خود را به اشتباه ثبت می‌کنند که این اشتباه مانع تحویل کارت سوخت به آن‌ها می‌شود.

پست سه بار مرسوله را به دم منزل ارسال می‌ کند. اگر هر سه بار کسی برای دریافت حاضر نشود، کارت به سازمان پخش فرآورده‌های نفتی برمی‌ گردد.

در واقع، باید اذعان کرد که بیشترین علت عدم دریافت کارت سوخت مرتبط با مشکلاتی است که از سوی گیرنده وارد می‌ شود.

روش های استعلام کارت سوخت

رسیدن کارت سوخت جدید  حدود دو ماه زمان می‌ برد؛ در صورتی که کارت به دست شما نرسیده باشد، لازم است مراحلی را دنبال کنید که در ادامه به شما توضیح می‌دهیم.

توجه: علاوه بر این، می‌ توانید پیگیری کارت سوخت برای خودروی صفر، استعلام برای معلولین، برای خودروهای سنگین، برای خودروهای گازوئیلی، برای وانت‌ها را از طریق یکی از این شش روش انجام دهید.

پیگیری کارت سوخت جامانده در جایگاه

پیگیری کارت سوخت جامانده در جایگاه

روش اول: پیگیری از طریق سامانه رهگیری کارت سوخت جامانده

برای این کار، ابتدا به سایت سامانه رهگیری کارت سوخت جامانده به آدرس scs.niopdc.ir مراجعه کنید. سپس، شماره VIN خودروی خود را وارد کنید. شماره VIN خودرو در کارت خودرو و کارت بیمه‌نامه آن درج شده است. پس از وارد کردن شماره VIN، کد امنیتی نمایش داده شده را نیز وارد کنید.

در صورتی که کارت سوخت شما در جایگاه سوخت جامانده باشد، در این سامانه می‌توانید اطلاعات زیر را مشاهده کنید:

نام و نشانی جایگاه سوخت
تاریخ و زمان تحویل کارت سوخت به جایگاه
با مراجعه به جایگاه سوخت و ارائه اطلاعات دریافتی از سامانه، می‌توانید کارت سوخت خود را دریافت کنید.

ادامه مطلب
راهنمای پیگیری کارت ماشین + مدارک لازم برای کارت خودرو المثنی

روش دوم: پیگیری از طریق مراجعه حضوری به جایگاه سوخت

در صورتی که امکان استفاده از روش اول را ندارید، می‌توانید به صورت حضوری به جایگاه سوختی که در آن کارت سوخت خود را جا گذاشته‌اید، مراجعه کنید. با ارائه مدارک شناسایی خود و کارت خودرو، می‌توانید کارت سوخت خود را از جایگاه دریافت کنید.

مدارک شناسایی مورد نیاز برای دریافت کارت سوخت از جایگاه عبارتند از:

کارت ملی
گواهینامه رانندگی
کارت خودرو
توجه داشته باشید که کارت سوخت‌های جامانده در جایگاه‌های سوخت، تا 10 روز در اختیار جایگاه خواهد بود. پس از گذشت این مدت، کارت سوخت‌ها به نواحی مرتبط با جایگاه منتقل و تا سه ماه برای تحویل به مالک در ناحیه نگهداری می‌شود.

در صورتی که کارت سوخت خود را پس از گذشت 10 روز از جایگاه دریافت نکردید، می‌توانید از طریق سامانه رهگیری کارت سوخت جامانده یا مراجعه حضوری به شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، پیگیری کنید.

پیگیری کارت سوخت از پست 

پیگیری کارت سوخت از پست 

برای پیگیری کارت سوخت از طریق پست، به دو روش می‌توانید اقدام کنید:

روش اول

به سایت najatracking.post.ir مراجعه کنید.
در قسمت جستجوی مرسولات، شماره VIN خودروی خود را وارد کنید.
روی دکمه جستجو کلیک کنید.
در صورتی که کارت سوخت شما ارسال شده باشد، اطلاعات مربوط به آن، مانند کد رهگیری، تاریخ ارسال، و وضعیت ارسال، نمایش داده خواهد شد.

روش دوم

با شماره تلفن 193 شرکت ملی پست تماس بگیرید.
کد ملی و شماره VIN خودروی خود را به اپراتور اعلام کنید.
اپراتور وضعیت کارت سوخت شما را بررسی و به شما اطلاع خواهد داد.
در صورتی که کارت سوخت شما ارسال نشده باشد، می‌توانید از طریق شماره تلفن 812405140-021 پلیس ناجا و شماره تلفن 09627 شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی نیز اقدام کنید.

پیگیری کارت سوخت با پلاک

پیگیری کارت سوخت با پلاک

پیگیری کارت سوخت با پلاک یکی از روش‌های ساده و سریع برای اطلاع از وضعیت صدور کارت سوخت خودرو است. این روش صرفاً برای مالکان خودرو امکان‌پذیر است و برای مالکین موتور قابل‌استفاده نیست.

ادامه مطلب
محکم ترین ماشین های ایرانی + معرفی سگ جون ترین خودرو ایرانی

برای پیگیری کارت سوخت با پلاک، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • به سایت پلیس راهور جمهوری اسلامی ایران به آدرس epolice.ir مراجعه کنید.
 • در صفحه اصلی سایت، از منوی سمت راست، گزینه “خدمات اینترنتی” را انتخاب کنید.
 • در صفحه “خدمات اینترنتی”، گزینه “پیگیری کارت سوخت” را انتخاب کنید.
 • در صفحه “پیگیری کارت سوخت”، شماره پلاک خودروی خود را در کادر مربوطه وارد کنید.
 • کد امنیتی را وارد کنید و بر روی دکمه “جستجو” کلیک کنید.

  در صورت موفقیت‌آمیز بودن عملیات، اطلاعات زیر در صفحه نمایش داده می‌شود:

 • شماره کارت سوخت
 • وضعیت صدور کارت سوخت (در حال صدور، صادر شده، مفقود شده، مسدود شده)
 • تاریخ صدور کارت سوخت
 • تاریخ تحویل کارت سوخت به پست
 • شماره مرسوله پستی

  اگر کارت سوخت شما هنوز صادر نشده باشد، با توجه به وضعیت صدور آن، می‌توانید اقدامات لازم را انجام دهید. برای مثال، اگر کارت سوخت شما در حال صدور است، می‌توانید با مراجعه به سایت پلیس راهور، وضعیت صدور آن را پیگیری کنید. اگر کارت سوخت شما صادر شده است، می‌توانید با مراجعه به اداره پست منطقه خود، کارت سوخت خود را تحویل بگیرید.

در صورتی که کارت سوخت شما مفقود شده یا مسدود شده است، می‌توانید با مراجعه به سایت پلیس راهور، نسبت به ثبت درخواست صدور کارت سوخت جدید یا رفع مسدودیت کارت سوخت اقدام کنید.

همچنین می‌توانید از طریق سامانه پیامکی #۴* نیز کارت سوخت خود را پیگیری کنید. برای این کار، کافی است شماره پلاک خودروی خود را به این سامانه پیامکی ارسال کنید. در پاسخ به این پیامک، اطلاعات مربوط به وضعیت صدور کارت سوخت به شما ارسال می‌شود.

 

به اشتراک بگذارید:

administrator

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =